• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
Evo ljudi, cisto onako da se javim da sam složio svoju zvijerku :p:

Nije mi se dalo ono odviti (okrugli poklopac sa usicama) pa sam je odnijeo jednom majstoru koji bas radi sa frezama, motorkama,trimerima i tako...
Princim otvaranje je samo udri nista se nece polomit to je pravo zeljezo...

5BIUILc.jpg

oSW2wLj.jpg


Ovdje mi je majstor rekao da ove matice sto su unutra izbacim vanka, na prvimom redu nozeva, a sarafe stavim unutra, jer moze spast pa blokirat unutra, dok saraf kad je unutra i ako se odvije ne moze spast jer je duzi.(takodjer na sastavu ovi nozeva sam ubaciva bzvz neke sarafe i te moram skratit/zamjenit. i vamo na desnoj strani bi trebao ubaciti dva lijeva noza jer su mi sva 4 na desno okrenuti)..
Z0aLCk4.jpg

uO2McNo.jpg

IxBhui4.jpg

owDIs1G.jpg

4tXrAe8.jpg


I dakle unutra je cijeli prenos nov: oba lanca, semerinzi, lageri,dihtunzi, novo ulje.
i kad je vec bila cijela rastavljena i motor je malo osvjezen: ociscen klip, karike, lageri izmedju radilice i klipa (mislim da je taj) dihtung na usisu, novo ulje u mjenjacu. Nova cesma na rezervaru i onaj komadic crijeva, u zracnom filteru novo ulje.... (pretprosle godine sam zamjenio nosace rezervara i one dvije gume oko karburatora)
I ja sam je eto malo ofarbao promasio sam kod boje jedno 2000 nijansi ali eto zeleno je, sa rezervara sam skinio onaj crni sprej itd itd...
To zadovoljstvo me je kostalo sve skupa 130eura
Tek joj je 41godina spreman je za narednih bar 30 :)

Neke preporuke od majstora: da je bolje da sipam ono gorivo koje pravim za trimer ona mala bocica od 100ml Sthil na 5 litara, nego da uzimam ono dvotaktno od Ine, Modrice..

:cool2:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
U originalu zadnja glavčina bude tako složena (noževi su svi okrenuti unutra).:icon_smile:

Iv9DSMj.jpg
 

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
085ea59974804452bba29b2d7cbd9d3b.png


Ovaj red prvi/zadnji sa koje se strane gleda, ali kad se vrti ostra strana reze zemlju..
Daj mi recite ovi tanjuri sto dolaze na kraju čemu oni sluze, jer ih imam ali su skinuti.
I imam one "blatobrane" jel to in imati na frezi :(giggle):

Sad mi je krivo sto sam njenu prikolicu prebacio za na auto, valjalo bi jedan krug po selu sa njom bacit (tockove posjedujem) :(giggle):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Napravi kak imam ja. Prikolica je tak složena da samo mjenjam rudo ( prihvat ) .
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
A da, ovi trebaju biti cik - cak. Diskovi služe za lakše održavanje pravca i kad se radi međuredno okopavanje (štite biljke) ili recimo kod okopavanja maslina i vinograda. Blatobrani su isto poželjni, sprječavaju razbacivanje iskopane zemlje.
 

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
A prikolica je inace rucni rad isto tamo nekad 75-80te pravljena. Glavcine fico/stojadin, i posto je dugo stajala bio je blokiran jedan tocak i onda je tu bilo skidaj "salo" tako da je otpilano sjedalo, nozna kocnica itd itd A i ona treba dva puta u godini sto se vidi iz prilozenoga...
tLfktC8.jpg

UHtNRSm.jpg

8M866lY.jpg



@brgud

Ovo za tanjure cu probat jer inace je i koristim samo za okopavanje lovorvisnje pa ce mi ti tanjuri jos vise olaksat posao.
A da li ima ono nesto da sa tim tanjurima kad su na njoj ide manje (manje se ukopaje) u zemlju (ili je obrnuto)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Točno ! Manje se ukopava i lakše je upravljiva. Sa discom se možeš osloniti na voćku (bez straha da je oštetiš).
 

