• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT elektrika

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Pozdrav!
Imam pitanje u vezi alternatora na IMT 533, koje vrijednosti bi trebale biti na ampermetru u radu traktora i pri kojim potrošačima? ampermetar je zamijenjen novim tako da bi trebao biti ispravan ukoliko se može uzeti kao mjerodavan.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
To zavisi of ispraznjenosti akumulatora kad je prazan akumulatora puni I do 30 A I kako se puni smanjuje se amperaza
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Nisam baš primjetio da mi ide u plus uopće, vrti se oko nule ili ode u minus, akumulator je dobar jer pali odlično ali često duže stoji pa smatram da se dosta isprazni što znači da bi ampermetar trebao biti u plusu. Nisam električar pa se u taj dio ne kužim.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
U minus treba da ide kad su uključeni neki potrošači na primer svetla ili kad verglaš a čim upali trebalo bi da ode u plus makar malo da bi dopunio akumulator što se ispraznio od verglanja a ako uopšte ne ide u plus onda ne puni alternator
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ako traktor upali bez puno verglanja, a akumulator je ispravan moze ga dugo paliti bez punjenja.
Ja sam sa novim akumulatorom iz trgovine Ursusa palio mjesec dana skoro svaki dan bez ijednog punjenja (nije struja bila spojena) i nije pokazao nikakve znakove slabosti.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Nisam ja ni rekao da ne može to što ti pišeš nego sam napisao da mu alternator ne puni ako ampermetar uopšte ne ide u +
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Napisao sam to jer on kaze da traktor dobro pali, zato kažem. Ako dobro pali svejedno moze biti da nesto nije u redu.
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Zice na ampermetru su bile okrenute naopako zato su vrijednosti bile pobrkane, bio sam kod majstora pa je mjerio sa nekim uredajem.
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Mijenjao sam ampermetar jer je bio original iz 74. God,sav hrdav i nikakav, zice sam spojio kako su i bile,iste vrijednosti je pokazivao i prije.
Posto sam slab na tom polju,nisam mislio da bi to bio problem.
Jbg, neznanje priznajem.
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Pozdrav!
Imam opet mali problem sa strujom na IMT-u 533.
Lampica koja osvijetljava ampermetar ne radi, znači nakon ugradnje novog ampermetra sve je radilo uredno neko vrijeme, odnedavno ne radi ta lampica (žaruljica ispravna), ostale uredno rade, osigurači ispravni, eventualno žiča koja ide sa brave ali sumnjam da bi tu bio prekid jer mi se sve čini uredu. U čemu može biti problem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Možda nema mase jer ako se ne varam na to grlo ide samo jedna žica?
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Tako je samo jedna žica, tako je bilo i prije spojeno i ostale su tako spojene.
Odakle dobiva masu, sa ampermetra?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Upravo tako. malo promrdaj lijevo desno ampermatr ili ga dotegni, a provjeri i sijalicu za svaki slučaj, može izgledat ispravna, a ne mora biti. stavi drugu za početak pa provjeri.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Masa ti je instrument tabla a sat ju dobije preko onih limiča koji ju drže za nju.
Možeš malo probati okrenuti sat da vidiš jel bu proradilo, a najbolje ti je povuči žicu za masu odnekud pod taj šarafič koji drži limič.
 

milence93

Novi član
Tu od
5 Tra 2020
Poruka
1
24587 jel mogu povezati ovako kao na slici? posto mi je instalacija pokidana . hvala unapred
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Možeš. To je osnovna shema.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,788
ZJ, ja bi još malo nadodao:
Mora paziti da točno poklopi iste oznake reglera i dinama, jer ih na skici na dinamu nije napisao.
I treba biti siguran da možda nema minus pol akumulatora na šasiji traktora, jer tada treba dinamo znati pravilno magnetizirati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh