• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Tak im se cijene kreću?
Moje je negdje u isto takvom stanju,ja sam mislil da to ne vrijedi više od 100e...
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Da takve su cijene jako dobre od 2500 kn nadalje ja sam se isto začudil za 3500 pa nadalje najde se mehanički okretač hehe...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bome od 100 eura ne vrijedi više , al da ja teko naći blizu mi uzeo bi samo da je rama ok
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Dečki... sve zavisi kaj treba menjati na plugu, ili netreba nikaj..uz daske..sigurno obadve pete,...i nabere se do 3000 kuna.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da se malo vratimo u prošlost, imam jednu knjigu iz 1967.g. u kojoj piše dosta stvari o podešavanju plugova 601, za imt traktore, pa evo par sličica, kakav razmak točkova treba biti, itd.....uglavnom ima 100 strana







 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Bilo bi super kad bi je imao volje skenirati i uploadati cijelu. :)

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ova zadnja slika je najbitnija a ostalo kada je plug ubrazdit treba bit u svim pozicijama pod "vaser vagu"
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Za taj plug piše radna dubina do 25cm. Najbolje rezultate postiže sa dubinom od 18-22cm, koju može povući 533 bez ikakvih problema, znači za ugarenje strništa, onda bi 560 trebao vući 4 brazde, a 577 plug 5 brazdi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ivanz tih godina je i bilo tako zemlja se nije duboko orala nije bila zagažena traktorima i ostalim a nije ni bila zabetonirana umjetnim gnojivima a polje sa pšenicom i kukuruzom je mirisalo . Livade pune pčela i vočnjaci u cvatu a ništa se nije špricalo jedino vinograd do dva puta modrom galicom i krumpir se ručno sa čarapom zaprašival .
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
dali može 533 nosit i orati sa imt-ovim 755.20 VK ? čuo sam od njih par da ga ne može dovoljno dignuti u transportu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dobro si čuo,al orati može,samo pitanje kako u kojoj zemlji.
Inače 533 nije neki orački traktor.
Rađe daj nekom sa težim traktorom izore ako nemaš jako puno zemlje.
Ako baš hočeš sa 533 orat malo lakše i dublje uzmi, posudi,kupi jednobrazni 14' ili 16' pa bu to puno lakše išlo.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
imam ja 2brazni oltov 10 cola NK al bi morao kupit nove daske i lemese za njega a tetak mi ima taj plug 755.20 VK pa mi nudi i sad sam u nedoumici. ne znam koliko bi me izaslo da sredim oltov plug,možda bolje i jeftinije nego da uzmem od tetka

imam ja 1brazni imt 14 coli VK
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda nema nedoumice,kopči tetkov imt 755vk i probaj pa vidi.

A daske su skupe dok lemeši nisu tak strašno.
Ako imaš jednobrazni onda znaš o čemu pričam.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
zato sam si i kupio prije par godina 1brazni 14 cola jer taj nema toga sta ne moze zaorati. prije sam palio kukuruzovinu da ju mogu zaorat sa 2braznim oltovim 10 cola a sada nema vise paljenja nicega i mogu ici do dubine 35 cm. milina za oranje pogotovo kad je kisna jesen a zemlja teska,533 ide kao od sale s njim,jos sam mu rijesio full generalnu motora i hidraulike lani,izaslo me 11000 kuna,jedino mi je zao oltovog da mi stoji u dvoristu al ako Bog da srece i para,sredit cu ja njega i onda cu si kombinirat po potrebi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma sačekaj dok ne dođu neki novci pa češ ga polako riješit i onda imaš na biranje i nebuš moral posuđivat niti kupovat drugi plug koji nije jeftin ako je sređen.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
tetkov imt 755.20 nije puno radio a on ga je uzeo novoga i sigurno bi puno trazio za njega jer se razbolio i ne radi vise poljoprivredu,novo-novo samo sto mu stoji u supi pod krovom,jeftinije ce me izaci da sredim oltovog kroz par godina i to je to
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Mislim na kvalitetu zaoravanja, ak nemaš laganu zemlju to oranje nebu ličilo ni na kaj, jedino ak te baš briga za izgled
 

Najnoviji postovi

Na vrh