Patrik11

Novi član
Tu od
28 Kol 2016
Poruka
5
Molio bih Vas da mi objasnite gdje se ispušta ulje iz mjenjaca na imt 506 i koji je postupak (dali na isti onaj vijka gdje se i ulijeva). Citam tu na forumu da se sipa ulje sae80 a dali je proizvođac bitan i gdje kupujete ulje ? Dali je nakon ispustanja ulja iz mjenjaca pozeljno mjenjac necim isprat i potom nalit novo ulje ? Imam namjeru promijeniti ulje i u zadnjem mostu pa me interesira kako to obavljate dali ispustate staro pa nalijevate novo ili samo novo nalijete ? Procitao sam negdje podatak da ide 0.5 kg masti za reduktore redma-0 i to 150 gr u gornji dio kucista a ostatak u donji (dali je podatak tocan) ? Sa cime utiskujete tu mast u zadnji most i gdje istu kupujete i koju jer neznam dali je redma 0 dobavljiva u Zagrebu ? lp
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Vijak z ispuštanje ulja iz mjenjača je na slici (nalazi se ispod poklopca kvačila), Ulje ide ovo koje si napisao do razine onog inbus vijka (donjeg). Nema potrebe za ispiranjem (ako je do sada funkcioniralo kako treba). Dovoljno će biti da nadoliješ ulja (ako ga fali).

U distribuciju ide mix hipenol 90 + tekuća mast (imaš od ine) u omjeru 70 % masti + 30 % ulja (ukupna količina u donjem dijelu 500 gr), a u gornjem 300 gr. Skinuti poklopac kvačila i otpustiti ona tri vijka (na kacavide), ispod tog poklopca je lanac i lančanik i tu se može staviti mix mazivo. Možeš još na onaj donji vijak (na glavčini pogonske osovine nadoliti hipenol 90).

G9m2HyG.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bi jedino zagrijao getribu u radu prije ispuštanja ulja,pokupit če špenu i brže sve izađe kroz tu malu rupicu za ispuštanje ulja.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a kaj brijete vi google masjtori o zagrijavanju ulja i dizanju špene , kad bi svako zagrijavanje ulja diglo špenu getriba bi otišla za par zagrijavanja ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U imt getribi ako si ju imal prilike vidjeti iznutra,stalno kolaju nekakve nečistoče i talog a filtera i magneta nema,tak da pokretnim dijelovima i ne smeta puno ali s godinama rada ko zna.
Ali zato proizvođač imt motikultivatora preporuča zamijenu tog ulja svako toliko,a ni to ni bezveze.
A lamela na njemu nije nikad prdnula zbog špene.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Patrik11

Novi član
Tu od
28 Kol 2016
Poruka
5
Sorry na gnjavazi ali tek se polako upoznajem sa motokultivatorom pa da nebi nesto krivo napravio. Znaci vijak za ispustanje ulja nalazi se na kontra strani od mjesta gdje se ulje ulijeva ispod onog zelenog poklopca ako sam dobro razumio a na koji donji vijak si mislio za ulijevanje ulja jer to onaj veliki imbus?

Ovaj pasus mi nije jasan

U distribuciju ide mix hipenol 90 + tekuća mast (imaš od ine) u omjeru 70 % masti + 30 % ulja (ukupna količina u donjem dijelu 500 gr), a u gornjem 300 gr. Skinuti poklopac kvačila i otpustiti ona tri vijka (na kacavide), ispod tog poklopca je lanac i lančanik i tu se može staviti mix mazivo.

Dali to znaci da u gronji dio nakon odvijanja vijaka ispod poklopca kvacila ulijem mix hipenol + mast 300 gr a u donji 500 gr mixa ? (ako moze slika koja tri vijka treba odviti u gornjem dijelu, te me interesira dali se pod donji vijak misli na vijak koji je na kucistu izmedu motika ?

