• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

Buta

Novi član
Tu od
28 Ruj 2020
Poruka
12
Ljudi ja upalim na elektronsko kad povučem sajlu do kraja ide naprijed a kad povučem samo malo ide nazad i kadje zagusi ono kaodase oce ugasit sama pribacio unazad kaostosam pisao vratim platinsko nema iskre kupio novi indikator nove platine nema iskru a vratim elektronsko ima iskru kao stosam vec piso radio generalku na motoru i to sve radi bez proglema samo et to paljenje dalije moguce da puca na auspuh ako nije smjesa benzina i zdraka uredna
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Ja sam malo drugačije to polovil s platinskim, a ako je išel na elektronsko onda nije mogel samo magnet promjeniti. Trebalo je i pogon magneta mjenjati.
Barem ja tak mislim


Zašto bi mjenjao pogon magneta (kad se može zamijeniti) samo magnet. Iako nije obrazložio "zašto je mjenjao magnet?" Ali je očitio da je to napravio i najvjerojatnije ga nije montirao u pravilnu poziciju. i od tuda treba kernuti riješavati problem.
Sad gledam sliku koju sam okačio i vidim na magnetu (jednu rupicu), ona nešto označava.:rolleyes:

Paljenje nije pravovremeno!
 

Buta

Novi član
Tu od
28 Ruj 2020
Poruka
12
Ja isto mislim da treba magnet ustelat ok ljudi danas cu kupit novu anker plocu sa platnama pa javim stase desava razlog mjenjanje magneta starije magnet oslabio znaci nekad je baco iskru i nekad nije toje razlog
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Napisao si puno postova, a nikom nije u potpunosti jasno o čemu se radi.
Uglavnom, ja sam dobio dojam da si ti kupovao dijelove i mijenjao
i paljenje i magnet, a da pri tome uopće nisi definirao i utvrdio što je problem u tvom slučaju.
Kod platinastog - problem ti je mogao biti :
- magnet
- izgoren namot ili prekid namota
-platine
- kondenzator
Iz svega što si napisao nije jasno što je u tvom slučaju bilo.
Ali napisao si da kad motor upali u kontra stranu, kad staviš elektronsko paljenje,
da onda radi dobro.
Tu ti se vidi ovo što ti je brgud napisao da ti iskra nije pravovremena,
i da se poigraš s položajem magneta.
Jer očito je da stvar radi, samo to treba podesiti da bude pravovremeno.
 

Buta

Novi član
Tu od
28 Ruj 2020
Poruka
12
PEPAPILAR takoje znaci moram magnet skinuti sa onog kriza i okretati dok ne dođem do rezultata da pisosam da ima iskru i da ona upali i kad palim cupami iz ruku sajlu startera ja opet pomjerim anker plocu ondase desava pucanje iz auspuha
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
A da ipak to daš nekome da ti složi, tko se bavi s time ?
Nekada to zna ispasti i dosta jeftinije,
nego ovako kupovati sve redom, u nadi da će se nešto potrefiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Pomakivanje magneta za jedno polje je cca 90 stupnjeva?
Ja mislim da to forumsko savjetovanje nebu pomoglo...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Ja isto mislim da treba magnet ustelat ok ljudi danas cu kupit novu anker plocu sa platnama pa javim stase desava razlog mjenjanje magneta starije magnet oslabio znaci nekad je baco iskru i nekad nije toje razlog

Promijenio si magnet, a vjerojatno nije trebalo. Sad ćeš mjenjati anker ploču, što isto ne treba.
Najbolje da promijeniš majstora.

Evo to imaš dvije slike (dvaju magneta), na kojima je vidljivo položaj magneta spram utora za kajlu. IMG_20200930_162759[1].jpg IMG_20200930_162838[1].jpg
Ova rupica na magnetu je cca 35 stupnjeva desno od utora za kajlu.
 

Buta

Novi član
Tu od
28 Ruj 2020
Poruka
12
Brgud puno hvala hvala svima da nema vas na forumu nebi ovo složio magnet podesio sad pali i ima dobru iskru znaci jos samo podesit smjesu benzina i zdraka ali cekam jos dami stigne ulozak filtera ma netrebami mjenjat majstora jasam mehanicar svesam sam slago ali za struju sam nikakav svese moze kad ima ovako dobri ljudi na forumu pozdrav svima ljudi
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Nema se tu što podešavati smjesa! Nego samo moraju biti odgovarajući filter zraka - gumeni manikoti (prije i poslije) karburatora (da su cijeli, da ne falšira). Na karburatoru imaš vijak za štelanje goriva minimuma i isto tako za min vijak (koji podiže cilindrić (u difuzoru) i isto tako podizanjem iglice (na cilindriću) isto za min.
Glavna dizna je 95. Još jedna stvar ugraditi dodatni filter goriva na cijev za dovod goriva, i očistiti rezervar i špinicu goriva i filter na njoj.
 

