• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Da to je dobro. Evo kako izgleda kad se demontira deklo od strane kvačila, u njemu ostane dio na kojega dolaze o - rinzi , kompletnog se izgura prema unutrašnjoj strani dekla.
Ovo je u lošem stanju, netko je skinuo cilindar i ostavio da kisne, tako da je radilica blokirana. Vidi se semering šalice kvačila i O ring na radilici. IMG_20220419_134407[1].jpg
Magnet i struja su u dobrom stanju , nisu plivali.
IMG_20220419_141420[1].jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Da, jedan na radilicu, druga dva cilindar kvačila i treći dolazi ispod kape - poluge kvačila.
 

pandur

Novi član
Tu od
28 Tra 2022
Poruka
1
Pozdrav svima treba mi savet o prikolici za IMT 506.
Da li neko zna kako bih mogao skinuti prednji deo rude sa prikolice. Nigde se ne vidi ni da je vareno, a kamoli da ima nešto što se odvija ili sl. Kao da su zavarili, izbrusili i ofarbali.
Hoću da napravim da mogu da zakačim prikolicu na auto, ali i da mogu da zakačim 506 menjanjem tog dela.
Napravio sam nešto, ali da bi prebacio sa jednog na drugi „sistem” treba dosta vremena.
Mislio sam ako je neko radio to da podeli iskustvo.
IMG_20220425_185658.jpg
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jedno pitanje vezano za pogon kose 506: što je tu izgubio otac od dijelova u travi? Ostal mi je samo oscilator ova kocka i muški dio na kojem je malo istučen fini navoj. Znam da ide u nutra igličasti ležaj i neki čep dpolje ali da li još nešto fali? I da li ide na ovaj vijak s finim navojem matica?
 

Prilozi

  • E48990D5-0D2C-4920-95B4-2CC0722A0024.jpeg
    E48990D5-0D2C-4920-95B4-2CC0722A0024.jpeg
    40.8 KB · Pregleda: 16

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Maticu, lagere i čep... (takav IMT-ov Rotoflex pogon imam na MUTA kosi, ali nemam katalog).
 

Josip Šutić

Novi član
Tu od
19 Tra 2022
Poruka
6
Društvo molim vas za pomoć dali je ovo mjenjać od IMT 507 ili ti agrije 2400 te dali na taj mjenjač štima motor lombardini 15ld315 ( konusna radilica ) ukazala mi se prilika da kupim taj mjenjać a motor mi stoji u garaži 😂
 

Prilozi

  • IMG_20220517_145817.jpg
    IMG_20220517_145817.jpg
    15.9 KB · Pregleda: 12

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Maticu, lagere i čep... (takav IMT-ov Rotoflex pogon imam na MUTA kosi, ali nemam katalog).
Nema tu nikakvih o rangova koji drže nutra mast? Naprijed i otraga?
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Rastavio pogon kose.
Ne znam kako izvaditi pogonsku osovinu iz kućišta koju sam označio strelicom.
Nisam htio lupati radije da pitam prije ako netko zna. Ne vidim nikakav osigurač. pogon 506.jpg osovina.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Gore kod kardana imaš cijev a iza nje vjerojatno seger.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
S druge strane je lager, a iza njega seger (ovo je slika kose MTK Muta, ali većina je identična):
20220706_115248.jpg

@brgud, ako bolje pogledaš, iza ovog segera nema ničega, jer je to donji graničnik do kud se osovina "ugura" u rotor planetarnog pogona ;)
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
ZJ je potpuno u pravu.
Iza ovo segera koji se vidi ispod strelice nema ničega, prazno je kao što ZJ kaže to je graničnik.
Kod mene na strani kardana nema nikakv seger kao što ima na ovoj slici koju je ZJ postavio.
Baš sam gledao sada bolje i stvarno ga nema.
Jučer kad sam to skidao pokušao sam ga malo lupiti i nije htio izaći.
Moguće da je to već neko nekada rastavljao pa nije vratio seger.
Onda nipšta nego da malo jače lupnem trebao bi izaći.
Baš sam i slikao tu stranu jučer.
pogonkardan.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Znaš kak se veli:
- nemoj na silu...uzmi veći čekić ;)
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Tako je samo veći čekić.
Samo da izvijestim.
Tako sam uradio. Uzeo veći čekić podbacio komad aluminija i par udaraca i ide bez problema. Znači udara se sa strane gdje se kači pogon na motokuktivator.
Na pogonskoj osovini nema utora za seger tako da tu očito seger uopće i ne dolazi.
Na vrhu ima jedna čahura, a ispod se nalazi ležaj.
Kasnije ću da to detaljno očistim pa da izbijem ležaj. pogon1.jpg pogon2.jpg pogon3.jpg
 

ivo454

Novi član
Tu od
7 Srp 2014
Poruka
6
Poz, zna li netko promjer na magnetu od 506, gdje se navija radapcider i jeli navoj lijevi ili desni?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Navoj je desni, ali postoje dva tipa navoja. Najčešći je 28 x 1,5, iako jako rijetko sam naletio na colni navoj.
IMG_20220823_165006[1].jpg
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Pozdrav svima,
Imam jedno pitanje vezano za imt 506 kopačicu.. Lani mi je odbila poslušnost i prestala raditi.. Nisam je dirao do ove godine pa sam je odveo kod mehaničara, on je rekao da je otišla nekakva ili brtva ili vijak ne znam točno i da to košta sa zamjenom 700 kn a da ovako može ok raditi samo treba nadolijevati ulje u motor, on je malo nešto servisirao, pali na zub, ja ju dovezem u polje, upalim, radi savršeno, 20 minuta, ugasi se iz cista mira i nema teorije upaliti je više.. E sad budući da mi je dosadilo vozat ju u prikolici, imate li ideju šta bi moglo bit da sam pokušam popraviti iako nemam baš iskustva u tome, znači ne daje nikakve znakove života ni da bi se mogla uplaiti. A prije nego se ugasila isto ništa, nije dodavala gas sama ni spuštala, jednostavno je stala i to je to.
Unaprijed hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh