• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Blok, glava, zapremnina motora je potpuno sve isto, samo je to oko goriva razlika.. mada ni tih par konja mi ne znači baš ništa da bude slabiji, ne može to bit ne znam koliko osjetno.. e sad taj čovjek što mi nudi pumpu on ni sam ne zna od čega je to pumpa a ja što sam gledao po kataloškom bi trebala bit od 577
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
To ti može napraviti meštar za boš pumpe ako ima tablice (test liste).
Netreba mu mešter za to, imam ja tablice. A na svakoj pumpi sve piše samo treba znati pločicu pročitati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Još bolje ak imaš tablice, pa mu možeš pomoći.
Nisam se usudil napisati da to more i sam. ;)
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Sam se to ne usudim radit, dao bi ja svoju na reglažu čak ali nemam pojma di da ju odnesem.. 50 kilometara oko mene nema nikakvi majstor kako je red za pumpe

21756

To je pumpa koju mi nudi čovijek za soma kuna
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Ta pumpa ako je poštelana po pločici se vrti na rasterečenom motoru na preko 3000 okretaja. Bu ti se taj motor rastepel u komade..Ko zna od čega je to, od traktora nije.
Ako ju nosiš bošisti otišlo bu jos soma kuna jer to dugo stoji i pitanje je kaj s tim je. Ako nije nikad montirana stoji na "suho" i ko zna jel se uopče vrti, a za malo preko dvije imaš novu za kupiti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Još bolje ak imaš tablice, pa mu možeš pomoći.
Nisam se usudil napisati da to more i sam. ;)
Kad se ti svoju nisi usudil sam pojačaval več si ju nosil.... a poznam te... gde da njemu dam neke savjete pa da mu se to razleti sve skupa.
Čovjek je bar realan pa veli da se ne usudi sam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Pa pošto je nafta vrsta ulja, a pumpa ju pumpa i ostvaruje neki tlak... može poslužiti i kao pumpa hidraulike.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Ne volim kad neko nekom kaže da priča gluposti i slične stvari, ali ovo zadnje MUHINO objašnjenje je točno, i svaka mu čast kad ima volje toliko detaljno pisati, jer ja evo znam da taj motor 585 je naj sličniji onom iz zmaj 132 - 133 serije, možda je ovaj čak i nešto jači, a to su dobili opet na pvp, diznama i slično.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Što podrazumijeva to perkins, dali proizvođača ili što
Koliko ja znamo tu oznaku s44 su imali rakovica motori, e sad koja je oznaka perkins motora za tu veličinu motora neznam.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Rakovica motori ako se ne varam su uzeli licencu za izradu od Perkinsa. Perkins je engleski proizvođač motora koji su se ugrađivali najčešće u MF traktore, inače dosta zahvalne makine!
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Da to je točno ali nemora značiti da imaju iste oznake za motore, oznaka s-44 ja za rakovičine motore
 

Mariola588

Novi član
Tu od
7 Stu 2019
Poruka
10
Pozdrav imam imt 588 to je skoro sve isto ko 577...sad trenutno imam na njemu gume 16,9-30 i moram stavit nove jer su ove gotove pa sam naisao na jedne 14,9-30 pa me zanima dali ce to pasat na te felge jer nisam do sad na nju mijenjao gume?
Hvala na odg!
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ako imaš orginal felge, na njima je original 18.4 R30 guma, ne vjerujem da će 14.9 gore ići
 

Najnoviji postovi

Na vrh