• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
heheheeh, nije se 30 godina oralo, i sad se ide orat, i sad plug ne valja...
pa trazi nekog da ti izore sa skupim plugom, nadraufaj stajskog gnjoja,i ici ce opet sa IMT plugom...

ja nit imam pluga, nit reklamiram IMT, al fizika i teze su vam da bi se i Einstein zamislil...

u biti nije problem u plugu, nego kaj svaka rasprava zavrsi sa moj je bolji i veci...
ja ovako, ja onako...

od 300 stranica ak je 30 sa korisnim tehničko-mehaničkim informacijama...


ako sam ja dobro skuzio, plugova ima vise vrsta, IMT ocito proizvodfi jednu vrstu, koja slaze zemlju takcve i takve kakvoce, na takve i takve brazde...

ima na youtubu oranja ko dreka, a isto tolko vrsti brazdi ima, pa koja kome pase ok...
svaki nek si uzme plug za zemlju koju ima, al generalno srat da taj jedan plug ne valja je mlacenje prazne slame....

drz'te se teme
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Josix,previše si kritičan a nisi u pravu,nitko tu ne hvali svoje nego iznosi iskustva što je nadasve pozitivno i smisao foruma!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Svi mi oremo sa tim lošim i ne valjalim plugovima već 30-40 god. Da su sjajni i bajni nisu, da su u samom vrhu isto tako nisu, al oni opet odrađuju iz godine u godinu svoj posao. Moj plug naslanja brazdu već ohoho godina i nemam zato lošije prinose od onih kojima plug ne naslanja brazdu. Neki imaju vrhunske plugove pa im oranje ne liči na ništa a opet imaju dobre prinose. Stvarno je više glupo čitat neke postove i teme....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
bećari, vladimirac i imt 10 cola niski oru sve...
a to da imt ne preokreće, e to ima više veze s dubinom oranja nego s konstrukcijom pluga...a i orač nosi dio krivice...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ovaj plug sto ima Tino na otpad u Prnjavoru se mogu kupiti na kile.
To kod nas niko ne kaci.Vecinom su imt ili strani prevrtaci.

Za 533 je idealan 755NK plug,jos kad ga ljudi kod nas raspuste koji cent tad ima mjesta prevrnt brazdu.Znase da 533 nije neki orac pa koje prinuden da radi sa njim vecinom je dubina oranja do 20 centi i dosta se mora radit na zalaze
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Josix,previše si kritičan a nisi u pravu,nitko tu ne hvali svoje nego iznosi iskustva što je nadasve pozitivno i smisao foruma!
Prije bih rekao, da sam realan...
Iskustva su jedno, a tvrdit da odredjeni plug ne valja 100% je pre kritičan stav...

Kod nas se za takve ljude koji nisu fleksibilni, nego tupe po svome kaže da su nedokazani...

Mlate svoje, a nemaju dokaza...
A onda kad ih se pita zašto to tvrde izbace neku situaciju, koja može bit jedna od šest situacija...

Ma nek bude i da u 3 od šest IMT plug ne valja, al još uvijek postoji onih 3 slučaja kad je dobar... Al ne, za neke taj plug generalno ne valja, i pišu poruke, sam da opet napišu kaj su već napisali.... Da taj plug nis ne valja :)



Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Imt je ok, u usporedbi s olt-om je zastario i na to se sve svodi. Osim oblika daske koji je Tino naveo, tu je još i izmjenjivo čelo daske, pomični čelični deflektor, štelujuća peta plaza, crtalo s rebrastim diskom... Imt nema ništa od toga. Nemaju ni stari olt-ovi, ali se olt s vremenom razvijao, a imt nije promjenio apsolutno ništa i olt ga je prije skoro 40 godina pretekao. Tehnološki. Ispočetka je olt i radio daske za imt, tako da su stariji i imali drugačije daske. A o kvaliteti materijala da se i ne priča. Jedina prednost imt-a je što se lakše vuče.

