• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

bojance

Guest
Da cuo sam i ja da se Tafe interesuje za jednu od fabrika. Ali jos se nista nezna. A nisam znao da je jedan od vlasnika TAFE-a i AGCO valjda oko 24%
 
R

Ratarko

Guest
U svakom slučaju če potencijalni kupci imati bolji proizvod nego je IMT to mogao napraviti.
Tafe je velika firma i sigurno da radi bolje traktore makar po sistemu pokušaja i pogreške jer Indija ima više od milijardu stanovnika pa predpostavljam da onda i proizvodnja traktora proporcionlno ide sa tim.
 
B

Bobo

Guest
E, TAFE 42DI je kompletnije od 539 napravljen, ali 45 4WD je lose napravljen. Interesirao sam se i za njega, ali jedina prednost nad IMT 549 DV su mu hidraulicne kocnice.

Zavrsna obrada je jako losa i vidi se da original nemaju kabinu, nego da je ova na silu stavljana. Pedala od desne kocnice zulja po kabini i zapinje kad je stisnuta, mijesta za noge nema ni za lijek. Kabina nije zatvorena...


Nemam pojma, po mehanici cujem da su dobri, samo za dijelove je malo cupavo jos uvijek kod nas...
 
R

Ratarko

Guest
Kada budu preuzeli IMT biti če i dijelova u izobilju , nadam se .
 
B

bojance

Guest
Sad kad ovo citam cini mi se da sam pogresio sto nisam umesto 539 kupio TAFE 42. Ali ja sam 2004 sumnjao u to da indijci mogu da naprave dobru stvar. Izgleda da sam se prevario ali vreme ce pokazati najbolje.
 
B

Bobo

Guest
I ja mislim da je tafe 42 di bolji traktor, posto je doradjeniji od 539 stare linije, a ima i nozni gas u serijskoj opremi ;)
 
B

bojance

Guest
Ma ako je samo do gasa nema veze nego neznam onaj njihov motor je isto sa direktnim ubrizgavanjem a ima linujsku pumpu. Neznam kakav je on, da li je trajan itd
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
I na mojem traktoru isto kao i kod tebe Bobo na poklopcu posudice ulja od pumpe volana cmazi malo i kada se dobro zapraši onda je o.k.,što če mu brtve dok ima prašine :lol:
 
B

Bobo

Guest
Bas... Ja sam vec gledao kako da tu naguram silikona ili necega treceg, no za sada je dobro... Ulja ima ia vise nego sto treba biti, a on nek sprica koliko god hoce.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ma nema zime dok ima ulja :lol: .Stavio sam sliku na prikolice za stajnjak pa vidi čime se bavim ovih dana.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Tamo davne 1987 moji rodjaci su kupili novi IMT 542,istovremeno su imali stari 533.Ovaj novi je bio mnogo bolji,imao je veci rezervar sa pokazivacem,pa se moglo orati cijeli dan bez da se mora nositi gorivo sa sobom,mnogo jaci,palio je i bez grijaca a najveca mana mu je bila sto je znao ispasiti iz 4-te brzine(stupljnevi su bili onako posredini seme) i to kada je neravan put i kada traktor zbog toga pocem poskakivati i to samo kada se vozi niz padinu.To je nekad znalo bilti i opasno ali tada su jos kocnice bile dobre pa je prolazilo.Pred moj odlazak odlazak u JNA moji su kupili neku zemlju od nekog covjeka koji je bio povec star da se bavi oranjem a imao je IMT 577 sa kojim sa radio nekih tri mjeseca,od trasporta, do oranja .To je vec ozbiljan traktor,imao je isto 5 brzian ali su mu nekako one dvije zadnje bile nelogicno rasporedjenje,pa sam se znao zabuniit,bio je jak,orao je sa tri glave bez problema.Mana mu je bila sto je imao probelma sa alnaserom i punjenjem akumulatora.U ta tri mejseca to je radjeno nekoliko puta,palio je na juris bez i kakvih problema,dovoljno je bilo ostaviti traktor sa samo jednim tockom na maloj hrpi sljunka i on bi niz nju ujutro upalio,najgore je bilo vaditi akumulator,bio je naprijed nespretno postavljen.
Rado se sjetim kako je bilo prije 20 i vise godina
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Moji su kupili 1970- IMT 533
1986- IMT 542
1997- Zetor 5340
2005- Lamborghini R4 105

SULJOS- kad ste kupili 533?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Bobo sve češče mi se javlja onaj problem da ostane u rikvercu a ručica se može izbaciti u ler i nikuda drugdje ne ide......poludjet ču.....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To se na mojem nekad dogodi, to ti je rezultat lošeg mjenjanja brzina!
 
Å

Željko

Guest
Točno, a i getriba nije baš dobro napravljena! (to kaže svaki mehaničar)
 
B

Bobo

Guest
Ja se do drugog servise ne zelim zamarati s tim!

Dokazano je da mi motor trosi ulje pri visim okretajima i uopce me ne zanima sto ce raditi, zelim ispravan traktor, jer mi je kao takav prodan. Iz 4. izbacuje cim je i malo nizbrdo.

U brzini mi se zaglavi tek kad brzo saltam ili u 2. ili iz 2. brzine...


Uglavnom, serviser ce imati posla dok ga ne napravi kako bog zapovijeda. Sad sam na 162-3 sata i na 200 cu mu se tamo nacrtat i vec sam poceo pisati spisak, da nesto ne zaboravim.


Mene t pizdarije na IMT-u nista ne cude, jer znam sto sam kupio, i svjesno sam to kupio i nadao sam se da bas moj nece bit "jedan od onih"

Ne bi se ni ti trebao zivcirat, posto ce serviser to sve lijepo rijesiti.
 
Å

Željko

Guest
Naravno da če servis sve to riješiti, ali i dobro naplatiti!
 
B

Bobo

Guest
Neka naplati koliko god hoce! Moj traktor je pod garancijom i racun neka salje zastupniku, jer ga ja sigurno necu platiti...

Ako su mi prodali "ispravan" traktor, onda se i ocekuje da bude ispravan, a ne da torsi ulje i izbacuje iz brzina ili ostaje zaglavljen u nekima.


Vec sam prije pisao u vezi mjenjaca: Covjek ovdje kupio isto 549 DV i izbacivao mu iz 4. I zalio se na mjenjac i rekli su mu da se ne moze popraviti, a da zastupnik ne zeli priznati to pod jamstvo. Poslao mail u IMT i za 7 dana kompletan novi mjenjac dosao u servis! I sad traktor radi ko curica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh