• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
E jebi ga onda, nisi ga stavio u poziciju u kojoj je bio prije!
Pogledaj slike (dvije) stranice nazad, stavio sam prikaz položaj magnet - križ. 😩
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Imaš dvije varijante teškog povlačenja, predobra kompresija ili prva faza zaribavanja.
Moguće je i nešto treće.😖
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Može se i ovako naštimati paljenje, vidi se kad je klip u GMT, sa dva vijka se blokira cilindar i ostalo po uobičajenoj špranci.
IMG_20220216_144929[1].jpg IMG_20220216_144859[1].jpg
Neki od osnovnih alatki za rastaviti i složiti ovo čudo.🥴
IMG_20220219_124920[1].jpg
 

DeliriuM

Novi član
Tu od
14 Velj 2022
Poruka
15
extra hvala i nastelovo sa paljenje... medjuti sad se pojavio drugi problem stavio sam novi karburator gume selne i palila je extra... juce nema sanse je upaliti i nekako je upalim jedva sa punim gasom kad smanjim gas krene se gasiti i tako jedno 20 30 sec njakanja gasa smiri se i radi lepo ugasim je upalim i upali iz prve sacekam pola sata sat opet isti problem!? :/ jel zna neko u cemu je fora
 

deni_d

Novi član
Tu od
6 Ožu 2022
Poruka
2
kod moje je dolazilo do iberturaže zbog nekoliko stvari :) stari raštelani karburator, ona gumica od karburatora do motora, dihtunzi na poklopcu cilindra i dihtung na samom ulazu u cilindar, a ovo završno je bilo semering na radilici na kojem je probijalo.
Inače moja kad bi otišla u iberturažu, više se nije dala ugasiti, pa čak ni onda kad bi izvukao kabel na svječici, radila bi i dalje u iberturaži, jedini način na koji bi uspio ugasiti stroj (osim na ventilu goriva a pritom slušat njeno derdečenje sljedečih par minuta) ubacim je u treču brzinu i sabijem je što jače u zemlju (preopteretim) nebrini se ugasi se nakon par sekundi :)

Vidio sam susjedovo agriu kako piči sastrižnom kosom i na malim kotačima, skroz ok piči, nisam gledao dali se kosa može uključivati - isključivati odvojeno od samog rada motora.
Pozdrav.Nadam se poslije ovoliko godina da ce neko uci na forum ko je vec pisao o imt 506.Kupio sam je nedavno naravno polovnu.Dobila je turazu nisam je uspio ugasiti onda je odjednom kao nesto puklo u motoru u auspuhu ne znam ni ja.Uglavnom ne mogu upaliti jer kad potezem samo kao puse.Ne moze zakaciti.Moze pomoc.Nadam se da nisam srece da je gotova.Inace tako mi ide od ruke te masine :( sta god uzmem pokvari se :p
 

deni_d

Novi član
Tu od
6 Ožu 2022
Poruka
2
Pozdrav drustvo.Desilo mi se to da sam dobio turazu i nije htjelo da ugasi,zatim je puklo ne znam ni ja sta.Sad ne zeli da upali.Prilikom povlacenja nece da zazubi vec samo kao puse tako nesto...Da li neko zna sta bi moglo biti?Hvala unaprijed
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Tu su delane Nike modifike. Ovdje se radila neka modifikacija.🤔
Sajla startera isčupana skroz, fali dio usisne grane (stavljena ob. cijev), podignut rezervar.
IMG_20220403_130103~2.jpg
IMG_20220403_130114~2.jpg IMG_20220403_130124~2.jpg
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,341
Zna li neko kako promijeniti gumice na kvačilu imt 506. Može li se to bez rastavljanja motora. Pušta mi ulje na kvačilu
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ne može. Treba skinuti motor i otvoriti prvi deklo od strane kvačila. Skinuti polugu sajle kvačila _ poklopac poluge _ otpustiti vijak opruge kvačila _ skinuti deklo _ izbiti van cilindrični dio (prema unutarnjem dijelu dekla) _ zamijeniti gumice i vratiti kako je bilo.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,341
Mislim da bu majstor imal posla

Brgude, kad se skida motor dal lanac za pogon ostaje u kučištu ili treba i njega otpojiti ?

Imaš kakve slike te strane di je kvačilo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Kod skidanja motora lanac i lančanik treba paziti (da ne padnu) u kućište. Istovremeno izvlačiti motor i na izlaznom vratilu , kako vratilo izlazi sa lančanika na njegovo mjesto gurati kacavide, potom sa žicom vezati za kućište.
Slike (sa strane , otvorenog kvačila) nemam, jučer sam jednoga zatvorio.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,341
Još jedno pitanje za poznavaoce imt 506. Kad ju upalim radi normalno,ali nakon kratkog vremena nemogu je smanjiti na ler gas. Pod opterečenjem reagira na gas, ali ak je stavim u ler radi ful gas tak da je moram ugasiti. Za minutu,dvije upalim i opet ispočetka radi normalno. Da napomenem da na igli šibera nije original zeger pa sumnjam da ne vrača iglu. Svaki savjet i pomoć su dobro došli
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Taj seger koji drži iglu u određenom položaju (opruga , zajedno sa šiberom) vraća (kod smanjivanja gasa). Tako da , ako se ne vraća igla, onda bi to bilo kod svakog dodavanja gasa, a NE da nekad vraća , dok nekad DA.
Problem će prije biti neki drugi, kako si spomenuo (puštanje ulja na kvačilu), tako da bi trebalo krenuti u tom pravcu.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,341
Semerinzi radilice su promijenjeni tak da tu ne vuće falš zrak. To kaj masti na kvačilu je neznatno,ali me nervira. Ulje u mjenjaču je do čepa
 

Najnoviji postovi

Na vrh