Buta

Novi član
Tu od
28 Ruj 2020
Poruka
12
Hu pozdrav forumasi opet proglem znaci ono sve stosam radio i piso sve oke ali sad drugi proglem očistio karburator sve čisto rezervoar čist ona pipa cista gorivo dolazi do karburatora znaci lančić pun i znaci sad se dešava da gorivo ne kvasi svjecicu uopce gorivo ne dolazi do svjecica normalnoje kad palim i ako nece da upali trebalabi svjecica bit mokra znaci sve dizne očišćene sve čisto ko sunce pomozite ko moze
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Ajmo iz početka!
Reci ti nama što si sve radio na tom tvom čudu?
 

Buta

Novi član
Tu od
28 Ruj 2020
Poruka
12
Ovako radio generalku motora mjenjo sve semeringe diftunge i mjenjo paljenje znaci iskru ima fenomenalno i ondesam očistio rezervar dizne cjeli karburator karburator je bing dovod goriva ima iz rezervara napumpam gorivo gorivo dode u karburator ali ne pali cuvam ko budala i razmisljam mora svjecica bit mokra kad ona suva ko barut

Dalije moguce daje plovak ili igla plovka ali nisam plovak diro nista samo skinio plovak i iglu i znaci na kompresor propuvo sve dizne i karburator
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Ti si neki zajebant, provakator, lezijebović, fejker ili nešto od nenavedenog ili sve navedeno?

I opet ponavljaš (ono što si napisao u prvom postu) i to što si napisao nikako da malo pojasniš. Nikako da gukneš što si radio, osim da si promijenio semeringe i brtve. I onda to nazivaš određenim nazivom (koji nema blažene) veze sa napisanim.

Sve svodiš na propuhivanje dizna i svjećicu ?
Možda da ugradiš neko turbo puhalo!
 

Buta

Novi član
Tu od
28 Ruj 2020
Poruka
12
E jbg sad fino sam piso da nece da upali jednostavno nema dovod goriva do svjecice znaci u karburatoru ima goriva pipa nije zastopana jednostavno nece da pali nema ni znaka dace upalit vucem ko budala palim i kad odvidam svjecicu nije mokra moralabi bit mokra na svjecicu iskru ima
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Opet ti lupaš po jednom te istom i nikako da odgovoriš na ono što sam te pitao.
Odgovori ti meni sve što si radio?
U kakvom je stanju termo grupa?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
@Buta
Molim te, odgovori razgovjetno i razumljivo na postavljena pitanja, da bi ti se moglo pomoći

@brgud
Molim te, smanji malo napetost i, molim te, malo pristojnije se ophodi prema članovima ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
E super da si reagirao.
Ne vezano uz prethodne postove u ovoj temi nego općenito o pisanju na forumu.
Jako puno ima primjera da novi članovi otvaraju nove teme (bez potrebe). To je samo jedna primjedba, a druga je da se otvaraju nove teme (koja je skoro u pravilu) jedna rečenica u kojoj se traži odgovor (na neki problem) a da se iz te jedne rečenice (ne može zaključiti) skoro ništa!

Znači teško je malo detaljnije opisati (obrazložiti) određenu situaciju (problem).

Jedan od razloga (da je tome tako), neobavezno predstavljanje (kod ulogiranja) na forum.

Kad bi bilo obavezno (osnovno) predstavljanje (prije pisanja) prvih postova. Možda bi bilo manje otvaranja novih (bez potrebnih) tema. I možda bi više razumljivih pitanja, i konkretiziran ih konstatacija.
Itd..
P.S.
Htio sam ubaciti neki smajlić, ali ih. A evo ih.😇
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Pozdrav radni narode. Imam u planu uzeti jedan mjenjac od IMT 506 bez motora. Zanima me da li se moze staviti neki kineski motor benzinac
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Pozdrav Prošle godine sam skuril 3 super bosna svečice. I to nakon malo rada. Mozda 2-3 sata i ostavim frezu 10 dana, Dođen nakon 10 dana svečica ne radi stavim novu i opet ispocetka. Sused ima 504 i isti problem . Ove godine nis još frezal i sad sam kupil M50. Koje je razlika između M30 i M50? Dali netko ima takav problem? Imali koja bolja svečica?
 

Najnoviji postovi

Na vrh