• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 588

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Citao sam malo o rusima,nije to za mene,a nema tu sta ja sam kazem kako jeste,nemam se ja sta praviti majstor kad to nisam,zato sam tu,jer bas sam daleko na selu,nema majstora(nisam vjest oko mehanike),jedino sto ima neki cica on zna sve oko 539,558 imt
Ja sam zagrijan za ovaj imt,isao sam ga pogledati(popila se koja rakija) stvarno je dobar,blokada nije radila,kaze da je iskljucena jer ove gume kad zaslajdraju izbace kolica zemlje,i zbog toga da ne bih sta slomio,kaze da ga vara kocnicom kad jedan tocak proslajdra,volan dobar mjenjac isto,ulje ne curi nigjde,i hidraulika takodje,pali fino,,eto opet ne znam dal bi uzeo,velik je to traktor,imam dobru ponudu imt 539,kiperka 3000e,ali motor je rakovica,nije imr kakve su razlike?
A ta moja suma sto sam naveo nije bas zahtjevna,jer u prosjeku svaki 15 dana mi treba 22 metra drva,vuc i prikolici i malo vlake
Eto stvarno je dobar 588 ovaj nema sta
I znam sta cu samo imt 539,(558 noviju tipu) ili opet 588 ovaj,eto vi mi recite sta je najbolje za mene,a sto se tice voznje,vozio sam storea 404,i samea dupljaka od 60ks,nije mi problem voziti strojeve,kod mene u selu niko ne radi sa zemljom,jer je brdovito i zemlja je bas teska,svi rade u sumi
Kad sam uzimao prvi traktor zaletio sam se i tu sam napravio gresku
Vi mi preporucite izmedju ova tri modela,jeste velika razlika izmdju 539,i 588,ali naveo sam posao 22,23 metra drva svaki 15 dana,udaljenost do sume je 2,3 kilometra(mislio sam kupiti vitlo 4 t ili 6t
Vi ste dosta strucniji nadam se da cete mi pomoci da donesem pravu odluku,hvala za pomoc do sad,i da na 588,je bilo 2x14 plug valjda se tako kaze kad se traktor ugasio hidraulik nije pao odma vec polako,a cuo sam da tako treba
Najgore je što neznaš sam kakav ti traktor treba i marka.
Budeš se razočarao jer nemože svatko s scakim strojem radit ne paše ti.

Ipak samo imt laki,znas li slucajno,od koje je godine proizvodnje,imt 588 sa hidraulicnim volanom,boljom blokadom i sto je malo brzi od prve serije,da nije od 1980g
Ne znam da li ima za prodaju ali ih poznaje u dusu a I sam radi da njima u sumi I najbolje da mu se javis u temi o Ruskim traktorima tamo ce se javiti

A nezz malo je to para teško ćeš kupit dobar za te pare.
Kod nas se nađe tih svakakvih ali nemoš za te pare s dv kupit
Nasao sam mtz 52 duplak ocuvan,ali odlucio sam se za imt,ipak sam pocetnik oko strojeva,nema potrebe odma na nesto jako sto ti kazes.
 
Posljednje uređivanje:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Brate Rakovica i IMR ti jedno isto,i ja mislim da su oni brži od 1980 ali ne znam dal ima 558 sa fabričkim hidro volanom
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Po meni uzmi 558 on je jači za vući prikolicu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tebi treba s dv jer nećeš ništa moći po mokrom i bez lanaca
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ako ćeš uzeti 539 naspram vladimirca T-25 napravit ćeš malo veću grešku jer vladek može puno više povući od 539, razlog je taj jer je teži. 539 je dobar što je izuzetno okretan, brz ali za šumu što se mene tiče nije jer je jednostavno lagan i kada bude malo mokro možeš zaboraviti ma šumu..
Pogledaj ursusa C-360 ili C-355 cjenovno su pristupačni, a jako zahvalni traktori i sposobni, makar po meni ako možeš nabaviti taj 588 sa prednjim pogonom ja ne bih gledao niti jedan drugi traktor ;)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gle opet bez prve vuče ti traktori su gol k....
U blatu nula dv mu treba za šumu kad te potjera ode u prah i pepeo
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ma sve zavisi kakvi su uslovi i da li ima brda,ako je ravnica i ne ide po nekom blatištu i jednoosovinka prikolica onda će mu i 539 završiti posao
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Brate Rakovica i IMR ti jedno isto...
Vidjao sam po oglasima da ima,mozda to ljudi ugrade
Aha imr rakovica,je isto

Po meni uzmi 558 on je jači za vući prikolicu.
Oticu da pogledam 3 komada sam,nasao,jedan ima kabinu i servo volan

Ako ćeš uzeti 539 naspram vladimirca T-25 napravit ćeš malo veću grešku...
Niko kod mene u selu nema ursuz,vec svi imt 533,539,i internacionale,nisam nikad ni vidoo taj traktor uzivo,ali izgleda dobro,ali opet bi na imt,da rekao 600 eura da doplatim,stavit ce komplet prednji kraj i imat ce prednju vucu,ali eto znaci bos pumpa od 577 moze na 588,i ostali dijelovi to mi je bitno
Nije ga jos prodao,mogu pazariti.

