• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
(naravno isprika od Muhača zlata vrijedi)
Nema isprike ako smatram da sam u pravu.
Ne vjerujem da je samo Čelik dobil loše motore, morali bi onda takve zamajce dobiti i korisnici novih traktora, a ja ne vjerujem da su u IMR-u imalo poseban tokarski za dizelkare.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
eh jbmu kak zbrisati zahvalu:(
nesmotreno sam umjesto odgovori kliknul na zahvalu MUHI, zapravo sam htel pitati kaj su to dizelkari?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mali kamiočići motor od 539 getriba od tamiča bez 4i5 brzine i skračen diferencijal zvali su ih i Fagrami .Muhač budem dopeljal čovjeka kaj je užival u skidanju getribe pa da mu ti rečeš da to nije istina .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
eh jbmu kak zbrisati zahvalu:(
nesmotreno sam umjesto odgovori kliknul na zahvalu MUHI, zapravo sam htel pitati kaj su to dizelkari?
Nema nazad :icon_rofl:
Ali bum probal pojasniti da ju zaslužim.

Dizelkare su bile (skračena verzija tamiča) mala dostavna vozila koja su se koristila za unutranji transport večinom kod JŽ-a i PTT-a.
Podvozje i mjenači (koji su imali svih 5 samo su se zadnje dvije blokirale kockom da nebi bile prebrze) od Tama, a makina IMR 3 cilindra.
Bum probal potražiti neku staru sliku pa stavim.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Da nije mozda osovinica napukla od onih tri nozice? Meni je jedna bila pukla i jedno vrijeme je malo trzalo a kasnije nije odvajalo.
 

zarko577

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
3
Re: IMT 577 DV podrhtavanje....pomoc hitno

Postovani clanovi foruma,molio bi vas za pomoc ako se nekom od vas desila ovakva stvar!
Traktor IMT 577 u prvoj i drugoj brzini pri kretanju trese,ko da ce se pokida na pola...
JA sam mislio da je do korpe i lamele ali nije.Promenio sam lamele,pipci obradio potisnu plocu namestio i ponovo se ista stvar desava...
Traktor je star 5 godina i ima 1000 h

molio bi vas za pomoc ako ko ima bilo kakva iskustva...
Hvala unapred.

resen problem....
konusni je bio labav a i na tanjirastom su bili labavi srafovi..
ali sva sreca da sam video gotov je bio da se otkine na pola posto se od trzanja pokidali srafovi...strasno..


ali sada je sve ok...hvala svima na savetima!!!!!!
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Ne moraš vjerovati na bar 10 komada sam u ZG GL -kol pomagal skidati getribe i vaditi zamašnjake i na obradu . Od 1982-1984 godine mislim da su svi motori bili od 539 ali ne garantiram i imam nekoliko svjedoka (živih) :icon_thumright: (naravno isprika od Muhača zlata vrijedi):icon_scratch:

Moj je 1983 godina i do sad nisam diral zamašnjak. Bojim se da nebi počel cukat pa bih ja to dao na obradu ako oni to rade.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Na koju stranu se na IMT 577 odšarafljuje prednja remenica na motoru, mjenjam semering na radilici? Dali je navoj normalan (desni) pošto se motor vrti u desnu stranu pa mi to baš nije logično da se nebi sam od vrtnje odšarafio? Imam i još jedan problem, nešto se počelo grijati nazad u diferencijalu, radio sam desni bočni reduktor par puta i bilo je problema s grijanjem u predjelu kočnica, ali sada mi se čini da se grije baš na sredini (tamo gdje je konusno tanjurasti unutra) znači točno iznad kardana, iza odnosno ispod sjedala). Budem ga rastavio opet do srca ali ako netko ima ideju šta bi moglo biti ovaj puta to bi mi puno pomoglo. :drink: Reduktor mi se blago grije jer su dva stara a jedan novi zupčanik i to mi je jasno da nemože biti savršeno, ali ovo je sad nedavno počelo se grijati dosta jako, najviše u transportu, onako na udaljenosti 15-20 km po cesti bude prilično toplo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Desni je navoj na remenici.

Za grijanje neznam, možda ležaj ili je nekaj knap, ako veliš da kočnice nisu. Moraš rastaviti
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Evo rastavih ja sve, ali mi unutra sve izgleda dobro. Malo ima lufta u onom diferencijalu u konusno-tanjurastom zupčaniku (ona dva zupčanika u koje sjedaju poluosovine i koja se u slobodnom hodu vrte na različite strane), dali je to normalno, i dali je to ikada nekome otišlo? Kad se vrti malo škljocka kao da ima neke zube u diferencijalu, dali je to normalno? Nekako mi se čini da to nebi bilo, a što onda ostaje, dali se može grijati pumpa hidraulika iako je u pitanju transport prikolice a poluge su spuštene? Trenutno sam rastavio samo lijevu stranu i ostaje mi još opcija da je ipak nešto upalo u desnu kočnicu, ali mi ništa drugo osim toga ne pada napamet :icon_e_sad: :(
 

danijelvukovic

Novi član
Tu od
30 Pro 2015
Poruka
8
Lijep pozdrav svima evo imam pitanje u vezi kupnje traktora imt 577 bez prednje vuce. Sada imam imt 540 i malo li je slab za vuci 5-6.m. drva i lagan za vitlo rucne izrade tezine 500.kg i snage 4.t. Zato bi kupio imt 577 bez pr. vuce pa me interesira kako bi se on nosio s tim? Hvala!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Imam Imt560 i na vitlu mi je ok za moje potrebe a po suhom sam vozio 5m drva i zaustavio na svakoj nizbrdici i tamo gdje je trebala 2 spora.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Onda kupi gume ili stavi lance .
Ja sam gledao 560 s šumskom prikolicom i rukom šta su ga tovarili 8 m minimalno i ide ko zmaj.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
IMT 560 nije za loše šume imam ga od 87 god ima oko 5 000 rh i nove gume ali Zetor 3511 s je bolji za lošije šume a 8 metara kod mene je fantazija . Vozim po 3 metra . Mali puno sam nekad radil sa lancima i kanđama tad ili ide ili nekaj strgaš ako nisi nježan .
 

danijelvukovic

Novi član
Tu od
30 Pro 2015
Poruka
8
Ok hvala vam. Daj mi recite kako se 560 ponasa sa vitlom? Jer 540 je jadan stalno na zadnjim kotacima. Da li stavljate uteg na 560 i ako da kolko kg? Hvala!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zavisi kako radiš, ako ga puno krcaš normalno da se digne. Jednom prilikom sam po ravnome vukao svijež trupac topole promjera 70cm i dužine jedno 10m bez propinjanja, jedino malo u startu kad sam krenuo i poslije gas. Na kardanu je malo jači u klasi jer ima reduktor iza koji malo usporava a prijatelj ima i dvodobošno vitlo i orogigi dasku i kaže da je zmaj u šumi sa time. Svake godine izvuku nekoliko stotina metara drva i čak si provuče sajlu naprijed ako zapadne sa prikolicom da se izvuče.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

danijelvukovic

Novi član
Tu od
30 Pro 2015
Poruka
8
Da razumijem. Meni je vitlo dosta dobro slozeno i skroz je blizu traktora ali 540 je lagan za to. Zato cu si uzeti 560 ili 577. Neznam kakav je 567 nema ih mnogo.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
567 ti je 560 samo 10 brzina a ne 6. uzmi ti 577. velika je razlika u snazi, a u cijeni ne baš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh