• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Platine otvara brijeg na radilici. Znači treba skinuti magnet (kompletan) sa ventilatorom i sa srcem magneta. Potreban ti je izvlakač magneta. Kod skidanja pazi da ti ne ispadne kajla (dosta je mala). I imaš platine ko na dlanu, zašarafiš vijak magneta (malo ga zategneš) da možeš okretati radilicu za naštimati zazor na platinama i paljenje. :cautious:
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
štelanje paljenja je najgora stvar na tom motoru. ako malo pogriješiš može ti prerano palit,i pa ti povuče ruku (boli). dobar dio ljudi ne koristi redapciger pa sve potrga. neki krivo stave magnet i kajlu pa potrgaju radilicu. treba ispravno okrenuti ona 3 polumjeseca kada se stavlja sjala za potezanje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Zato sam i napisao da treba skidati magnet sa srcem, znači "NE" odvajati magnet od križa (srca) .
 

DeliriuM

Novi član
Tu od
14 Velj 2022
Poruka
15
danas sam se mucio 5h sa paljem baci 2 3 varnice dobro posle nista kao da nije u fazi skinem paljenje promenim platine bobinu i kondezator i nista ovo je za poluditi....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ja takva paljenja štelam stroboskopom ili komparatorom i kutomjerom.
Nekad su se paljenja štelala na oko a fergazer na uvo.....
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
izvadiš svečicu i staviš kapicu i prisloniš svečicu na neki metal i gledaš iskrice. ako imaš iskru onda je ok. onda samo moraš nariktati fazu. kako znaš dali je karburator ispravan?
 

DeliriuM

Novi član
Tu od
14 Velj 2022
Poruka
15
imam iskru al to je sve nesto sitno dok kod drugog recimo motoklutivatora kod kolege ima bas jaka iskra sija ko ludo.... karburator je skinut sa motokultivator koji je radio tj ispravan radi u fulu... a kako se steluje ta faza?! izvinite al ja sam bas nov u ovome ne izgleda mi nesto puno komlikovano kao za praviti pa mi je zao davati novac nekim kaoo majstorima jer deru od cene....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Možda ti je bobina probila pošto veliš da je slaba iskra
 

DeliriuM

Novi član
Tu od
14 Velj 2022
Poruka
15
moracu jos sutra provati, nez sta vise ista svecica na drugoj frezi sija ko luda a kod mene
se vidi al to je sve nesto slabo
 

DeliriuM

Novi član
Tu od
14 Velj 2022
Poruka
15
sad sam probo isto skoro pa nista... jel ima neke veze kako stoji ta ploca paljenja il il platine nez
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Za jačinu iskre ne.
Razmak na platinama može biti mali problemčić, a azmak između bobine i magneta, bobina i magnet određuju snagu struje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Ima ovdje na forumu u temi -priručnici teh. dokumentacija, pa onda tema -razno razna teh. dokumentacija, priručnik u pdf-u za imt 506......
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Jačina iskre nema veze sa fazom?
Kada si zadnji put mijenjao platine - kondezator, koja j e svjećica u pitanju?
Ako si pak skidao magnet (odvajao od srca), onda bi to mogao biti problem, imaš dvije stranice nazad slike položaj magnet - srce.

Promijeni platine - kondezator _ podesi zazor platina _ naštelati paljenje _ provjeri položaj magneta _ montiraj magnet _ montiraj starter _ slijedi probno paljenje.

Platine su sa druge strane, ovdje se rješava jedan drugi problem.:rolleyes:
IMG_20220215_171250[1].jpg
 
Posljednje uređivanje:

DeliriuM

Novi član
Tu od
14 Velj 2022
Poruka
15
platine ikondenzator novi, bobina nova koriscenja godinu dana... najgore sto sam skido srce magneta tj ono gde kajla nailazi ako se na to misli?! platine podesene na 0.35
 
Na vrh