Gle opet bez prve vuče ti traktori su gol k...
Zavlacimo se u sumu s komsijinim 539,ima malo muke,kad udje u vlaku dje je prosao duplak ali moze se izaci po suhome,ali ako se ovca popisa.. imaju li vece gume prednosti u sumi,kao naprimer jedanske,i 14 ili 16 na 558 i slicno,samo je ravnica ide se pored rijeke,a drva se svlace vitlom s ledine,a put kroz selo je jako tvrd
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Kolega uzimaj ti taj 588 ako možeš za 600€ dobiti prednji pogon i imat ćeš makinu za u šumu samo takvu ;)
Motor ako je S44 paše pumpa sa 577.
558 tvornicki ide sa 16.9-28 gumama, za šumu su iskreno po meni bolje 16.9-28 gume jer manje propada i lakše se nose sa teretom. Također naspram 14.9-28, 16.9-28 guma je malo viša i šira logično.
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Onda uzmi 588 stavi dv i ide kud većina nemože.
Neko umije i s533 radit u šumi lanci i ide gadan teren on s lancima dva metra drva.
Ovaj stavi 4 m i ide nizbrdo igranje životom.
Sve ide do jednom
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ili možda ti i nije toliko potrebna prednja vuča kako si opisao kakav je teren,jer kad bi na tog običnog 588 stavio kopitare išao bi onda ko duplak
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Kad budem opet isao,vidjecu da pazarim,a slikacu vam kako izgleda traktor malo bolje

Onda uzmi 588 stavi dv i ide kud većina nemože...
Oticu da pogledam da se pokusam dogovoriti,ma ovde kod mene u selu,ko god vucr drva ide iz brdo da istovari haha,a sto ti kazes,kad je iza tebe 3,4 tone a traktor krene nema se kad razmislit,znam iz prve ruke

Kolega uzimaj ti taj 588 ako možeš za 600€ dobiti prednji pogon i imat ćeš makinu za u šumu samo takvu ;)
Aha e dobro,e jesam budala nisam pratio kod motora.ja mislim.da.je s44,mora bit,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
# Vukk nepotrebno je da u svakom postu (ubacuješ citat). Pogotovo ako odgovaraš na prethodni post, a isto tako na postove na koje odgovaraš (koji su u redoslijedu 3 - 4 posta prije tvoga). Isto kao i kad u svom postu citiraš i na više postova.
Jednostavnije je da ako u svom postu odgovaraš na više (postova od različitih članova), samo ubaciš nick od onoga na koga se recipliraš (npr. mali, Petretic549, LAKI, itd).

Tema je jasna, jer dosta opširno pišeš o onome što ti je prioritetno. (y)
 
  • Like
Reactions: ZJ

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Znaci to bi izlgedalo ovak,kad obrisem citat od nekog clana,napisem samo evo kao
Brgud
I onda odgovor
A ako hocu da odgovorim vise clanova
Dodam brgud laki.
I pisem text
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Ne trebaš pritiskati na Odgovori, već samo napiši svoju poruku/odgovor u prozoru pri dnu stranice.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ne trebaš ništa brisati, nego samo napišeš svoj post!
Ako repliciraš nekome iz prethodnih postova (ili više nijh), samo ubaciš njhov nick i repliciraš.

Npr: "mali, replika, tekst koji se odnosi na post na "mali
_" ZJ, odgovor na njegov post (ili slično)
_ "Petretic549, tekst koji se odnosi na njegov post
itd...
To ti je skoro isto kao da citiraš njihove postove, i zna se kome odgovaraš.
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Kolega uzimaj ti taj 588 ako možeš za 600€ dobiti prednji pogon i imat ćeš makinu za u šumu samo takvu ;)
Motor ako je S44 paše pumpa sa 577.
558 tvornicki ide sa 16.9-28 gumama, za šumu su iskreno po meni bolje 16.9-28 gume jer manje propada i lakše se nose sa teretom. Također naspram 14.9-28, 16.9-28 guma je malo viša i šira logično.
Bilo je to davno,proslo je vremena dosta,nisam bio iskusan jbg na kraju uzmem deutzh f3l 812 3 klipa linijska bos pumpa,snage oko 48 ks,zf mjenjac raspored brzina ko u auta,oko 2t,zracnjak sto znaci manji potrosac od 533 a znatno mocniji i laksi za rukovat,evo vec koliko ima 2 godine svaki 5,6 dana vitla drva i dovlaci blokada jako dobra samo teze je iskljuciti mora se ubaciti u naprijed ako je bio u rikvercu naprimer placen 1700 eura
 

Prilozi

  • IMG_20220810_064044.jpg
    IMG_20220810_064044.jpg
    53 KB · Pregleda: 27

Najnoviji postovi

Na vrh