• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I za pravog traktoristu dosta jer pravi ce prije prvog paljenja imt-a provjerit razinu ulja u motoru,razinu antifriza,i razinu goriva sa cistim sarafcigerom ili grancicom.
Sto je vise elektronike i dodataka na njemu ima vise toga za riknut.

Valda su i tak zahvalni dugi niz godina i preko 40god.ker nemaju puno dodataka i elektronike koja nakon 8-10god.samo rikava ili zaje....
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Meni radi sve na traktoru i uvijek je sve ispravno od svih vura pa do struje, rsvjete, žmigavaca, štop svjetla motora, hidraulike.... Ko hoce imat kramu na kojoj niš ne radi ok njegova stvar, ja hocu da sve bude ispravno i da je traktor uredno registriran.

Ja ne radim puno s traktorom, uglavno kosim i radim poslove oko sušenja i skupljanja sijena ali baš zato kaj ne radim puno volim da mi je sve ispravno.

Znam jako puno ljudi kaj imaju te traktore u katastrofalnom stanju a takav je bil i moj kad je došel k meni. Od struje nije radilo niš, lampe su bile razbijene, sajla od obrtaljke puknuta(nije mi jasno kak ljudi bar obrtaljku ne osposobe) ampermetar pokvaren. Štopšaltera i relea os žmigavaca nije ni bilo. Ako si htel zgasit kontakt moral si klemu skinut jer je imal stalno kontakt a palil se je na gumb od trube :mur:

Sve u svemu katastrofa. Ali zato kaj je bil tak u banani sam ga liku platil 8000 kuna.

Uložil sam još cca 1000 - 1500 kuna i sad je sve ok. Odma sam uzel cvikcange u ruke i sve žice kaj su bile gore pocvikal, popukal i hitil u tri p.... materine. Otišel u ducan i kupil kompletnu novu instalaciju, nove kutije s osiguracima,nove lampe,žmigavce,brave, kontrolku.... to pometal gore i sad je sve super. I da skinul sam dinamo i ugradil sam alternator tak da je i filanje kak treba.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Bravo Gajtan lijepo si sredil vozilo kaj se tiče struje kod mene sve radi (traktor je stalno registriran) no opet je to IMT pa mi vele suseljani (u dobroj namjeri ) kad se buš riješil tog zla .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A kaj ja znam. Neko veli reši se tog zla... a kaj je loše kod tih traktora, svi su stari prek trist let i dalje dobro služe. Da ga prodaš niš nebuš kupil za te pare a za sitne poslove je dobar. Po meni oni nisu nikakvo zlo, to samo tociš i voziš a da se kaj i pokvari jeftino je za popravit.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
E sad iz krajnosti u krajnost. Nisu svi tip top ali nisu ni svi krsevi. Bitno je da je mehanicki ispravan i instalacije zbog sigurnosti. Sve ostalo dobro dodje ali nije neophodno...i naravno da se redovito odrzava
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Evo danas moj IMT-ejac izbaliral i omotal 10 bala teških od 800 do 900 kg jedini zastoj za zadnju balu mi nestalo 10 omota folije :icon_kidra: A kako je tema dorade moral sam doraditi zaštitu za kardan, kiper ventil, blok ventil, da bi baliral
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Ko kaže da je krš,moj je potpuno ispravan i registriran,jedino sta ne radi jest vurice i grijač nije spojen na naftu,ostalo tip top :)
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ovu temu bolje obrisati ovo umjesto da je tema o doradma na traktorima neki se tu hvale da im sve radi, neki samo govore da su nesto doradili. Ovo je tema gdje se stavljaju slike dorada i raspravlja o njima a ne da bi pricali o tome sta vam radi ili ne radi.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
2iqlsts.jpg


mbnzh4.jpg


U gornjem položaju!

20pews3.jpg


fvjwac.jpg



U donjem položaju!

i5wshy.jpg


v4rsk0.jpg
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
sima lajkam ovo haha, odlicna dorada :)
evo moja dorada na 549, kvacilo je bilo tesko, sad je kao na autu, produzena je poluga i jako je mekano kvacilo


ovih dana cu ugradit upaljace u 549 i u zetora da mogu napunit mob, ili ubacit fm transmiter dok se radi i slusat pjesme sa sticka
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
MrSima14

Ako sam dobro vidio ovo služi da možeš dizat i spuštat od iza ili ?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
upravo tako.

mrsima - odlicno napravljeno. vrlo jednostavno a jako jako korisno.
koliko bi to bili bolji traktori da su takve sitnice tvornicki radili..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jako dobra idea, meni ne treba jer nemam kabinu pa mogu normalno do rucice ali kad je kabina gore svakako super stvar.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
To ti je najviše pola sata posla.. Ja sam to stalno odugovlačio jer je tijesno kada se poluge dignu pa sam mislio da neće biti dovoljno mjesta, a jučer mi bilo dosadno pa išao reko šta bude da bude.. Ostalo je nekih 3cm lufta između poluge i te šipke.

Dakako da je korisno, kada se samo sjetim kad idem kvačiti nešto pa se provučem iza, a treba malo podići/spustiti pa ajde ponovo se provlači. A stvarno nije neka znanstvena fantastika, mogli su to staviti i još kojekakvih sitnica.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Je...pogotovo mjesto za flašu, jer ja je držim na istom mjestu kao i ti Šima. ali ne od Coca Cole...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Ma nije to Coca Cola to je samo flaša od nje, unutra je rabljeno ulje, s njim podmažem kosu kad završim sa košnjom. :icon_pidu:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Samo oprezno s rukovanjem hidraulikom iz vana. Covjek u selu je poginuo kad su ga rucice tanjurace probole dok je dizao iz vana.
 
Na vrh