• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

R

Ratarko

Guest
Nije mi u interesu praviti se pametan kada kažem da ču točiti plavi dizel , alternative nemam , eurodizel bi bio alternativa ali to ne dolazi u obzir zbog duplo veče cijene . Plavi dizel če biti OK gorivo , bez obzira što deklaracija o sastavu goriva kaže .
Normalno da mi je u intersu paziti traktor , mislim da pazim i na sve druge svoje strojeve , bilo bi mi krivo da mu se bilo što dogodi a ako se dogodi zbog plavog dizela tu pomoči nema , eurudizel u traktor nitko ne toči , to ne može izfinancirati ni najbogatiji poljoprivrednik u HR a kamoli ja :cry:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
tomislave nisam samo mislio na IMT nego opčenito na upotrebu običnog dizela zbog cijene goriva. upravo o tome i ratarko govori.
I cijena plavog dizela i lože je relativno visoka,uspoređujuči ih sa cijenam naših poljoprivrednih proizvoda. kojia bi računica bila da se koristi obični ili čak euro dizel ravna nuli sa - .
 
R

robert

Guest
mozda da s vremena na vrijeme ubacis kakav aditiv il nesto tako... :?
ja to ubacim nekad,malo u auto malo u case..
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ratarko normalno da češ točiti plavi diesel.Mnogi prije tebe su kupili takve traktore i toče plavi diesel i nikakve posljedice nemaju.Mislim da bi se mogao oprostiti od poljoprivrede da točiš eurodiesel a i ovaj plavi bi mogao biti jeftiniji samo gadovi na vrhu se ne bi odrekli svojeg dijela poreza pa udri po leđima ljudi koji krvavo rade.
 
B

bojance

Guest
Kako sam ja izracunao vas plavi dizel je oko 4 kune a to je negde oko 44 dinara. Mi d2 placamo 65 dinara a drzava nam vrati po 16 dinara po litru ali maklsimalno 100 litara po hektaru obradive povrsine.
Tako da ste vi u prilicno boljoj poziciji. kako sam shvatio vi mozete tociti plavi dizel neograniceno ali samo u poljo strojeve. To je ipak bolje i jeftinije
Srbija je ipak Srbija. Sad vam je sigurno lakse kad znate da ima i gorih vlastodrzaca od vasih. Samo ubiraju porez a na narod ne misle. pogotovo na onaj koji najvise radi
 
B

Bobo

Guest
Meni je receno da moram u rezervoar tociti u 2-taktol, zbog podmazivanja pumpa, da gorivo "kao" nije dobro. Ako u garantnom roku ista bude pokvareno u vezi s gorivom, uzima se uzorak iz pumpe i ako nema ulja, jamstvo mi se ne priznaje?!?

Takodjer jedan covjek iz Jaksica (selo kraj Pozege) kupio MF-a od nekid 200- 250 KS i njemu su rekli isto, u plavi dizel jos tociti 2-taktol ili od jamstva NISTA...


Ova drzava je u K...u, i to kakvom! Svaki zastupnik za sebe, a svaki trgovac jos gori od zastupnika...
 
B

bojance

Guest
Bobo koji procenat dvotaktola da dodas su ti preporucili.
Trebalo bi 0.5l na 50 litara sto je negde 1%.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Bobo upravo sam došao sa sajma.Baš je lijep onaj IMT 549 DV Deutz.Zelena boja mu baš pristaje.Samo je 3000 Eura skuplji od normalnog IMT 549 DV.U onom je motor zračno hlađeni Deutz i ima još neke razvodnike za hidrauliku iza i tako.
 
B

Bobo

Guest
Sto se ulja tice, toliko i stavljam...

Sto se IMT 549 DC sa deutz motorom tice, to je totalni promasaj ako se mene pita, jer je traktor duzi od normalnog za 20Cm sto ga cini jako neokretnim (kao i savaki drugi deutz/torpedo). Zracno je hladjen, te je zbog toga bucniji, auspuh ne da je lose rijesen, nego JAO!

Grijanje su mu od motora proveli kod stakla naprijed i po ljetu ne bih htio biti ni blizu tog traktora, a kamo li unutra, jer to i kad je iskljuceno, grije ko mutavo...


Zelena mu stoji, ali ipak, crvena je crvena i gotovo...


