• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Tako je!

Auto poljostroj...

Tamo sam kupio svoj 549 i ja sam ga istereo s kamiona i nitko ga nije vozio prije mene i sa servisima nemam nikakvih problema.

Lik je u JUL-COM-u uzeo 577DV i imao je tvornicku gresku da nije imao pogonski zupcanik u uljnoj pumpi, i Lik mu napravi generalku na traktoru, i sto je najbolje, nije mijenjao stubline, nego ih je busio na "prvu specijalu"

Da se to meni desi i da nece dat novi motor, ja bih ga odjesio za jaja, covjece... Mozda je on i dobio novi motor i nekome ga prodao "ispod pulta" a kolegi je za male pare napravio generalku na tarktoru sa 40 sati...
 
B

Bobo

Guest
Osnovna cijena 110 000Kn (Nova linija, prednja vuca, grijana kabina, kompresor i hidro volan)

Povrat kapitalnih ulaganja i povrat PDV-a i traktor ce na kraju izac oko 65 000Kn
 
F

Fleki

Guest
Sviđa mi se tvoj IMT, bas bih ga provozao. Jesi ga kupio na kredu ili leasing, na kolko godina, kolka ti je rata. I ja kupujem ali na firmu na leasing pa se koljem sa leasing kučama jer mi nedaju na više od 5 godina.
 
B

Bobo

Guest
Leasing...

Htio sam na kredit preko OPG-a ali mi banke nisu dale, posto mi te prva godina OPG-a, pa nema podataka o prihodima... Gadovi jedni


Mislim da za povrat kapitalnih ulaganja mora bit 6 godina kredit ili leasing, pa ga i mi imamo na 6 godina. Rata je mala, jer smo morali dat 40% u gotovini, a ostatak idu rate, tako da je malo teze tako kupiti traktor, ali ide polako i to...
 
F

Fleki

Guest
Zašto se morali dat 40%, znam da je učešče kod leasinga 20%, kog nekih čak i 5-10% ?
 
B

Bobo

Guest
Zato sto je banka mrdala...

Prva godina u OPG-u i njima jako sumnjivo... I mora bit leasing i mora bit 40% ucesce...
 
F

Fleki

Guest
Sutra ču ih nazvati, baš da vidim. Hvala na informacijama.

Jel znaš koga da prodaje neispravne IMT-ove, trema mi motor od 539 stara linija ili od 542.

Probao bih nagurat 542 na svoj trenutni 533, koliko sam gledao, morao bi pasati na milimetar, jedino neznam da li se može staviti dupli kuplung jer ga nemam.
 
B

Bobo

Guest
Nemam pojma tko bi to prodavao...

Mote se nagurat motor, ali nemam pojma zasto bi stavljao dvostepeno kvacilo, kad ti pase i ovo, samo treba gledati promjer korpe
 
F

Fleki

Guest
Nije stvar u tome da mi ne paše, nego mi jednostavno treba dvostepeno kvačilo, a najviše zbog roto kose koju gonim sa 533.
Zato i pitam da li treba šta drugo mijenjati ili je samo stvar korpe i lamele ?
 
B

Bobo

Guest
Cuj, dvostepeno nije samo korpa i lamela. moras imat i osovinu takvu, i kompletno kvacilo se mijenja...

Prevelika zajebancija, ako se mene pita.
 
G

Guest

Guest
fleki kao sto ti je bobo napisal treba ti i osovina tj. spojnicka, a mozda i jos koji zahvat (nisam ih nikad vidio onak zajedno rastavljene) motor ti origigi pase jer imr vise i ne proizvodi stari 533 motor vec se za zamjenu koristi taj od 542 iliti 539 jer se radi o istom motoru jedino ti treba i medjuploca. znam da njihove nove motore mozes kupiti u sekri Obrisan neispravan link. . a tip mi je lani u gudovcu rekao da postoji sansa da ugovore i neke druge aranzmane ala ono staro za novo, staro za reparirano itd. neznam koliko dodje novi kod njih. direktno u tvornici dodje 1638 ojra, repariranog 80% cijene novog, staro za novo 75% cijene novog, a staro za reparirano 55%.
 
F

Fleki

Guest
Kakva međuploča, za koji motor 539 ili 542, pa mislim da moraju iči bez ikakvih problema ili sam u krivu ?
 
B

Bobo

Guest
Pa za bilo koji drugi motor koji ces stavljat a da nije od 533...

Jer 539 blok, je jedan te isti blok za sve 3-cilindarske rakovica motore.

Plocu trebas da stavis 539 motor na 533...


Daj mi reci zasto ne potrazis kakav 533 motor ispravan, ili jednostavno na ovom naravis generalku i gotovo? to ti je 5-6 000 Kn ulaganja i imas traktor koji ce te jos dugo sluziti, aneces imat nikakvih zajebancija...
 
A

agrarac

Guest
krki kaže:
kupio sam imt 558 bez kabine 1970 godina za 2500 eura sutra ču ga dat mehaničaru da mi sve prekontrolira i popravi eventualne nedostatke

za sad vidim da ljeva kočnica ne radi i nemože se uključiti kardan dok traktor radi dok je zgašen ide

motor je ko beba a i kulturniji mi je traktor od ursusa u vožnji niš ne ruži

jedino je težak na volanu ima ko saznanja dal se na taj traktor možda da stavit servo od 560 možda ili nečeg dr


mi imamo 558 17 godina i mogu ti reči da je traktor zvijer.održavaš li ga,neče ti stati tek tako.to ti je nepoderiv traktor.i ako je na motoru sve u redu,imat če ti i malu potrošnju.
 
Na vrh