• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

Buta

Novi član
Tu od
28 Ruj 2020
Poruka
12
Dobro veče evo dase pozalim ali ali stvarno sam umoran od ove freze znci radise o agriji 506 promjenio magnet zamjenio paljenje stavio elektronsko i proglem nikako nastelat paljenje puca iz auspuha jelimi neko moze pomoci molim vas lp

Ja da jos naveden radiosam generalku na agriji znaci sve zamjenio je prijese dešavalo sama je davala gas sada ne ali puca na auspuh i ruke mi potrga ona sajla za paljenje i da kad malo povučem salju dva tri zuba ode u rikverc a kad povučem skroz ondaje u redu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
Je.
Doduše, kutija je premala za količinu alata koja treba za držat ga u pogonu :hahah:
 

Buta

Novi član
Tu od
28 Ruj 2020
Poruka
12
Da taj što ima kutiju za alat

Ma ja vratim ono paljenje sa platinama nema iskre a stavim ono gov*o elektronsko nemozego bog ustelat a ima iskru upali on ali puca na auspuh

Minjosam magnet e dali sad treba magnet stelati ili ne mislim kako god postavim magnet dali ima neke cake oko tog magneta

Je.
Doduše, kutija je premala za količinu alata koja treba za držat ga u pogonu :hahah:
Da cuosam dasu baksuzi ali stoje tuje moramga napravit

Jel to onaj motokultivator sto na ruckama ima kutiju za alat?
Da jeste 506
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
Ma šalim se.
Uvijek neki problemi s tim modelom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Magnet ima utor a na radilici je kajla, tu nema da omašiš (jedino ako je onaj s kosim očima malo fulal).
Paljenje se štela na lampu, a fergazer na uho. Ako nemaš jedno od toga daj to nekome da uštela...

A problemi su uvijek s tim benzincima bilo koje marke i sorte. Nema tu kruha
 

Buta

Novi član
Tu od
28 Ruj 2020
Poruka
12
Kupicu novo anker plocu pacu vidit sta ce biti ali sa platinama bogami voliobi imati obe noge stavio bio ovo elektronsko upalio ali i palim upali na dva zuba ali ide u rikverc potegnem skroz sajlu uredno radi ali samo malo akoje zagusi opet sama ode u rikverc jebes ovo paljenje

I zašto mi je svjecica uvjek crna
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Kad postelaš paljenje ako i dalje bude crna onda treba poraditi na smjesi goriva.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Ako ti povuce sajlu kada palis onda ti je paljenjepre rano. ja nikad nisam vidil elektronsko samo platine. Platine ako nisu poderane sa brusnim papirom pocistiš. na paljenjima sa platianama zna kondenzator otič pa onda nema struju kada se ugrije ili uopče nema. ove godine ja s svojom imt 506 sam malo radil ali sam svečicu menjal 3 puta. bosna super ona koje paše. ove godine svečice su im loše . sused ima 504 i on je menjal 2 puta isto bosna.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Ma ja, bacite te IMT- ejke u smetje i kupite si svi labince, goldonije s benzinskim motorima.... sreči nebu kraja, ide zima.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Magnet nema utor za kajlu, nego je utor za kajlu na (zasebni) dio (koji se sastoji) od srca (u kojemu je utor) i četiri kraka (križ) na koji je (sa četiri vijka ) magner zašarafljen na njega. Ako se na magnet odšarafljuje sa križa, a potom opet zašarafi (u NE poziciju) u kojoj nije bio. Eto problema.
A da li ti je poluga invertera u položaju za hod napred?

Tako to izgleda.:ROFLMAO::ROFLMAO: IMG_20200929_182006[1].jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Ti brgud znaš jako dobro da večina magneta iz tog vremena tak izgleda tj. da se nosač magneta da odvojiti od magneta. Na nekima lakše, a na nekima teže.
A isto tak znaš i gde je oznaka da se magnet stavil pravilno na "krakove". Ili jednostavnije rečeno gde je 0 ;)
 

Buta

Novi član
Tu od
28 Ruj 2020
Poruka
12
Magnet nema utor za kajlu, nego je utor za kajlu na (zasebni) dio (koji se sastoji) od srca (u kojemu je utor) i četiri kraka (križ) na koji je (sa četiri vijka ) magner zašarafljen na njega. Ako se na magnet odšarafljuje sa križa, a potom opet zašarafi (u NE poziciju) u kojoj nije bio. Eto problema.
A da li ti je poluga invertera u položaju za hod napred?
Jasam mjenjo magnet kupiosam novi e sad dali je moguće da kadasam skinilo onaj križ sa magneta da nisam stavio novi magnet onako kakoje bio stari dali ima kakve veze sa time ilise magnet stavi onako bez veze
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ne znam da se većina magneta može odvojiti od srca osim (ovoga), ili se u većini može odvojiti (ali jednom). Možda nekome uspije više puta.;)
Ne bi znao.🧐

Naravno da ima veze!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Ne znam da se većina magneta može odvojiti od srca osim (ovoga), ili se u većini može odvojiti (ali jednom). Možda nekome uspije više puta.;)
Ne bi znao.🧐
Sutra ti poslikam par komada pa buš znal ;)
Neko uspije od prve, neko mora više puta ponavljati gradivo, a nekome se mora i pripomoči na kraju 🤭

Barem na ovom magnetu nije problem, samo su 4 položaja moguča ali položaj nije razlog da nema iskre
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Ma ja vratim ono paljenje sa platinama nema iskre a stavim ono gov*o elektronsko nemozego bog ustelat a ima iskru upali on ali puca na auspuh

Minjosam magnet e dali sad treba magnet stelati ili ne mislim kako god postavim magnet dali ima neke cake oko tog magneta

Tu koliko sam polovio, ima iskre , ali ide nazad. :unsure:
Ja sam malo drugačije to polovil s platinskim, a ako je išel na elektronsko onda nije mogel samo magnet promjeniti. Trebalo je i pogon magneta mjenjati.
Barem ja tak mislim
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
I ja sam tako shvatio iz njegovog opisa-
Ima iskru, ali je sklon upaliti unazad.
I kad upali unazad ne puca na auspuh.
A kad upali u pravom smjeru puca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh