• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
...............

Ide ti negdje 35 km/h,tako mu piše na satu .....Ne mogu ga ja uspoređivati sa onim bez prednje vuče kada takvog nisam vozio.....
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
a kak če on raditi sa mojim malčerom od 450 kg težine(i nije tolko bitna težina nego teba to moči okretati) kad se i ursus od 60 ks grijao po ljetu kad sam malčirao gustu travu
dobro to sam malo pretjerao jer sam radio u prvoj brzini a trebao sam u sporohodnim ali to bi trajalo duuuugo
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Pa kupi si onda jači traktor.Pa nakalemi ti najjači malčer na bilo kakav traktor pa se češkaj iz glave zašto se traktor grije :lol: .
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
ne znam ima čovjek imt 539 i isti malčer pa s njim godinama malčir a po vočnjaku ali to je stariji čovjek koji ima vremena i on tpo polako a ja sam živčenjak koji bi ga samo stiskal i
 
R

Ratarko

Guest
@svi skupa :wink:

Mali IMT 539 neče niti osjetit taj malčer ako budeš redovito uređivao vočnjak.
Samo prvi puta je bitno imati jači traktor ako ima šiblja , šikare ili slično a ako redovito uređuješ onda može i IMT 539 radit u pola gasa , budi siguran u to. Malčiranje ili kako bi ga ja nazvao šišanje trave u tvom slučaju je posao koji i 30 godina stari IMT 533 može raditi.
 
M

Mister x

Guest
krki kaže:
a kak če on raditi sa mojim malčerom od 450 kg težine(i nije tolko bitna težina nego teba to moči okretati) kad se i ursus od 60 ks grijao po ljetu kad sam malčirao gustu travu
dobro to sam malo pretjerao jer sam radio u prvoj brzini a trebao sam u sporohodnim ali to bi trajalo duuuugo

Tebi treba ovo:

Obrisan neispravan link.

Ja koristim nešto slično a imaš u raznim dimenzijama mislim na širinu naravno, jer ako ti misliš održavat vočnjak skroz s malčerom tebi treba tri godine da to napraviš.

Ja imam širinu od metra i pol i moj Porshe od 15 konja ga bez brige vrti i vuče, to ti ima oko sto kila i nije skupo, ja sam polovnog platio 3000 kuna
Spustiš ga na 2 cm da tuče i imaš mali parkič a ne vočnjak

To ti je rotaciona kosilica parkovska ustvari
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
trava u nasadu lješnjaka ali je bilo susjedima zapuštenih livada i kod mene par živica do 5 cm debele grane ali sad mislim da sa slabijim 549 bče bit sam trava u mom lješnjaku
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
..........

Vidiš Mister x ,tu si napisao dvije jako bitne riječi,dedek i vočnjak.Dedek to radi polako jer mu se ionako nigdje ne žuri :lol: a i malčira vočnjak a ti si ga šiknuo u gustu travu.....Stoga ako želiš biti brz nabavi si malo jači traktor je nije svaki malčer za svaki traktor,gledao sam tablice od trgovina koje prodaju malčere i uz svaki malčer je napisana preporučena snaga traktora....
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
i ondas kad se razrastu lješnjaci neče mi ni malčer trebat jel tu više ni trava nemrea rast od lišča i bez sunca
 
M

Mister x

Guest
Da ali ti onda baš treba nešto takvo za brzinsko prolaženje kroz vočnjak.

Moj strojček ima mali zamak u desno tak da idem skroz do vočke a svakih dva mjeseca prođem flaksericom tak da oborim ovu travu koja ostane.

Ja nisam ništa čistio nego sam dao izrigolat tak da sam se tog truda rješio u tom potezu.
 
R

Ratarko

Guest
Za rigolanje se obrati nekom od " največih " poljoprivrednika u svom kraju. Tamo gdje si vidio traktor od 200 KS ili veči tamo idi 8) . Ako je čovjek na mjestu neče te odbiti pa i ako ne može pomoči sigurno če te uputit na neko drugo mjesto gdje bi mogao dobiti pomoč.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
takvog kod nas nema ovde su parcele od 1ha največe tak da nikom netreba takav traktor
 
F

Fleki

Guest
NOVI IMT 539

Lijepo molim jedno mišljenje.

Naime idem prema Požegi ovih dana pogledati staru liniju IMT 539 sa kabinom, 2005 god, nov novcat.

Kako sam zagrizao za UNIVERSAL-a, desilo mi se jedno financijsko sranje, pa trenutno ne mogu ici na traktor od 20000 ojra, imam priliku kupiti tog IMT-a za 8200 ojra, ponavljam da je traktor ispod čekiča.

Za trenutne moje potrebe bi taj fergič bio uredu jer je moja trenutna mrcina(IMT 533 star 30 god.) rekla laku noč :cry:

Å ta cijenjeno pučanstvo misli o tome ?
 
R

Ratarko

Guest
Pa ne može se reči da je neki upgrade u pravom smislu riječi nego više kao zamjena staro za novo. Osim kabine imati češ gotovo isti traktor , ajde možemo reči da je malo teži pa samim time i malo jači ovaj novi 539 sa kabinom ali to su nijanse. Ako ti zadovoljava tvoje potrebe a kažeš da zadovoljava , zašto ne , kupi ga.
 
F

Fleki

Guest
Trenutno če zadovoljit, jer kako sam rekao dogodilo mi se financijsko sranje pa trenutno mogu samo do 10000 ojra leasing-a, a gotovine nemam(jer je u Hagu :wink: ) i neču kineza da je za đabe.

E da, umalo zaboravio, jel Pleternica daleko od Sl. Broda ?
 
R

Ratarko

Guest
Ne ali ne idem prema Požegi gotovo nikada pa zato i neznam ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh