• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za šperu ok za baliranje baš i ne kaj će ti ručni gas kod otvaranja komore ili dizanja pikapa za transport meni osobno bolje nožni a po lošem terenu grabe i sl opet bolje nožni no kak kome odgovara moj ti IMT ima dva ručna i jedan nožni gas opet za svaki slučaj .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,164
Zaboravih neravnomjeran rad motora kad pocnes malo skakati po rupama.
Kaj misliš kak bi skočili terenci ili malo bolje makine kad bi rupu na terenu pronašle.
To je točno kak Željko veli za pope, bolje da ga ima nego da ga nema
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,382
Ne baliramo svi sa rolo balirkama,sa balirkom za kockaste bale moras koristiti rucni gas,tesko da ko drzi i kocnicu i gas.
Pricate za rucni kao da je fiksan kako ga nafrljis nema vise vracanja,sve sto uradis sa noznim isto ide i sa rucnim.
Sad poredimo i terence sa traktorima. Nista protiv nemam ako je tvornicki.ugradjen
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Argumenti za i protiv ..su vrlo jasni i opravdani .

Vi koji ste "za" namontirajte si nožni gas i na motokulitvator ..

vaš velečasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Baliral sam i sa kockom no prošlo je od tad puno godina misliš kad se nakupi puno mase pa teško proguta pritisneš kuplung malo zastaneš i ide dalje no nisam baliral sa malim IMT-eom no to i ni je posel za njega meni ga bi bilo žal mučiti a ostali imaju nožni gas pa opet po izboru .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,382
Na to sam i mislio,a to gutanje nema nikakve veze sa snagom traktora vec sa balirkom,dosta sam razlicitih kacio na isti traktor. Baliram sa traktorom od 42 ks sa Welger ap 52 i ide bez ikakve muke( 200 bala za 30 min tezine od 17 i vise kg.)
Svako ima svoje pa kao sto Puknuti rece stavljajte ga i na motokultivator.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja bi si isto ugradil nožni ali nikak da mi dođe inspiracija.... Treba se malo pozajebavat s tim a neda mi se. Po meni je nožni gas dobar za vožnje na kratkim relacijama i kad treba šaltat a za sve ostalo je rucni. Bila to preša ili bilo koji drugi stroj namjestiš na određeni broj okretaja(koji je potreban) i gas ne spuštaš.


Evo da stavim još jednu sliku i malo opišem postupak ako nekoga zanima:
1y8sqxcym1h1bo9z7j4q.jpg
[/URL][/IMG]

Ovako sam postavio plovak. Skinul sam rezervar, ispraznil ga, ispral, napunil vodom i rezal ubodnom pilom da ne bi bilo nismo znali. Na ovom kvadraticu koji sam izrezal sam izbušil rupu za plovak i rupe za šarafe koji drže plovak. Šarafe 6 mm sam zavaril s unutarnje strane tako da kasnije plovak sjedne na te šarafe i samo se stave matice gore. Plocicu sam zavaril nazad na rezervar i to je to.

Sad to trenutno ne izgleda nešto estetski savršeno pošto planiram farbati sve pa mi se nije dalo zaje..... Budem sve sredil i pofarbal od jedanput. A i tak i tak je pod haubom i ne vidi se.
 
Posljednje uređivanje:

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Evo kako sam ja uradio na 533 a polemika da ili ne ;svatko ima svoje mišljenje.
Ja sam radio što se tiče manjih traktora sa Mf 133 koji je imao tvornički ugrađen nožni gas i samo riječi hvale. Za pojedine radove nije ali za vožnju je zakon a zato sam ga i ugradio.



 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,382
Tinek zasto ne postavis unutarnje spanere (lance) da ne moras vezati poteznice jednu za drugu. Jedna od stvari koja mi se svidja na kineskim traktorima su spaneri.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Da se nadovezem na raspravu o noznom gasu;imam zemlje gdje su oratki ili vrtnjaci na brijegu(vise),pa jednostavno nemozes tiskat nozni i pustat kocnicu,dok kod rucnog to funkcionira.
Kod frezanja isto pustim nad zemlju frezu pa dodam gas i krecem ,ako je na uzbrdici opet problem bez rucnog.
Glas dajem jedino za voznju,mada posto imam kabinu noga je bila malo u cudnom polozaju ,pa sam ga skinuo.
Ako ko treba za 539 imam sve dijelove,poklanjam...
Moja opcija u nekoj buducnosti je...Ovo je skinuto ,nije moje al zanimljivo.

rucnaimt2_6b6a3_1.jpg


rucnaimt1_7e265_1.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,382
Mozda bi bilo bolje da je jos pomaknuta nazad,ovako izgleda da bi moglo da se zapinje za nju. Mada uzivo je najbolje da se vidi,slika nekad oci zavara.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ova rucna je vrlo kvalitetno izvedena, vidi se da si je neko dal truda ali po meni je to sasvim nepotrebna muka jer originalni sistem sasvim dobro funkcionira. A i ovo je tako postavljeno da me nitko ne može uvjeriti da ne smeta, ako za ništa onda kad sjedaš na sic.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lijepo napravljeno pohvala za tateka evo da teorija o jabuci i drvetu ne drži vodu (Puknuti ni je na tateka :icon_rofl:)
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Radeno od 0 ili sa nekog vozila? Rucka,naravno,prihvat je doradivan...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Od svih problema ti si zapel na ručku ..normalno da je donator ručke bil neki stojadin .

vaš velečasni
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Problem je bil da ga je bolela noga i leda a ruke su jos bile jake.

Ova rucka me potsjeca na pomocne komande na nekim autima.:^):
 

Najnoviji postovi

Na vrh