• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

maslina

Član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
39
Nakon dugo vremena, nastavio sam sastavljati 506, pa evo odma i pitanjce, što je ispravno ?

 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ja bi rekao, druga slika, poklapaju se dosjedi za ležajeve. Pokazat će ti se samo kad budeš slagao.
 

ivsakopr

Novi član
Tu od
2 Ruj 2017
Poruka
10
Pozdrav svima.
Dali mi neko može objasnit kako da zamjenim gornji lanac na motokultivatoru imt 506 SX. sve sam rastavio ali nikako ne mogu da dođem do onog donjeg zupčanika gornjeg lanca, lanac je pao dole u kućište i nemogu doći do njega. kako da skinem onaj poklopac kod donjeg zupčanika gornjeg lanca, vidim da ima poklopac al neznam kako se skida jer nema nikakav zeger ili nešto slično.
unaprijed hvala.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
He, he pročitaj negdje u temi je bilo riječi o tome, kako to otvoriti.:icon_e_wink:
 

ivsakopr

Novi član
Tu od
2 Ruj 2017
Poruka
10
pronašao sam na netu sliku rikverca od imt 506 sx, pa mi je sada jasno kako rastaviti taj srednji dio sa rikvercom
 

Prilozi

  • rikverc-agriu-imt-506-slika-83791129.jpg
    rikverc-agriu-imt-506-slika-83791129.jpg
    29.7 KB · Pregleda: 128

dragansmeker996

Novi član
Tu od
19 Pro 2018
Poruka
1
Pozdrav zeleo bih da znam da li mogu da se ubrzaju maticice za freziranje ili obradu tka kako god bez reduktora rec je o imt 509

Da li je to neko radio do sada
1e68e7be15dcde72c873985ca416ca0e.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Pozdrav zeleo bih da znam da li mogu da se ubrzaju maticice za freziranje ili obradu tka kako god bez reduktora rec je o imt 509

Ako ti nebi bilo predugačko između freze i motora reduktor spojen obratno da ubzava ili ako može izmijena konusnih zupčanika u postoječem reduktoru .
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Pozdrav,

Htio bih kupiti kosilicu za IMT 506 SX . Nemam nikakvih iskustava sa kosilicom pa bih htio pitati neke stvari.

Vidim nude se u dimenzijama od 105 i 130 cm.
Možda bi meni odgovarala bolje ova od 105 cm pošto nemam neke velike površine.

Ako netko ima iskustva na što trebam obratiti pažnju prilikom kupovine jer ću vjerojatno gledati rabljenu?
Da li uopće ima i gdje kupiti nova?
 

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
Strižne kose generalno nisu neki dobar alat za košenje, bez obzira na podešavanje razmaka mača i njegove oštrine. Gledaj ima li na sebi viška pločica za podešavanje, trebaju biti zavnute na samoj kosi. Kad je čovjek vidi pomisli jede travu, a kad radi napati se jer često gura travu ispred sebe i prelazi preko nje.
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Ok.
Vidio sam da dolaze u dvije veličine 105 cm i 130 cm.
Kažu da su se ove od 130 cm bolje pokazale da bolje kose manje guraju travu ispred sebe

Da pitam za još jednu stvar.
Vidio sam gore sliku od kolege pa da upitam.
Naime pukla mi je ova da je nazovem "kuglica" od rikverca.
Označio sam je na slici.

Da li ima da se to kupi novo, ne mislim na cijeli sklop sa slike već samo ova "kuglica" ili ova polugica na kojoj je "kuglica"



Evo u katalogu je pod brojem 42

image hosting free
 

Mirnes

Novi član
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1
Pozz imam imt 509 izbacuje mi iz druge brzine al ne često ponekad pa me zanima što može bit razlog tom.
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Riješio sam onaj zglob. Sjetio sam se da imam u kući neke dijelove od Mercedesa 123 i tu je bio taj zglob. Ona kuglica je promjera 10 mm. Taman mi je odgovaralo. Sad na Agriji imam dijelove od Mercedesa pa to mora da radi samo tako. :)

Tvornički ona puluga kojm se uključuje rikverc je probušena i tu ide osigurač.
Međutim meni je ta poluga točno na toj rupi gdje je probušena pukla.
Imao sam u kući drugu polugu koja nema rupu za osigurač sad nemam pojma odakle mi ta druga poluga ( naračasta šipka sa crnom kuglom na vrhu) agria je kupljena nova 2010.g .

Valjda je došla i ta druga poluga s njom, dal ona služi za neki priključak ne znam dal mođda netko stručniji zna?!?!?

Sada nisam bušio ovu novu polugu već sam navario male matice s obe strane i tu provučem osigurač.

E sad da pitam još jednu stvar koja se nadovezuje na ovo...
Čuo sam iz priča da je moguće da agria zna provrtiti unazad to bi bilo jako opasno pogotovo kad se freže s njom kad su motike u pogonu.
Čuo sam da su se neki ljudi čak i ozlijedili tako. Pogotovo to vrijedi za ove agrie koje imaju rikverc.
Eto ja sam sad stavio polugu rikverca i osigurao je međutim malo mi je ne nezamislivo da ukoliko ja frežem zemlju recimo trećom brzinom s dosta gasa da ona jednom počne vrtiti u nazad. Pa polomilo bi se u njoj sve kad bi u jednom trenutku počela vrtiti u nazad.

Mogu zamisliti da je krenula odmah vrtiti u kontra smjeru ali u trenutku da okrene smjer čudno mi to.
Netko kaže da ukoliko ima elektroniku umjesto platina zna se to desiti.
Čuo sam iz nekih priča o svemu tome koliko je istina sve to ne znam...


Usput sam danas očistio klip i glavu od gareži, točno prije4 godine sam kompletno rastavio motor jer mi je gutala ulje iz getribe pa sam mijenjao semering i onu gumicu. Postavio sam ovdje u temi i slike radova al nažalost slike u istekle na serveru. Tada sam sve lijepo očistio, tako danas i nije bilo nešto gareži.



Pozz imam imt 509 izbacuje mi iz druge brzine al ne često ponekad pa me zanima što može bit razlog tom.

Počeo sam pisati pa sam izbrisao al svjedno da napišem. Na 506 ima šaraf kojim se podešava "tvrdoća" mjenjača. Taj šaraf kolko se sjećam upire oprugu i jednu kuglicu i što ga više napneš mjenač bolje stoji u pložaju neće ispadati iz brzine.

Al vidim kod tebe je 509 to je već drugi stroj.

Ja imam Goldoni 14 KS malo nalikuje na 509 i imao sam problema sa ubacivanjem u brzinu i ispadanjem al problem je bio u biraču brzina i pripadajućoj ploči kad sam to zamijenio otada nema problema
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ta duža narančasta poluga je namijenjena za uključivanje strižne kose, samo je skratiš, montiraš i izbušiš rupu (za osigurač) na odgovarajućoj poziciji. I nije rikverc nego inverter, znači ima tri brzine u oba smjera !
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Da u pravu si inverter pošto invertira sve tri brzine.
A znači ta poluga je za strižnu kosu. E baš namjeravam kupiti tu strižnu kosu ovih dana.
Onda ću od prodavca tražiti i tu novu polugu pošto sam sad ovu iskoristio za inverter.
 
Na vrh