@vrsani, taj plug je tehnologija iz 40-ih godina i naravno da ga nitko u teškim zemljama neće koristit. Isto tako kod nas ni jedan ozbiljni poljoprivrednik nema imt-ov plug, a dok olt-ova ima dosta. I mogu konkurirati stranim plugovima, pogotovo u našim uvjetima. O olt-ovim tanjuračama da i ne pričam, mislim da ih je barem 80%.
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nebih rekao da je netko rekao da taj plug baš ništa ne valja,prije bih rekao da večina koja ga ima iznosi svoje iskustvo pa tako i ja i ti!
Kod mene je IMT-533 vukao 756 prije 30 godina istina je da poslje njegovog oranja u prolječe trava raste između brazdi jer su više prislonite!
Sad imam Leoparda 12" on je neusporedivo bolji od IMT-756,a imam i Niemajera 12" okretača,on još ljepše ore od leoparda ali ima plitke daske pa nejde dublje od 25cm!
Naveo sam to za primjer jer svaki plug ima neke svoje bolje i lošije osobine pa tako i IMT-756 on se izuzetno lagano vuče u odnosu na OLT-a!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Itp ti očito živiš u kraju gdje se nemogu nači dijelovi za imt plug,pa se pitam ko je zastario ovdje?

Za imt plugove imaš sve to kaj si naveo,i nazubljeno crtalilo,i daske i pete,i plazove i čelične deflektore i crtalo se da podešavat gore dolje,ljevo desno,razno razni lemeši...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
itp, je samo dao usporedbu, i čovijek je u pravu, ukucaj u google olt slavonac, pa ćeš od oka primjetiti razliku
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nema meni razlike dok ja imam dijelova za stari imt 756vk ja ga iz dvora nedam!

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Iitp je naveo tehnološki naprednije detalje u odnosu na IMT!
Djelova za ta oba pluga ima uglavnom svugdje,ako nema napravi kovač!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni djelovi nisu problem, naabvim apsolutno sve, u jednom danu, ako hoću i ako mi treba.....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Hahaha, ma to ti nitko neće :)

@matozdenci pa i ovaj IMT 751 je vukal IMT 533, pa kaže sused da ni nikad ovako izoral vlasnik kak sam ja izoral sa 558, s tim da ga nismo predobro nastelali od samog namještaja pluga, do crtala koje je ostalo u neko svoju stranu...

Evo prvi put sam to odradio, i sad ćemo sadit i valjda bu nekaj izraslo...

Jer nedam 8 iljada kuna za onaj plug sa L i kojekakve turbo plugove, da bi zasadio par što kila krumpira i nešto kukuruze.

Čovjek je do svoje smrti, a doživio je 80, orao sa tim plugom, i uvik je imal uroda kak se spada, tak da ne kuzim zakaj se toliko hvale ostali proizvodi ako i ovaj odradi kaj treba...

Ja zavrsavam s ovim postom u ovom općem smjeru, sljedeći post ako bude, bit će za tehničko pitanje u svezi IMT pluga...

Ispričavam se ako se netko nasal uvrijedjen mojim komentarima, ne mislim ništa loše, i nemam pik na nikoga, samo mi neki stavovi nemaju smisla, pa sam ja iznio svoje mišljenje, koje isto tako možda nema smisla :)


Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ako ga neprodam, onda ću na jesen opet orati s njim, ili u 6-7mj poslije ječma.....ima nove raonike gore, ko nov je :8):
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Samo gas ta ja gledam ove velike oru 10 cm dubine i opet im raste .
Nije sve i u ljepoti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bi samo rekel da ako netko ne uštela dobro plug i traktor,jako se osjeti na obliku brazde i na vuči traktora.
I ono kad neko ide orat kad mu se poteznica u gačama digne,a to baš tak nejde.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A ima svega .
Da se imt plug solidno uštelat a da je ubacit pretplužnjake ljepše bi izgledalo oranje.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Naravno da se sve može kupiti, samo što ništa od toga nije orginal od tog pluga. Ima čuda za kupit na šidskom vašaru, samo je problem što je napravljeno od papira i sve je produkt male privrede a ne same tvornice. Ako se ovdje rasprava vodi oko tehnologije koja se nije promjenila 40 godina, onda stvarno nema smisla. Olt i dan-danas proizvodi plugove, pa i četverobrazne okretače, a imt-u je najveći doseg bio trobrazni ravnjak. Uz to, imt više uopće ni ne proizvodi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh