• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
549 rabljeni traže po oglasniku 4, 5 tisuča eura 88g jedan mi je rekao da je prodal 88g za 3400eura treba malo tražiti da se nači
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
...........

Eto konačno su mi dostavili IMT-a 549 DV kojeg sam kupio novog .Å to da vam kažem,još ga razrađujem,kažu da ga se prvih 50 sati ne smije jako opterečivati.A sitnica je bilo i moram zvati servis da to popravljaju,ne radi pokazivač za gorivo i temperaturu ,masa na utičnici za struju nije bila dobra i opčenito su im spojevi struje u kurcu labavi.Malo im je završna obrada u kurcu ali dobro ostalo izgleda o.k....Vidjet čemo što če biti kada se ja zaletim sa plugom pa deri :lol: .E da,i moraju se svi šarafi stegnuti jer je katastrofalno sve slabo zašarafljeno,sve sam vijke izvana dotegnuo a ako je nešto tako u getribi i mašini onda sam najebao....
 
R

Ratarko

Guest
@Tomislav

Čestitam na kupnji novog traktora , to je velika stvar za nas poljoprivrednike.
Ovo za lošu završnu obradu na novim IMT-ovima sam znao jel kažu da su u dosta velikim problemima pa je to nekako " normalno " . Kontrola vijaka je isto normalna stvar i dobro je što si to primjetio , osobito je bitno vijke na kotačima prekontrolirati :shock:
Za vijke u mjenjaču i motoru se ne moraš brinuti jel to ima svoju " kilažu " i tu nema hoču-neču , jedino ako je netko nešta namjerno htio napraviti ali to su več nebuloze.

Daj slike od traktora , minimalno 5-6 da ga dobro vidimo :D
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
.......

Vrlo rado ču poslati slike samo mi moraš objasniti kako se šalju jer sam več jednom nešto htio staviti i nisam mogao :( .Imam kameru na mobu. pa ču slike staviti u komp. Å to se tiče šarafa svi su bili slabo zategnuti,cilindar od volana na kotačima je bio jako slabo stegnut,skoro se sjebao onaj konus na kruškici....Ma dobro da mi kotači nisu otpali :lol:.Ja sam mislio to je novo,mora biti sve na mjestu kad ono gle čuda.... :twisted: [/img]
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , kad mi je otac kupio Torpedo 6206 C prije 20 godina nije uspio doči kuči jel mu je kotač zamalo otpao , vijci se pogubili za 25 km vožnje. To je bolest naših proizvođača pogotovo ali nisu imuni ni zapadni traktori . Na Hurlimanu sam izgubio 2 vijka sa zadnjeg kotača a ovi ostali su svi bili labavi . Brzo sam se vratio istim putem nazad i pronađem ih oba , sva sreča .

Imaš na vrhu foruma temu " OBAVJESTI... " tamo ti je donekle obješnjeno stavljanje slika , jesi probao tako , ako nisi probaj a ako jesi reci točno gdje ti "zapne" pa če mo ti pomoči jel stvarno nije teško kad jednom uspiješ. Meni je isto trebalo par pokušaja i onda mi je "mario" objasnio i išlo je.
 
R

Ratarko

Guest
E dobro traktorče.
Vidio sam samo ovu zadnju sliku.
E sad , taj zadnji link što si stavio na forum samo si ga na forumu trebao još jedan puta selektirati ( prevučeš mišom preko njega držeči ljevu tipku na mišu ) i onda u zaglavlju stisneš tipku " Img ".

Znači tvoj link je izgledao ovako :
Obrisan neispravan link.

...a trebao je izgledati isto tako samo sa dodatkom " [/b] " na početku i na kraju linka .

