• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Da naravno taj dio sa posude je beskoristan bez elektronike dal one orginalne iz sata ili neke zamijenske ,ali mislim da je najednostavniji dio koji će se ugraditi u i biti u hladnjaku .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda da umjesto elektronike ugradite vodokazno staklo slično kao na parnim kotlovima odmah se vidi i vrtnja vode .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,903
To nema uricu niti lampicu, pa nije fancy. A i radi uvijek, za razliku od razliku od indikatora na IMT-u, koji rade (možda) između dućana i dvorišta.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da ni je in to se slažem ali indikatori večinom rade dok ima struje :icon_rofl:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,903
Štel sam reći da jedan tak jednostavan i pouzdan sustav, koji uz to i uvijek radi, ne priliči IMT-u :icon_rofl:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Na IMT-u bi trebal samo jedan dobar drugi motor.. Gledam sad neki dan te svoje IMT-e (obadva 539), nisu to losi traktori, dobra hidraulika, dobar volan, dobar mjenjac (voli krcati, no to mu oprostimo), ali brate mili, ti motori, na jednom mjestu ih zabrtvis, na drugom propuste..
Nema veze koju tekucinu, bilo naftu, ulje ili antifriz, sve pustaju..
Ja sam uvijek drzao do suhe masine, ali to je kod IMT-a jednostavno nemoguce, vise nemam ni zivaca ni volje za to, kak sam rekao, na jednom mjestu ih zabrtvim, na drugom puste..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I s tim se isto netreba uopće opterečivati...i meni je bilo do toga stalno, ali u zadnej vreiejme vidim da nema kruha od toga. Bitno je samo da nigde baš ne curi jako nafta i ulje, a to kaj malo masti ili kisa negde ne brinem se!
Uostalom rade oni oko 500 rh godišnje pa nek i bude gde kaj malo masnoga, gledam po Sameu koji radi isto oko 500 rh godišnje pa i kod nejga je na mjestim motor malo mastan, kisa po malo, ni nikaj strašno!

Velim još jednom netreba s tim glavu razbijati i živce mučiti!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A stari Johan iz 60-ih skroz suh a bogec nema ni dihtunge da kolege u pravu ste mora IMT biti mastan koliko se mi trudili da ne bude nakon 40 god i ja odustal od brtvenja IMT-eova žali bože truda .
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Svaki pravi IMT pušta negdi ulje...pa to im je ko zaštitni znak:smile:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
slazem se s Šananom,,svaki pomalo pusta,i ne treba se jako zivcirati oko toga,jednom mjesecno ga dobro oprat,i to je to. ali ako bas ostaju velike lokve pod njim,onda je to ipak malo previse... inace je kolega,nakon generalke,posprical imt 542 s nekom bojom s visokim udjelom olova,sad je vec i zabranjena, i jako dobro je zadihtalo,nakon sedam godina motor potpuno suh,jedino ako pusta neko crijevo,onda se malo vidi...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da je 539 možda bi i dobio te novce ali pošto je 533 nikad i neče dobit,preskup je.Što se tiće traktora dobar je.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovo je po meni uzalud uložen trud. Cemu služe te disk kocnice na prvom kraju?
Osim toga taj prvi trap nije konstruiran tako da ima kocnice i živo me zanima kak to utjece na rukavce, centralni bolcn i sve ostalo. A ove tanke špere na tim linijama kxxxa ne vrede, kad ti najbolje treba ona ne radi. Debela špera je zakon.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,903
Ovo je po meni uzalud uložen trud. Cemu služe te disk kocnice na prvom kraju?...
Ti očito nisi nikad vozil nikaj s prednjim kočnicama.
Te kočnice vrijede više neg zadnje. Samo sa zadnjima traktor na travi ili mekoj podlozi, pa i na mokrom asfaltu, nemre stati.
Tko god je ovo napravil, skidam mu kapu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,584
Pogotovo traktor lagan kao 533/539.
Neku veču prikolicu punu poteraj kako treba, stisni zadnje kočnice pa pogledaj za koliko ćeš stati. Ali, pri tome mislim na prikolicu dvoosovinku, ne jednoosovinku ili tandemku.

No, treba biti i sa prednjim kočnicama oprezan...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ti očito nisi nikad vozil nikaj s prednjim kočnicama.
Te kočnice vrijede više neg zadnje. Samo sa zadnjima traktor na travi ili mekoj podlozi, pa i na mokrom asfaltu, nemre stati.
Tko god je ovo napravil, skidam mu kapu.

A ti citiraj cijeli post a ne izvlaci iz konteksta. Na 533 prednji most, rukavci i centralna bolcna sigurno nisu konstruirani za prednje kocnice. I vjerojatno nakon dve gosine korištenja bu otpal prvi kraj na ovom traktoru. Osim toga na IMTu 533 sam odraso i vozil sam ga prije nego bicikl pa onda je logicno da bar od prilike znam di i na kakvoj podlozi i u kojim uvjetima može stati a di ne. Naravno da nemreš stat ako 5tonku punu kuruze zakvaciš iza, a onda ti ni ove prednje kocnice ne budu pomogle.I da vrede više nek zadnje onda bi ih ugrađivali serijski ili ti znaš bolje od proizvođaca?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,903
Imam prednje kočenje na svojim traktorima i znam o čemu govorim.

Ugrađuju ih serijski na traktore za 40km/h i brže.

Nije nikaj izvučeno iz konteksta, pročitaj sam još jedanput. Citiral sam bitno, tj. ono na kaj sam odgovaral, dakle kočenje. Ak prednja osovina drži utovarivač, kočnice su manji napor. Uostalom, nikaj nije vječno.

Možeš ti procjenjivati kaj hoćeš, no na nizbrdici niti jedan traktor neće stati, ak nema nekaj iza ili na hidraulici, ili jednoosovinsku prikolicu. Blokiranje kotača tu ne pomaže. S kočenjem prednjih kotača/osovine je druga pjesma...ak ne vjeruješ, provjeri :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh