• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivator

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Imam jednog prijatelja koji ima novi imt motokultivator i strižnu kosu za njega.
preoblem je sljedeći motor normlano radi kosa radi ali kada dode u tracu kada treba počet kosit sve stane i kosa i kola sve ko da se zagasi ali ostane radit.
neznam dali promijeni zvuk kao da je veče opterečenje ili nes ma neznam uglavnom molim da mi pomognete ako netko zna
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Imam jednog prijatelja koji ima novi imt motokultivator i strižnu kosu za njega.
preoblem je sljedeći motor normlano radi kosa radi ali kada dode u tracu kada treba počet kosit sve stane i kosa i kola sve ko da se zagasi ali ostane radit.
neznam dali promijeni zvuk kao da je veče opterečenje ili nes ma neznam uglavnom molim da mi pomognete ako netko zna

Koji je IMT u pitanu?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
a sta ja znam ma neki mali mislim da je jedan od onih novih tipova

a sta ja znam ma neki mali mislim da je jedan od onih novih tipova

mislim da je 408
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
C

CVIJA

Guest
IMT 507 kultivator

da li je neko probao da namontira neki alternator na kultivator IMT 507 i koji?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
da li je neko probao da namontira neki alternator na kultivator IMT 507 i koji?

jel ima kultivator naprijed jednu remenicu, osim onog koluta za špagu?
 
C

CVIJA

Guest
Nema a kardan koristim za prskalicu!

Nema remenicu a na kardan ne moze jer ga koristim za prskalicu!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Nema remenicu a na kardan ne moze jer ga koristim za prskalicu!

neznam sad točno kako izgleda, ali vjerojatno je remenica za špagu(kolut)
prišarafljena na zamajac sa 4 (6 ili 8) šarafa, može se to može skinuti i date tokaru da prema tome napravi remenicu debljine cca 1-1,5cm promjera 15-20cm
(ovisno o broju okretaja freze) i onda sve to skupa sastavite ali prvo stavite novu remenicu pa onda onaj kolut i sve to prišarafite novim šarafima koji su isti samo duži za debljinu remenice
negdje sastrane montirate nosač altenetora i to je to (alternator od bilo kojeg auta može)

e a jel vi imate akumulator na frezi:weedman:
morate imati i akumulator (bar nekakav)


jeste tako mislili ???:idea:
 
C

CVIJA

Guest
na ovom mom ima kanap za paljenje na feder pa je to problem ali to se da rešiti tako kao što si rekao nego je problem koji alternator staviti a da mu ne oduzima puno snage! Mislim da je od auta jak i da bi ga gušio! (možda neki alternator od nekog skutera ili nečeg sličnog)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
na ovom mom ima kanap za paljenje na feder pa je to problem ali to se da rešiti tako kao što si rekao nego je problem koji alternator staviti a da mu ne oduzima puno snage! Mislim da je od auta jak i da bi ga gušio! (možda neki alternator od nekog skutera ili nečeg sličnog)


neznam za skutere
ali ako netrebate puno snage, smanjite remenicu pa će i broj okreta biti manji a time i snaga, inaće oni ne uzimaju baš puno snage
 
V

VTZ

Guest
da li je neko probao da namontira neki alternator na kultivator IMT 507 i koji?

Tebi bi za rasvjetu trebala samo "cinšpula" (magnet s dva namotaja), jer ugradnja alternatora bila bi malo prekomplicirana. Nešto takvoga ti već imaš ugrađeno, i služi za proizvodnju iskre - paljenje. Prvo bi trebalo vidjeti koliko ima namotaja na toj cinšpuli, jer možda već postoji dodatni izvod za rasvjetu.

Ako te druge zavojnice nema, trebalo bi na istome mjestu ugraditi malo drugačiju cinšpulu, sličnu kao kod raznih Tomos motora.

DSC00633.jpg


26210Pony_Express_elektrika_-_prerez.jpg
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
čuj po meni je najbolje sa akumulatorom jer ako imaš sijalicu od 55W, akumulator od 45Ah ako je u dobrom stanju je dovoljan za nekih 9-10 sati. a od 55Ah nekih 12sati. što je u svakom slučaju dovoljno za tvoje potrebe. a niti akumulator nije pretežak

ti vjerojatno imaš DMB 300 motor. on se tvornički isporučivao sa ugrađenim dodatnim namotom za vanjske potrošače. to provjeri na svom. postojala je verzija sa dinastartom no čini mi se prekomplicirano za samogradnju ako nemaš već dijelove. postoji riješenje da uzmeš nekakav alternator-dinamo sa nekog motocikla koji ima baterijsko paljenje. ako misliš pohranjivati struju u akumulator tada moraš "ispeglati" struju sa nekim tranzistorom, a ako misliš direktno na sijalicu onda netrebaš peglati nego ograničiti max napon
 
V

VTZ

Guest
nema ovakvo paljenje nego spoljnu bobinu!

Vrlo slično rješenje imali su i raniji Lombardinijevi benzinski motori, koje je po licenci proizvodio DMB-21. maj Beograda (DMB LA 300).

Kasnije je Lombardini malo preinačio to paljenje, i kod novijih modela (IM 350) dodao je magnet s dvije zavojnice. Iskra na svijećici je sad puno jača, motori pale na prvi potez, i postoji dodatni izvod za rasvjetu.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
pozdrav drugari kolege,evo ja sam namontiro alternator,i akomulator radi savrseno,inace tu kacim i pumpu za prskanje,hidro pumpu koju koristim za dizanje vila jer nazad kad skinem sanduk staljam vile i grablje
9j3UCZca.jpg
[/URL][/IMG]
Utf1V1JP.jpg
[/URL][/IMG]
PHE1ipjY.jpg
[/URL][/IMG]
 
S

staffmen

Guest
kakav ti je ovo priljucak na zadnjoj slici?!
Ovo s prikolicom...
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
kakav ti je ovo priljucak na zadnjoj slici?!
Ovo s prikolicom...

to su druze vile i grablje za seno,kud prođes rikvercom ostaje pograbljeno,moze i da se nosi ne veliki plast.
 

Najnoviji postovi

Na vrh