Onda bi ti slika došla direktno na forum evo ovako :

[COLOR=rgb(243, 121, 52)][I] Obrisan neispravan link. [/I][/COLOR]

Neznam jesam ti išta bio jasniji sa ovim objašnjenjem ali ona velika tipka " [b]Vidi kako če izgledati poruka[/b] " ti može puno pomoči dok to radiš jel ako si sve ispravno napravio klikneš na tu dole tipku " Vidi kako če izgledati poruka " i trebalo bi ti pokazati sliku kako ju mi ostali na forumu vidimo.
 
M

Mister x

Guest
Pa po Vašim pričama IMT i nije tako loš traktor tko ga zna paziti.
Recimo ja bi traktor trebao za pofrezati svojih 3 hektara nakon kaj posadim sadnice a zatim samo košnja trave i eventualno malo po šumici da se profuram.

Vaš prijedlog molim:

PS: malo visi teren.
 
R

Ratarko

Guest
@Mister x

IMT 539 ti je dovoljan , ljudi komplet obrađuju 20-30 jutara zemlje sa tim traktorom i dan danas , uopče ne moraš brinit da ti on nije dovoljan .

Ja sa svojim 539 svakog prolječa pofrezam makar 2 ha zemlje za sijanje krompira i to su sve bašče , jedno desetak njih , nekad posudim traktor i frezu prijateljima u petom selu da si i oni to naprave. IMT 539 če ti obaviti sve zadatke koje staviš pred njega . Jedan stočar iz susjednog sela ( vjerovao ti meni ili ne ) kosi djetelinu i preša ju sa IMT 539 za sigurno 50 krava :idea:
Istina da je prije jedno 3-4 godine kupio novoga 539 i da sad radi to sve sa novim ali i bilo koji drugi 539 bi to napravio.

Viši teren ne igra nikakvu ulogu , samo održavaj kočnice i miran si , na mojem 539 zračna kočnica koči i dan danas kao luda , ukopava se u mjestu .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Tomislave pa to nije ona novija linija 549 kojoj je više hauba ukošena prema naprijed i kabina je drugačija.
Mister X imt 539 je i više nego dovoljan za to što tebi treba. Mi smo prije sa 539 radili 50tak jutara zemlje i sve stigli
 
R

Ratarko

Guest
@Mister x

Ako ti je neophodna prednja vuča i ako radiš u vočnjaku sa njim onda možda ovaj IMT ?
Nekad neče da mi učita sliku sa te stranice pa se malo potrudi oko toga :?

Obrisan neispravan link.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ta novija linija o kojoj ti pričaš je 1000 Eura skuplja pa mislim da nema smisla davati toliko zbog nekih detalja u izgledu.....Å to fali ovoj liniji,meni je baš dobar....
 
R

Ratarko

Guest
U pravu si , da je to traktor od 50.000 eura onda jedna tauzenka više ne igra toliku ulogu ali ovdje je puno. Vidim da ima tegove na prednjim felgama . Uvjek me je zanimalo kako rade ti manji traktori sa prednjom vučom . Znam da prednja vuča puno pomaže kod " velikih " traktora ali kod ovih mali traktora neznam kako radi u praksi.
Dobro znam da je bolje sa njom nego bez nje ali pitam se da li je traktor slab jel kad ju uključiš sigurno da " pojede " jedno 10 KS ? Neznam jel me kužiš ?
 
M

Mister x

Guest
Ja bi uvjek dao malo više i kod slabijek traktora pa da imam duplak nego da nemam. Sigurno da pomogne u nekim situacijama.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Nema on utege,to ti se čini jer mu je masivan pogon prednji.To ti glavčine tako izgledaju kao utezi.To ti uje prava stvar,ja ga išao probati pa sam ga uvalio u kaljužu i uključio sam prednji pogon i izašao je kao simplon expres....samo kopa mali....
 
R

Ratarko

Guest
@Tomislav

Jel još uvijek ide onako brzo kao i obični 549 koji nema prednju vuču ?
Mislim si možda su ga usporili zbog dodatnog diferencijala i mase ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh