• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT elektrika

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Gdje kod nas u Hrvatskoj ima ovo za kupiti, u sloveniji ima i dođe oko 7 eura,nekada je to radila Iskra ali kopajući po internetu nisam naišao na to, dosta tražena stvar:
695_imte09.jpg
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Dugo sam kopao da nađem proizvođača autoelektrike od kojeg su se dijelovi ugrađivali između ostalog i u IMT traktore, kako se naziv firme promjenuo,slučajno sam nabasao na stranicu.

http://www.standard-gradiska.org/
 

Prilozi

  • traktori1.jpg
    traktori1.jpg
    6.6 KB · Pregleda: 346

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
ovo crveno je ona razdjelnica kod sjedišta s lijeve strane gledano od stražnje strane traktora i kod mene je ta plastika sva strunila, a kontakti su svi pohrđali
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Ja ti mogu dati broj dućana gdje se može naručiti(nema na stanju) ali cijena je neznam kaj bi rekao 150kn
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Luster klema za manje od 15 kn će odraditi taj spoj i još neće biti hladnog spoja :drink:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Tocno tak kak veli željko, a ako hoceš da ne ulazi voda u spojeva uzmeš obicni prozirni silikon i mila majka. Ne isplati se za ovo kaj je po meni gore rješenje od luster spojnice dati tolke novce.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
luster klema na licna žicu , to vam je majstori da prostite drek na šibici
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dragi i lijepi Puknuti ako licnu zafrkneš duplo i namotaš držati će jako dugo a ako još i zacinaš vječno spojnice kak ima IMT-jac su ok za suho ali nakon minivaša malo ima malo nema spoja jedino kaj bržije otkopčaš i zakopčaš i ne moraš misliti kud ide koja žica a i nema ih puno i imaju različitu boju .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Jel to ono kad posprica sijalicu pa je gurne u vodu, i jos je skine pa naspe vode u grlo? Takav mi je neki dan igrac bio kuci pa prodavao...
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kod mene luster klema,žice prije toga nalijane cinom i sve to upakirano u jednu obićnu nadžbuknu razvodnu kutiju,nit ulazi voda nit je klimavo,fino zašrafljeno i koštalo najviše 20 kn. Isto razmišljao o kojekakvim đekovima i slično al ovo mi oljevalo najviše nade kaj se dugotrajnosti tiće
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja kad vidim te razvodne kutije za struju gore mene strah a unutra nije trofazna struja :(whew)::(whew):

Luster klema je zakon za IMT-a pa baš i da ju svake dve godine treba zamjeniti, tih par lipa .... ko baš voli nek stavi hermetičku od auto prikolice ili o nekog auta đek.

Na kaj ovo liči gore

TQBY3_ok2.gif
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
cinane žice nakon nekog vremena same od sebe olabave .
Licna pod vijak mora u tuljak .
slučajno imam jedna klješta ako je tko zainteesiran , dam jeftino
 

Prilozi

  • kljesta-tuljke-krimp-kljesta-tuljke-slika-33214851.jpg
    kljesta-tuljke-krimp-kljesta-tuljke-slika-33214851.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 289

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
.
Licna pod vijak mora u tuljak .
To moremo vidjeti na svim novim lusterima ili lampama, motorima ......
To se tak nekad delalo, danas ......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Luster klema, ilitiga redna stezaljka mila majka, bog i batina za instalacije na IMT, Torpedo, Štore, Uni, Rus, Zetor, Usro i sva otala garda i nova i stara :)
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Dragi i lijepi Puknuti ako licnu zafrkneš duplo i namotaš držati će jako dugo a ako još i zacinaš vječno spojnice kak ima IMT-jac su ok za suho ali nakon minivaša malo ima malo nema spoja jedino kaj bržije otkopčaš i zakopčaš i ne moraš misliti kud ide koja žica a i nema ih puno i imaju različitu boju .

To sam baš htel reci.

zato se to sve poštrca plastik sprejem pa nema oksidacije

Samo prvo svizac mora zamotati cokoladu.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Luster klema i poprskano sa voskom za supljine, niti nakon 50 godina ikakvih briga.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti ja ne velim da ni si u pravu ipak je najbitnije nači kvalitetnu žicu a onda dalje uzmi instalaciju od jednog ajhrea iz 50-tih godina ko nova je išel sem rezati prekidač od žmigavaca da vidim kak su kontakti (bil je polupan) kontakti su bili kao novi svjetli i nimalo nagoreni a svaka žica zalotana na kraju danas se to radi daleko lošije pa ako kratko traje bitno da puno ne košta .
 
Na vrh