• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Baš to htjedoh reći: zato na traktorima koji imaju podizanje izvana postoje oni zubići da možeš dizati/spuštati u malim koracima.
Ovo je svakako jako dobro i velika pomoć, ali treba biti jaaako oprezan. Pogotovo zato kaj ovakva izvedba ima jako kratki hod, pa nemreš biti precizan.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Kod nas prije par godina gajba za svinje čovjeku smrskala glavu uz blatobran,isto je izvana prčkao po hidrauliku.
 

mmladen69

Novi član
Tu od
13 Svi 2014
Poruka
13
I ja sam bas htio napomenut da je ovaj nacin rukovanja hidraulikom jakoooo opasan,traktor kao traktor covek je cesto u istom umoran i u nekoj zurbi jos ako dodamo i alkohol itd.tad koncetracija nije na zavidnom nivou i eto nezgode.Izum je jako dobar ali ja ga ipak nebi radio
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ima takvih slučajeva i kod nas, ljudi se ubili a radi čega, lijenost da dva koraka napravi do ručice hidraulika, tak da moje skromno mišljenje- to je za drek:mur:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Nije to ljenost to je samo nepaznja iprevelika sigurnost u sebe ništa drugo ja da nemam to pa poludio bi stalno nutra skoči pa van jako dobra stvar samo treba paziti i ne piti alkohol dok se radi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Dorada je odlična ali kak vele kolege treba s njom oprezno, uostalom kak i sa svim radovima kad se hidraulikom radi.

Na manjim traktorima nije problem poluge rukom podiči jer su lagane, ali na večima je ovo svakako korisno pomagalo.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
ako radis sa velikim traktorom pa moras uz stepenice to nije 2 koraka, ja ovo koristim samo za jedan tip prikolice gdje imam produznu kuku s klinom, pa treba zakvacit pa dic pa sic da skinem nogu pa pomac traktor da maknem papucu pa je to puno posla, ovako bar malo skratim, na fercu pruzim ruku i eto ga :D
druge stvari kad kvacim ne radim sam i to je to. sigurnost prije svega
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Pa uz svaki stroj treba imati oprez. Kao npr. berač svi znaju dok radi ne treba mu blizu ići, ali opet neki prčkaju dok on radi i naravno stradavaju. Pa kardani bez zaštite, ljudi se motaju oko njih, neće njih uhvatiti, nisu oni ''smotani'' ili šta već misle. Ima tih primjera jako puno. Ovo meni služi isključivo za centimetar dva podići ili spustiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Šima, jasno je čemu služi.
No problem je da s tim nemreš biti precizan i samo cm dva podići spustiti. S tim možeš podići ili spustiti do kraja, bez ograničenja, u jednom potezu. To je problem. Da se popikneš ili greškom uloviš tu ručicu, svašta bi se moglo dogoditi.
Jasno je da je to velika pomoć, ali i zahtjava velik oprez pri korištenju.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ček ček - a kaj vi nemate pokazivač temperature ?
Ne kužim čemu bi služio instrument za količinu vode u hladnjaku osim da te zaje***.
Kad u hladnjaku manjka vode temperatura poraste i gasiš traktor. Ne kužim što se tu više treba dodavati?!? :icon_eyes:

Ja dosad nisam ostao bez vode,ali je kolegi u radu puklo crijevo,voda iscurila a traktor na generalku. Urica za temperaturu je bila ispravna,ali se nije pomakla iznad 80c. Mozda sonda mjeri samo ako je uronjena u tekucinu?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Tu ručku je teško uhvatiti tako kako ti misliš, da ti sada slikam traktor iza jedva bi ju i vidio, a kamo li ju samo tako uhvatiti. A mogu reći i da dosta precizno mogu s njom regulirati hidraulik što me je i začudilo. A čuj, sa svakim strojem opreza nikada dovoljno. :(angel):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Znam gdje je, zato ti i velim, jer da bi ju dohvatil, moraš se zavleči između desnog blatobrana i desne poluge.
Trebala bi biti negdje vani, da se ne moraš zavlačiti unutra, tj. da moreš stajati iza zadnjega kotača ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Kaj se nivoa vode tiče, kao senzor možete koristiti pokazivač (ustvari isto senzor) nivoa UK-a ulja kod automobila.
Toga ima za đabe na autootpadima samo ga treba uglazbiti na hladnjak, a to nebi smjelo predstavljati neki problem, dvije žice na kontrolnu sijalicu .......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
To obavezno jer lampica mora biti ogromna i na njoj STOP pisati kak je nekad na dajc kamionima bilo, ili je to svjetlo na fapu bilo .... :icon_scratch: Od nekud mi ostalo u sječanju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Nije baš tak jednostavno. Tekućina za kočnice nije pod nadtlakom i na 100C.
 
Na vrh