• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Neče sigurno, Ako utovarivač s korpom ima 350-400 kg , gnoja ima barem 400 to ti je 750-800 kg! Jedan tako radi godinama i sve je OK!
 
R

Ratarko

Guest
I ja sam vidio jednoga 539 sa prednjim utovarivačem ,ako se i rasklima za par godina rada nema veze , piksanje trapa i nije tako skupo i svako to može sam kod kuče napraviti bez plačanja majstora .
 
B

bojance

Guest
Kod nas 539 dolazi sa jednom biksnom na srednjem klinu. A drugi deo nedostaje tako da sam ja ugradio jos jednu na novom 539 i stavio mazalicu i sad je OK
 
B

Bobo

Guest
To se i kod nas radi!

Stavi se i piksa s druge strane i gotovo... Neki stave mazalicu, ali nema potrebe za tim, posto je na mom 539 centralni klin mijenjan samo jednom...

I dalje tvrdim da 539 nije traktor za prednji utovarivac... Ako nist drugo, ruke ti otpadnu kad opteretis prednji kraj...
 
B

bojance

Guest
Ok Moj 558 je dosao 1977 godine i u upustvu pise da ima srednje biksne ili piksne kako vi kazete koje se ne podmazuju. Evo za sve ove godine nije dobio ni malo lufta.
I ova sto dolazi u 539 je takodje tvrda sinter i nisam nasao da je kupim vec sam stavio obicnu mesinganu. Inace majstor je lomio burgije da bi izbusio ovu fabricku.
A ja se pitam zasto samo polovina pa nije valjda toliko skupa majku mu
Aloi Srbija je to
 
B

Bobo

Guest
Cuj, koliko znam da od metala bronca ima svojstvo samopodmazivanja i da u doticaju sa nekim drugim metalom nema potrebe za podmazivanjem...
 
B

bojance

Guest
Ali da kupis traktor koji ima samo polovinu bikse pa to samo mi srbi mozemo.
A hocemo u Evropu. Stvarno smo smesni.
 
B

Bobo

Guest
Za europsko trziste ugradjuju obadvije polovine ;)

I sad imaju bolju reklamu... "Nema potrebe da samo popravljate prednji trap, to smo mi ucinili za vas!"
 
B

bojance

Guest
E super stvar. Pa ja sam mislio da vama ugradjuju obe ali izgleda da jos nisu culi da ste druga drzava. Ko zna?
A u nastavku reklame moze da pise "nema potrebe da menjate ulje posto morate stalno da dolivate novo".
 
B

Bobo

Guest
Da!

Samo po potrebi filtere...



Eto, nekad bila dobra firma, a domaci ju ismijavaju...
 
B

bojance

Guest
Pa dobro ismejavamo je ali je ipak pominjemo i kupujemo i mi i vi IMT. A vas Torpedo niko vise i ne pominje kao ozbiljan traktor
Jesam li u pravu
 
B

Bobo

Guest
Ako se mene pita Torpedo nema sanse kraj IMT-a iste snage...

Svaka cast ovim vecim modelima, ali mali nisu ni za k...c!
 
Z

zgonja

Guest
o IMT

e ovako drago mi je da sam naleteo na vaš sajt i odmah sam se registrovao, koliko sam malo video i sajt mi se svidja. ja sam student mehanizacije Poljoprivrednog fakulteta u Zemun i interesuje me imali ovde još ljudi moje struke. inače o IMT mogu da kažem da je najbolji traktor IMT 577, naravno od IMT-ova. Ne znam koliko ste upoznati ali cenu traktora određuje menjač odnosno kvalitet menjača. svi menjači se projektuju za 10000 radnih sati, i kod traktora visokih klasa, jer se smatra da se traktor do tada otplati. Od IMT-ova 577 ima najbolji odnos motor-menjač i nema puno kvarova u tom najvažnijem sklopu jer je napravljen odličan balans. Ovo nisam ja izmislio nego pokazuje statistika moji profesori poljoprivrednih traktora, Ratko Nikolič i Zoran Mileusnič, ga hvale kao najbolji IMT. zanima me vaše mišljenje na ovo što sam izneo i slobodno me pitajte sve ako mogu da vam pomognem imam na raspolaganju mnogo preseka menjača i drugih sistema raznih traktora ako želite bolje da se upoznate sa materijom rad sam da razmenjujemo informacije. puno pozdrava svim posetiocima.
 
B

Bobo

Guest
Dobrodosao!

Ovako, britanci kazu da je kod njih 577 najgori, iako sam ja rekao sto i ti sada... 577 je najbolje rijesen IMT, ako se mene pita...
 
B

bojance

Guest
Slazem se za IMT 577. Stvarno je dobar traktor. On ima S motor koji je svojevremeno MF masovno ugradjivao. Medjutim ono sto sam ja primetio kod novog je sto ima prilicno vibracija a kabina je neka obicna bez izolacije tako da je veoma bucan unutra.
A i gume su mu malo nesrazmerne u odnosu na ove danasnje traktore. Pozadi je 18 prilicno velika a napred su prilicno uske. Ranije sa automatskim ukljucivanjem prednje vuce je imao problema ali sada se to radi manuelno tako da je OK.
Sve u svemu sa sitnijim doradama i boljom kabinom bio bi super traktor.
 
B

bojance

Guest
Narode nisam vas pitao koji dizel sipate u vase IMT traktore.
Kod nas ima u prodaji tri vrste dizela: eurodizel sa 50 ppm sumpora, eko3dizel sa 350 ppm sumpora i dizel d2 sa mogucih 10000 ppm sumpora.
Nama preporucuju cak i kazu da jedino sipamo ovaj stari dizel d2 kao zbog podmazivanja pumpe visokog pritiska. Navodno sumpor je podmazuje.
A ja se pitam sta rade ljudi na zapadu koji jos uvek imaju stare perkins motore a kod njih takav dizel odavno ne postoji.
Neznam kakva je situacija kod vas i koji dizel koristite.
 
B

bojance

Guest
Naravno svi kazu da sumpor stetno utice na motor time sto razgradjuje ulje pa je potrebno skratiti interval zamene motornog ulja.
E sad ili podmazivati PVP sa starim dizelom ili cuvati motor sa novim?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
mi ti imamo plavi dizel koji je namjenjen samo za poljp.strojeve i brodove ali ga koriste i za ostala dizel vozila mada za to nije namjenjen ( zlouboraba i ako te policiski inspektori zaustave i uzmu uzorak dobijaš ljepu kaznu i ostalo vezanu uz taj prekršaj ). Drugo koristimo u nedostatku plavog dizela i lož ulje koje je po meni bolje od plavog dizela.
 

Najnoviji postovi

Na vrh