Neznam gdje bi se ovo nalazilo
Možeš još na onaj donji vijak (na glavčini pogonske osovine nadoliti hipenol 90).

dali tu mislis na dio na koji se montiraju motike ?
Imam volje samo mi je znanje tanko :(hi):

Ako moze mala pomoc koje hipenol ulje izabrani izmedu ponudenih (uploado sam sliku ) i ako moze pomoc oko tekuce masti koju izabrati jer nisam u tome a negdje sam procitao da uz hipenol mjesaju viskoma r od ine pa me interesira dali je to to sto men treba ako ne molim vas da mi napisete sta vi kupujete. lp
 

Prilozi

  • imt.jpg
    imt.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 104
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja osobno koristim za getribu hipenol od shela sae80.
Mast ne stavljam u getribu.
Za ispuštanje toga ulja iz getribe si dobro napisao,a za naljevanje je šaraf na imbus sa strane se nalazi.
Ako ti se neda miješati mast i hipenol ulje ima za kupiti tekuča mast od ine,a kak se zove nemrem se sada sjetiti.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
U imt getribi ako si ju imal prilike vidjeti iznutra,stalno kolaju nekakve nečistoče i talog a filtera i magneta nema,tak da pokretnim dijelovima i ne smeta puno ali s godinama rada ko zna.
Ali zato proizvođač imt motikultivatora preporuča zamijenu tog ulja svako toliko,a ni to ni bezveze.
A lamela na njemu nije nikad prdnula zbog špene.
ako još jednom pročitaš svoj post shvatil buš da si sam sebi dal odgovor , tj potvrdil moj post .

Zacrnil sam jedan dio , ali bitan je cjeli post , napravil bum ja od vas majstore , zato sam tu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sve to štima,a zakaj mu preporučuju neki inžinjeri iz tvornice zamjenu tog ulja dok danas u modernim getribama je kao long life ulje koje se praktički nikad ne mijenja?
U čemu je caka,dali u materijalima zupčanika,vilica i ležaja ili je do ulja koje je kao vječno?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Na prethodnoj stranici su slike od kolege #kocnica (na trećoj slici se vidi čep za nadoljevanje ulja, dolje kod motičica), a na četvrtoj slici se vidi inbus vijak (ispod karburatora) za nadoljevanje i nivo ulja.

To je tekuća mast za reduktore. Otpustiš vijak (koji drži poklopac kvačila), i kada skineš poklopac vidjet ćeš vijak M6 (zavaren je na poklopac gornjeg lančanika, drže ga tri vijka na kacavide).
Skineš taj poklopac i tu možeš staviti mix za podmazivanje, lanac i donji lančanik će raznijeti mazivo.
 

Patrik11

Novi član
Tu od
28 Kol 2016
Poruka
5
Hvala vam dobri ljudi jer svakim danom sve vise napredujem i znaci rijesio sam nacin promjene ulja u mjenjacu, Sada molim samo da mi pojasnite sa utiskivanjem masti gdje se vrsi jer sam totalni laik znaci gornji vijak se nalazi ispod poklopca kvacila i tu utiskujem 300 gr, a gdje se nalazi donji vijak gdje se utiskuje 500 gr mux-a ?
Kolega brgud me je uputio da mogu još na onaj donji vijak (na glavčini pogonske osovine nadoliti hipenol 90) gdje je to ako moze kakva fotka gdje se ti vijci nalaze u koje se utiskuje mix i naziv masti koju treba mjesati sa hipenolom ili ako ima vec gotov mix sto je kolega oficir napomenuo moze naziv. lp
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Taj mix nemaš za kupiti gotov, izmiksaš sam i naliješ kako je prikazano na slici. Ako je gušći onda staviš malo na lanac i lančanik, staviš u brzinu i lanac će ga prenjeti skroz do pogonske osovine.
Predpostavka je da ima unutra masti (već nekoliko), onda staviš manje od spominjanih količina.

55462974632322207010.jpg


11134562671205762543.jpg
 
Na vrh