• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Mislim da nisi razmel. Taj motor ima manje klipove od traktorskog, dakle ima manji moment od traktorskog motora. Moment nemreš dobiti samo podešavanjem količine goriva. Ono kaj bi trebalo podesiti u pumpi je režim rada regulatora, jer kamionska pumpa ne korigira okretaje povećanjem tereta već to vozač čini pedalom gasa.

Bilo ti je dosta pisano o toj temi, pa malo poišči po forumu.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
hm e sad pred dve godine ja i moj tast smo stavili od 8o tam motor na nas imt 560 i jos i sad ide i nema nikakvih problema a i kad ides uz brijeg nisam primjetio da mu padaju obrtaji mozda klipna pumpa igra ulogu neznam ali stroj je brzi od susjedovog 577 u svim segmentima cak i u oranju
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
danas ugasio traktor i vise nepali :mur: palili ga pola sata otkrili moguci kvar i tako je ostao na dvoristu - puse drugi klip ispod dizne ili kroz diznu nisam jos rastavio pa nisam siguran da li je ko od vas imao ovakav problem:(:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Možda je samo pločica, a možda je i dosjed, a možda je i halter pukel .....
rastavi pa buš znal i videl
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
vec sam razmisljal da zasilikoniram sa termo silikonom al to nebi bilo majstorski:(think):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nebi bilo majstorski, ali da je samo do puhanja na jednoj dizi on bi pripekel na tri.
Kvar treba tražiti negdje dublje.

Jel to onaj na kojem si neki dan ventile štelal?
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
nesto tako heheh sad si me zabrinuo danas sam postelao ventile na onom motoru i sutra bi zatvorio glavi usu malo vode i probno palenje ako nisam sjebo ventile heheh
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako si ih poštelal kak ti je Vica objasnil onda nebi smjelo biti problema.
uostalom, rekel si da na M motoru znaš. Na S motoru je to isti postupak.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pa danas sam okretao radilicu vise puta i cini mi se da cim jedne zatvara druge otvara tak da mislim da je to ok ??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bum s koparatorom štelal ventile , meni se ne gura ono sranje unutra ..
Tko zna od kakvog lima je ono napravljeno ..ja gledam doktore oni za svaki rez uzimaju novi nožić ..a moji špijuni stari koliko i tvornica alata trebinje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Radije ostaviti na mekano pa bude 0,05 lufta više i ništ se nebu događalo.
nebu mu ništ ni da je malo više lufta, ko bi svaki čas skidal rezervar dole i preštelaval svakih par sati. To se napravi na novom ili generalno repariranom motoru, pa onda na prvom servisu i sljedečih par tisuča sati mir.
Dok ne počnu prvi problemi, onda se odma prvo za ventil dekl lovi
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pozz ekipa evo rijesili stroj ipak je bila samo podloska valjda se dizna otpustila i malo po malo je izgrizlo podlosku ali sad se vracamo na onaj motor na kojem sam stelao ventile nikak ga upalit poslje svakojakvih pokusaja nastelao ventile na 0.05 i upalio od prve sta je sad to i dal smije tako ostat :icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja to nevjerujem, mada kod Profesora Baltazara su svakakva čuda moguča da iskoče iz epruvete
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
hahah vrlo lako moguce :icon_thumright: sad si bas razmisljam da mi nije usteko cok za gasenje pa je pustio u medjuvremenu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako je i zaštekal oni ventili na 0,05 :(:(:(:(
Brzo skoči to popustiti da te nebu glava po noči bolela, a i da ne prepušu jadnici do jutra
 

Najnoviji postovi

Na vrh