Sto se cijene tice, izvodi za hidrauliku kostaju 700€ nadoplate i nisam to htio uzeti, a sad mi je zao sto nisam
 
B

bojance

Guest
Nisam znao da postoji taj 549 sa tim motorom. To mora da je nesto novo.
U sustini meni se to ne svidja iako ga nisam video.
Sam pomisao na to vazdusno hladjenje i ostalo ..
Ako imate slike od tog traktora daj postavite da se vide
 
R

Ratarko

Guest
Bobo ne izgleda mi predugačak , djeluje normalno na slikama.
Unutra su se stvarno potrudili u uređenju , makar ovo malo što se sa tvojih slika vidi jel znam da baš na detalje ne vode puno računa .
 
B

Bobo

Guest
Vjeruj mi, duzi je minimalno 20cm... Kad ja idem prednjim krajem i lupim gumama u zid, izmedju zida i haube jedva prst stane, a ovdja je prednja osovina pomaknuta prema naprijed tocno koliko je ono zadebljanje na kardanu od prednje vuce... I kad s tima traktorom dodjes gumama do zida, izmedju zida i haube stane moja glava (koja nije bas mala) ;)
 
B

bojance

Guest
A koja li je cena za njega. Varovatno je prilicno skuplji od obicnog 549 dv.
Vidim da one rucke desno od hidraulika nisu podigli gore.
komsija je kupio 577 sediste podigli a rucke ostavili dole tako da se jedva dohvataju. Uzas zivi
 
B

Bobo

Guest
Tomislav je iznad napisao da je skuplji 3 000€od obicnog 549DV. No ako pod "obicni" podrazumijevamo staru liniju, i nedostatak dvosmjernog hidraulika, to oduzima 1700€ od onih 3 000...

Sto se rucki tice, kod mene se sasvim normalno mogu dohvatiti. Kao i na svakom drugom 54x traktoru... Nize nego na 539, ali opet pristupacne...

Gledao sam u Virivitici prvi 549 nove linije koji je dosao u Hrvatsku (iz Novog Sada sa sajma i imao je dvosmjerni hidraulik... Smjestaj je da boli glava. Ja nosim broj 46 i ako drzim nogu na podu i idem stisnut kvacilo, OBAVEZNO pomaknem jednu rucicu hidraulika... UZAS u malom... Ista stvar kad izlazim iz traktora, posto moram odici nogu s poda i pri tome pomaknem rucicu hidraulika...
 
R

Ratarko

Guest
Upravo sam doznao da je to ustvari Torpedo motor u tome zelenom IMT-u , ima na FP još slika od toga traktora i tamo se bolje vidi da je dosta duži od običnog IMT-a.
Onda bi taj IMT znak bio = Industrija Motora Torpedo :wink:
 
B

Bobo

Guest
Ne znam bas... Ja mislim da je to ipak deutz, posto na bloku izliveno "DEUTZ", a ne "Torpedo"...

E, bas na FP je slika od lani, a evo je slika iz Novog Sada od prosle godine:
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Bobo , evo ti link pa provjeri sam , ja nisam vidio svojim očima ...

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Vidi ti vraga!

Pa to ne vrijedi ni pisljiva boba, ako je to Torpedo motor unutra... Uzalud vam trud sviraci... IMT je trebao ostat pri Rakovica i JD motorima i to bi im bilo dovoljno... Ovo kud je duze, tu je bucnije. Jedina prednost je grijanje kabine koje se ne traba nadoplacivati, ali zato grije i kad ne treba.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
I je 3000 Eura skuplji od iste takve linije IMT.Znači 18000 i par stotina.To je cijena na sajmu bila sa onim razvodnicima za zadnju hidrauliku.Nova linija normalnog 549 na sajmu je bila 15300.I Bobo nisam siguran da je traktor dulji,,iz kojeg razloga je dulji????.Možda je hauba kod Deutza krača zbog toga što nema hladnjak pa izgleda da je osovina pomaknuta više naprijed nego normalni 549.Uglavnom pričao sam sa tipom što ih prodaje i odmah mi je rekao da više troši a buku nije spominjao :lol: .I rekao je da IMT od 1.1. 2007. više ne ugrađuje domače motore nego neke indijske...jel je to točno ili on bunca??.
 

Najnoviji postovi

Na vrh