• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ne može biti loše šaltanje.....bio je ubačen u rikverc,pustim jednom kvačilo,da prikopčam tanjurače traktor se pomakne,stisnem kvačilo i kada sam ga opet pustio da još malo pomaknem ostao je u rikvercu kao ukopan....nisam dirao mjenjač.Da je do mijenjanja brzine zaglavio bi u rikvercu kada sam prvi put pustio kvačilo....
 
R

robert

Guest
naletio sam na ovo cudo,pa reko da uslikam imt 5106 :?
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Užas , održavanje nula bodova .
Takav isti sjetvospremač imam , da li ima samo jedan valjak ili dva , mislim da ima jedan kao i moj ?
 
B

Bobo

Guest
Ovo nije 5106, nego 5100...

5106 ima prednju vuci, dok 5100 nema.

Ista razlika je izmedju 5130 i 5136 traktora...

5130 u jednom kombinatu u Osijeku ima gadnih problema s mjenjacem. Vozac bio prije koju godinu na silosu i pricao namakako je to los traktor, a mi dosli sa 5136 koja je jako slicna ovom sa slike, odrzavanje nula...

Naime, oni su orali s tim traktorom i kad se sruni prva brzina oru u 5 sporoj, kad se i ona sruni, oru u 4 sporoj, kad se i ona sruni oru u 2. brzoj dok se ni ona ne sruni, ili do kraja sezone. Uzas za slusati kad covijek kaze da svake godine nose mijenjac na reparaturu...

Zasto jednostavno ne stave original zupcanike i na bi bilo probpema nikakvih. Ovaj 5136 sto smo vozili na silos od kako je dosao radi bez ikakve greske, osim sto mu je prvi dan ospustila prednja lijeva guma ;) Drugo sve radi kao svicarski sat. Preventivno je uradjena polu-generalka (klipovi i karike) i zbilja mu nista nije otislo... Tko ga ganja, dobro da oce i upaliti ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
takav krimler ali dupli valjci ja sam vukao sa 539 a ovaj je 5100
 
K

krx pozega

Guest
Stroj nema šta..tako jednostavan a tako dugotrajan...morat čemo napraviti test njega i torpeda 75..pa čemo da vidimo
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Stroj nema šta..tako jednostavan a tako dugotrajan...morat čemo napraviti test njega i torpeda 75..pa čemo da vidimo

Hehe , može ali odmah iza toga ide neka statistika koliko ima IMT 577 traktora u odnosu na TD 75 traktore na vašem području .
Evo , kod nas ide deset TD 75 traktora na jedan IMT 577 8)

Narod je svoje rekao .
 
B

Bobo

Guest
Ima jedan 7506 i to je jedini za kojeg ja znam u Lucincima... I to cudo sam ljetos vozio do Grbica 2 ture i traktor pod dvije prikolice sam koci bez pol muke, jer prikolice nemaju zracni uredjaj, a trebale bi ga zbog velicine imati... No vec sam napisao svoje misljenje o toj temi i za mene je 7506 neudoban, zbog "specificnog" oblika tijela ;) 8)

577, samo da se sjetim...

Onako iz glave na brzinu 5-6 komada u 3-4 sela (svako selo ima ispod 50 kuca)...
 
R

Ratarko

Guest
Odlično eto u tome duhu neka se jave žitelji ostalih županija pa neka kažu kako je kod njih , makar odprilike broj 577-ica na broj 75-ica .

Moram reči da taj IMT 577 stvarno dobro izgleda na ovim slikama , još ako je tako dobar kako vi koji ga imate tvrdite onda vam je kašika pala u med .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e pa kod mene nema ni jednih ni drugih,ali zato sam na ovoj strani do broda vidio u polju jako puno 577-ica i samo jednog td-75...i to što sam mogao vidit iz vlaka jer svaki dan putujem...e da,vidio i sam i brenu(5136)..
 
P

paor

Guest
kod nas (okolica županje) je omjer polovičan

uglavnom, u mojem selu izumiru i jedni i drugi, u zadnjih desetak g. se nevjerovatno promijenio vozni park (doduše, skoro svatko ima 539, 5211 ili td48 kao drugi ili treči traktor)

mi smo bili poznati kao selo zetora, tako da i danas ima otprilike desetak najnovijih zetora, od poznatijih jedino nema novog Fenda, a načuo sam da ovih dana jedan dobiva novog Clasa

moj kombajner je naručio novog Lexiona (kako li če ga samo isplatiti jer 30-tak kombajna ordinira po ataru)
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
abrkili kaže:
e pa kod mene nema ni jednih ni drugih,ali zato sam na ovoj strani do broda vidio u polju jako puno 577-ica i samo jednog td-75...i to što sam mogao vidit iz vlaka jer svaki dan putujem...e da,vidio i sam i brenu(5136)..
Na Belju su druge traktore nazivali Brena,to je bio IMT zglobni sa Mercedeovim V10 motorom,vjerovatno zbog Breninih kukova...mislim da je oznaka bila 5270 ,kasni je su stavljali i FAP-ove sa turbinom,ti su radili pola sezone i prezimili u Remontu
 
B

bajki

Guest
Kod nas ima 4-5 TD 75 a nema ni jednog 577. Doduše ti TD su došli u zadnjih 5 godina, ljudi su ih kupovali kao polovne, nijedan nije njegov prvi vlasnik.
 
B

Bobo

Guest
suljos kaže:
abrkili kaže:
e pa kod mene nema ni jednih ni drugih,ali zato sam na ovoj strani do broda vidio u polju jako puno 577-ica i samo jednog td-75...i to što sam mogao vidit iz vlaka jer svaki dan putujem...e da,vidio i sam i brenu(5136)..
Na Belju su druge traktore nazivali Brena,to je bio IMT zglobni sa Mercedeovim V10 motorom,vjerovatno zbog Breninih kukova...mislim da je oznaka bila 5270 ,kasni je su stavljali i FAP-ove sa turbinom,ti su radili pola sezone i prezimili u Remontu

Kod mene u kraju je Brena 5106, a Turbo Brena je 5136, no kad kazes Brena, zna se na sta mislis...

Kod nas se samo sjecaju zglobnih IMT-a i kazu da su to bili traktori kakve si samo mogao na kombinatu pozeljeti. Mehanicar u Trankovackom kombinatu je rakao da bi dan danas mijenjao JD-a 180Ks kojeg duzi za zglobni IMT, jer je to njemu bio najbolji stroj u kojem je radio...

Meni je zao sto zglobni IMT nikada nisam u zivo vidio :(
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ja sam ga vidio,ali jako nakratko...ono iz vlaka dok je stajao u stanici a traktor čekao na prijelazu...vukao je neku tanjuraču za sobom..
 

Najnoviji postovi

Na vrh