• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
nisam našo da je netko spomenuo doradu nožnog gasa, na 539 i na 533 original ga nema, ja imam 4x4 539 i to sam morao odmah srediti. Ručni gas sad jako rijetko korstim. Osim gasa stavio sam i Voltmetar, također imam problema s alternatorom, ne dobivam dovoljno vrtnje za alternator u leru, trebao bi manju remenicu na alternatoru.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Alex,po cemu znas da nema dosta vrtnje na leru?
jel lampica svjetli na leru?
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Gas je jednostavno napraviti samo malo mozganja, ja sam ga napravio neki dan na imt 540 malo mi je cudno al naviknem se jedino sam malo tvrđe napravio da se papuca stisce
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Napravio sam ja na svom 539 nožni gas, sajla zakopčana na pumpu, poluga napravljena doma od komada inoxa i čelične šipke...
Poslikam kasnije kad prestane kiša...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,211
Jel isto stavljat nožni na 539 i na 533? mislim da je bilo negdje priče da je na 539 lakše stavit.


jedino moze biti problem na 533, jer on ima regulaciju gasa preko usisa zraka, i trebalo bi na leptir staviti mozda kakvu protuoprugu ili tako nesto...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nožni gas nije za motore te generacije ....napokon su do takve spoznaje došli i do auta pa sad gotovo svaki ima tempomat ..
Preteča tempomata je ručni gas , to imaju vozila skoro od uvjek .

S ručnog na nožni gas je prelaz s konja na magarca ....još gore .
vaš velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Kad nema nožnog gasa onda izostaje ona čar "pumpanja" kod šaltanja.
prm, prm, prmmmmm
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,211
Nezz ja za vas al ja to i z ručnim delam

Nego evo neko je tražil dimenzije arnjeva

širina 130,visina 140 a pločevine di je to sve zašvasano su 11mm...i to je pričrvšćeno sa šrafima tamo di i blatobrani


10356008_527448317360819_3893974988499558928_n.jpg
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Nozni gas je cista zajebancija,imam ga na Kinezu i koristim ga samo u sumi. Za baliranje,oranje,frezanje i jos stogod mi je besmisleno koristit nozni gas. Rucni gas je zakon,nikad ga ne bih ugradjivao na svog IMT-a.
Zaboravih neravnomjeran rad motora kad pocnes malo skakati po rupama.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ma svasta, nozni gas glupost. Ne znam zasto ga onda ljudi ugraduju i zasto bi to bilo s konja na magarca. Hvala Tino
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da je glupost nozni gas nebi ga ugradivali na vece imt i druge marke.
Svaka dorada i ugradnja nozne pedale je plus i vrijedi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bi volio da vi s npr IM 560 ( i dalje) izorete pola njive s nožnim gasom a onda drugu polovicu s ručnim ..pa izmjeriti potrošnju sa i bez nožnog gasa .
Može i bilo koji drugi traktor , nevažno .

Također vi koji imate tempomat odvozite dionic sa ili bez tempomata ..budite iskreni , prvo prema sebi
vaš velečasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nožni gas ipak bolje da ga ima pa ako netko ne koristi (pa i pop ima onu stvar a ne koristi ali za svaki slučaj)Puknuti ja sam se igral u siliranju sa ručnim i nožnim gasom ipak mi bolje sa nožnim bar na okretanju malo odmorim uši od svih zvukova kaj proizvidi tehnika izmišljena oko 36 godine prošlog stolječa .:icon_scratch:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Nekad i valja taj nozni gas,a u vecini stvari moras potegnuti za rucni. Kad npr ores i moras pritisnuti speru,nozni gas okaci macku o rep,u baliranju ako treba zaustaviti traktor da balirka proguta opet ga okaci macku o rep. Duza voznja(transport) lakse potegnuti rucni i noge u zrak nego drzati nogu na papuci gasa itd...... jedino ako nisu stonoge pocele da voze traktore.
 

Najnoviji postovi

Na vrh