• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 588

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
ja msm 62 godiste imam negdje sve papire
Mjenjac 4 brze 4 spore
Brzi spori rikverc
Pali na zub samo 6,7 sek grijace drzim
U 2 sporoj spustam 3,5 metra 4 hrastovine nikad izdao
Sklepao ja neku kabinu od civiluka samo sa mi je hlad hahah
,imao sam neki problema sa racunom nisam se mogao logovati
Al eto jako dobar i jednostavan traktor ali ih nema kod nas slabo
 

Prilozi

  • received_571061574387195.jpeg
    received_571061574387195.jpeg
    49.9 KB · Pregleda: 39
  • received_743501360179123.jpeg
    received_743501360179123.jpeg
    87.7 KB · Pregleda: 39
  • received_353893815247556.jpeg
    received_353893815247556.jpeg
    58.3 KB · Pregleda: 39

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Jedan savjet bih trebao vezano za 558, naime jutros sam ostao bez kvačila. Kad stisnem pedalu ne odvaja. Lamela je mijenjana nedavno pa ne znam sto bi mogao biti problem. Do jučer je sve bilo ok i normalno radilo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Dali osječaš otpor kad pritiščeš pedalu?
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Da, nije to prevelik otpor ali kao i inače kako je bilo
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Mislim da bi ovo mogao biti uzrok, samo je pitanje može li se složiti bez da traktor ide na pola A3E6A297-1A09-4D7B-8E95-F708A76EA4AC.jpeg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Upravo to sam ti htel napisati da skineš poklopac i pogledaš capice.
Nažalost, samo na pola
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
E moram priznati da me nisi bas razveselio. Nadao sam se da ipak ima opcija da se slozi bez rastavljanja traktora
Jeli mora na pola zbog pristupačnosti ili zbog dužine šarafa?

Jeli se te capice mogu posebno kupiti ili ću još i cijelu korpu kupovati zbog jednog šarafa 😵‍💫
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ja vjerujem da ih ima za kupiti, al ne komadno vec sva 3 vijka u kompletu, ovisno jel Kron set ili Indijski set...

Ak imas minijaturne ruke sigurno da možeš tu uglaviti taj vijak ;), samo kako ga pritegnut da se ne ponovi opet isto pitanje je sada...
Najbolje ti ga je raspolovit ponovno da možeš zategnuti vijak sigurno kak se spada, možda ne bi bilo loše malo Loctite-a stavit :unsure:
 
Posljednje uređivanje:

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Ma skratit ću ruke ako treba samo da ne polovim traktor 😂😂
Jeli se može izbiti ona osovina od kočnice ili je to bolje ne pokušavati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Sa slike, ako dobro vidim, vidim da nema više navoja u capici.
Ako i uspiješ zavuči ruku unutra, u kaj ne vjerujem jer meni nije uspelo, nebuš mogel capicu zamjeniti, a i prije si gotov da ga raspoloviš nego da vadiš osovinu pedala kočnica, barem ja tak mislim.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Kužim, svakako ako je navoj otišao onda nema druge nego mijenjati capicu
Jedino izbjegavam da ide na pola jer nemam bas uvjete za to niti sam to ikada radio. A svi majstori u blizini kažu da dođem u 3. mjesecu iduće godine 😂😂
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Evo samo da se javim da sam riješio šaraf na capici. Krenuo sinoć oko pol 12 i za cca sat vremena riješio sve. Malo sam se pomučio, improvizirao ključ 13 i 14 i uspio složiti kroz donji otvor. Uvjeti rada su bili slični nekoj njivi 😂😂
Blato do koljena, Kišica lagano pada…
Za sad sve funkcionira jedino još moram nabaviti taj poklopac koj zatvara taj otvor. Ako netko ima ideju gdje to nabaviti molim vas javite AA0A8726-35E2-4D91-96F5-A54963B81369.jpeg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Svaka čast, ja sam probal par puta i uvijek odustal. Nadam se da je navoj dobar i da si mogel zakontrati kak treba.

Poklopac, zemi komad lima i izbuši na njemu 4 rupe fi 17 i zašarafi ga gore.
Ako ti je lakše i ako imaš deblji komad plastike i to bu bolje nego ništ ;)
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Nije bilo bas jednostavno i bio sam na rubu odustajanja. I te alate sam morao prilagoditi poslu al sam na kraju uspio. Kontra maticu sam stegnuo koliko sam mogao pa ćemo vidjeti kako će se odvijati situacija. Ako opet ispadne onda nema druge nego na pola.
Vidiš ovo sa limom ili plastikom mi nije palo uopće na pamet. Bas sam glup
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Imas kakvu fotku tih improviziranih ključeva?
Meni je jedan šeraf na capici malo pobjegal pa ne naliježe na druk lager ko druga dva pa bi ga mozda mogal malo otpustiti, doduše traktor ne trese nekim čudom...
Makar kak je tradicija na mom 549 da se oko kvačila svakih 3-5 godina nekaj razleti, pa mi je mozda lakše pričekat pa da opet mora na pola 🤣🤣
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Mogu ti poslikati ali obični viljuškari ključ sam odrezao, kljuc 12-13 rez samo glavu od 12. Onda sam navario komad od nekog drugog okastog samo da produžim polugu
14icu za kontra maticu san samo malo savio da mogu oba ključa stati u malo prostora
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ma ne moraš slikat nije za glavu mislil sam da si ih poslikal bil no nmvz, velim, ne bum ja nista oko toga kemijal da jos kaj ne "popravim" na lošije kakve sam sreće, a ruku na srce dok ne trese i pedala je mekana nemam kaj dirati...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Jel ima negdje za kupiti rezervar za 558, može i polovni da je u dobrom stanju? Jel možda paše od kojeg drugog IMT-a?
 

Mladen87

Novi član
Tu od
16 Pro 2023
Poruka
5
Imt mjenjač sa tri brzine teže odlazi tako da te to ne brine. Motor je s44 isto solidan provjeren. Prelistaj imt temu negdje je pisano konkretno o tom modelu traktora
Sta kazete na duvanje na liberlauf, nema dima, nema ulja, samo vazduh, ali se cuje bas lepo kako duva? Inace lepo radi i pali ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh