• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

R

robert

Guest
evo jas malo ljute maschine..koja je za prodaju...
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Pravi stroj!

E, da mi je jednog takvog provozati malo...


Vidi se da je dosta izradjen, no mislim da moze jos minimalno toliko izdrzati ;) Ipak je to IMT, najbolji traktor na svijetu 8)


Kolika je uopce cijena takvog polovnog traktora, recimo ovog?
 
R

Ratarko

Guest
Ma još on tebi plati da ga odvezeš , hehe.
Cijena je mala , jako mala , iznenadio bi se ali neka ti robert kaže ...
 
B

Bobo

Guest
Jedini IMT koji jos drzi kakvu/takvu cijenu je 539, i ni jedan drugi...

Za ovog stverno ne znam koliko bi covjek mogao traziti, no i ja sumnjam da bi to bila neka prevelika cifra...
 
Z

zgonja

Guest
ma ovaj kad bi ušao u njivu samo bi potonuo. kao sekira u vodi vidi koliko su tanke gume a koliko je on težak. i sabija zemlju ispod dubine oranja. jedina pomoč je neki tera pneumatik. sa ovakvim točkovima moraš da podrivaš svake druge godine.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Bobo evo prvi kvar na 52 sata rada.Servo je nešto počeo jebavati,više ne mogu kotače okretati u mjestu,prije su išli samo tako.A i u vožnji se teže okreče.Uskoro dolazi serviser da promjeni ulje pa če morati i to rješavati.....
 
R

Ratarko

Guest
Tomislav kaže:
Bobo evo prvi kvar na 52 sata rada.Servo je nešto počeo jebavati,više ne mogu kotače okretati u mjestu,prije su išli samo tako.A i u vožnji se teže okreče.Uskoro dolazi serviser da promjeni ulje pa če morati i to rješavati.....

Uh peh , nadam se da nije ništa skupo za popravak :(
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Pa uopče me ne zanima koliko to košta ,traktor je pod garancijom i ne radi kao prije ,nemaju što oni kombinirati nego otkloniti kvar.....
 
R

Ratarko

Guest
Tomislav kaže:
Pa uopče me ne zanima koliko to košta ,traktor je pod garancijom i ne radi kao prije ,nemaju što oni kombinirati nego otkloniti kvar.....

Ma kužim to ali bolje je za traktor ako je jeftin i jednostavan kvar , dugoročno gledano. Ipak se ti moraš još godinam služit s tim traktorom ...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
.......

Vjerojatno pumpa volana.Kvarovi se uvijek mogu dogoditi samo kada su u garantnom roku onda su manje bolni :lol: .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
@Tomislav: Kad sam se vozao okolo da razradim traktor, od jednom sam trebao motati ko budala da ga pohvatam po cesti, a u desno hvata na milimetar pomaka volana...

Kad sam dosao u dvoriste, idem otkriti sto je. Na kraju je bilo jedno crijevo sto dovodi ulje na cilindar volana otegnuto i na spoju je ulje od volana curilo. Ulja vise u spremniku nije bilo dovoljno, i ono je pocelo pjenusati. Otisao na INU i kupio ulja, dotegnuo crijevo, nasuo ulje i sve u redu... Kad sam stavio rucku na volan tek sam onda primjetio da volan bijezi u lijevo. Da pojasnim: Kad stojis na mijestu skreni skroz lijevo, onda broj krugove koliko ti treba do potpuno desnog polozaja. Potom broj krugove volana do lijevog polozaja... To je na IMT-u normalno, posto je vise ulja potrebno da se skrene u lijevo, tj da se cilindar izvuce...


@ Zvona Koji je to vrag?!? Ove slike idu u album na dugo sjecanje! Ako sam dobro skuzio, netko je sam stavio prednju vucu na 539? Hidro volan je potreban, ali prednja vuca je na 539 je overkill...
 
R

Ratarko

Guest
@zvona
E sada može i prednji utovarivač od 1 T bez problema na njega :D :D :D
Odakle ti te slike ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
a jel dobar ha! nije fotomontaža. Slučajno sam to našao ima još nekih slika moram prebaciti
 
B

Bobo

Guest
Meni je onaj kolega sto je sa mnom bio u Gudovcu rekao da neki lik u Sloveniji stavlja na 539 diferencijal od nekog dzipa te da to radi jako dobro... Ja mu nisam bas vjerovao, kad se pojavi ovo cudo!

Dobro kaze stara izreka: Sve je moguce osim drvene peci sto se lozi na led!


P.S. Potrazite na Google slikama imt 539 i pogledajte... Tek sam danas to vidio. Onaj debeli na 539 u prvom redu, na prvoj stranici sam ja ;)
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ne Bobo,kada je traktor dovežen i narednih 50 sati se volan okretao na mjestu bez ikakvih problema,onako skroz lagano......sada na mjestu nikako a u vožnji teže u obadvije strane.Pregledao sam ulje ,u redu je.
 
B

Bobo

Guest
Da, onda je pumpa sigurno...

Kod mene pumpa radi ko nova ;) (Tko ce ga znat, mozda i je). samo kad skrenem skroz u jednu stranu, i onda naknadno "silujem" tu i tamo se "navlazi" jer nema kuda tjerat pritisak...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Bobo bio je danas serviser kod mene.Bio je banalan kvar ako se to uopče tako može nazvati......u servo pumpi je bio ventilič začepljen,odšarafio ga i propuhao i volan radi kao da je novi :lol: ....
 
B

Bobo

Guest
He he, tako je meni bilo na pumpi od hidraulika na 539. Kad dize, poluge "skakucu" i dosao lik, ispuhao ventil, vratio nazad i sve OK...

Uglavnom da nije nista opasno. Daj mi reci da li ti iz posude ulja od volana curi ulje oko poklopca? Kod mene je non stop vlazno, i prasina se pohvata pa tek onda prestane curiti, jer prasina brtvi...


IMT je cudna biljka.

Cuo sam da TAFE kupuje IMT i Rakovica pogone, te da IMT kakvog znamo vise nece biti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh