• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,203
@Dongfeng Nema potrebe ,makar bi bilo korisno,to je opruga gore tak da ju opce ne skidam osim kad radim nesto sa kardanom (malčer,freza),onda smeta
 

maxo

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
20
@Gajtan S čega je plovak i s kakvim pokazivačem si ga upario? Imaš sliku urice?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@Gajtan , vjerujem da si primjetil da je rezervar s unutarje strane lakiran tj. zaštičen od korozije .
Na mjestu rezanja /zavarivanje te zaštite više nema .
Največ kondenzacija se stvara na krovnoj stjenci rezervara ..a s kondenzacijom i korozija .

vaš velečasni
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
@Gajtan S čega je plovak i s kakvim pokazivačem si ga upario? Imaš sliku urice?

Plovak je ovaj : https://shop.wasi.hr/Details.aspx?prv=210&pid=TL32 80040

A vurica ti paše ova: https://shop.wasi.hr/Details.aspx?prv=210&pid=TL32 80656


Ovu vuricu i plovak sam ti stavil zato jer su najjeftiniji. Imaš i skuplje varijante al nije potrebno. Kod mene je ovaj plovak ali je vura drugacija. Važno je samo da ti je otpor isti. Ovaj plovak i vura ti rade 240 - 33 oma , to je najbitnije.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
@Gajtan , vjerujem da si primjetil da je rezervar s unutarje strane lakiran tj. zaštičen od korozije .
Na mjestu rezanja /zavarivanje te zaštite više nema .
Največ kondenzacija se stvara na krovnoj stjenci rezervara ..a s kondenzacijom i korozija .

vaš velečasni

Bez brige, znam to. Teško da bu on prehrđal obzirom da je stalno mastan od nafte. A ako baš i prehrđa imam doma drugi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,164
Ja mislim da si mogel varenje izbječi kod ugradnje ovog plovka.
Da si samo pleh šarafe metnul nebi puštalo, a mogel si i matice odozdo na nosač staviti.

Inače takvi rezervari su na novima 549 bili orginal ugrađivani.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,164
Ja znam tko je ovo napravio

vaš velečasni
A ja znam i zašto i poslije čega ju je napravio :icon_wink:
Navodno odlično obavlja svoj posel, žal mi je kaj ju nisam probal cuknuti ali prvom sljedečom prilikom budem.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač ti bi sve cuknul ponekad treba i moliti pa onda povleči iz petnih žila !!!
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja mislim da si mogel varenje izbječi kod ugradnje ovog plovka.
Da si samo pleh šarafe metnul nebi puštalo, a mogel si i matice odozdo na nosač staviti.

Inače takvi rezervari su na novima 549 bili orginal ugrađivani.

Možda sam i mogel ali nikad ne bi pleh šarav držal ko ovaj "pravi" , a ovo s maticama na nosacu te nisam baš najbolje razmel... na koji nosac misliš?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Taj pokazivac nivoa goriva je dobra stvar,dosta mi je pomogao kad sam tek poceo da radim sa Kinezom,naravno dok nisam bolje upoznao traktor.
Nije ga sigurno viska,ali ko poznaje dovoljno svoj traktor zna u litar koliko ima goriva u rezervoaru.
Ponavljam nije viska,da ne bude da sam protiv.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Evo mog nožnog gasa...složen za 2 sata...
hwlc1z.jpg


xbak1w.jpg


ofwubs.jpg
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Ups... zaboravio postaviti četvrtu sliku...
Evo spoja sa ručnim gasom.
mhvbdd.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh