• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Ma, vidio sam ih i ja iz prolaza, ali da sam bio blizu i da sam zavirivao u njega, nikada...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo što mi se danas dogodilo na 539...
krenuo u brdo spremat za prvi maj i na pol puta mi pukne crijevo od vodne pumpe do hladnjaka,i dobro brat se vrati nazad u selo i od pol 8 do pol 9 smo ga mijenjali,več je bio mrak kad smo završili...kad sam kreno kuči sve u redu...kad nakon kilmoetra vožnje,opet izleti neko crijevo i počne curit antifriz...mislim,valjd nismo dobro zategli :?: ..i ajd sreča pa je stari naišo autom iza mene pa ga pritegnemo i spustim se do potoka da natočimo vodu...kad smo vodu natočili u hladnjak,on ju baca van,ne znam o čem se radi,ali mi je stari rekao da je to termostat zajebo nešt i da se vozim kuči lagano sa otvorenim hladnjakom...kad sam stigo kuči,ugasim traktor....
nakon 5 min stari ga upali a ono iz auspuha dimčina neki bijeli...
šečer na kraju..izgleda da je ošla glava ili daj Bože brtva glave... :( :(
 
R

Ratarko

Guest
Peh , suosječam sa tobom :(
Ma sredit češ ti to brzo , bitno da glava nije jako pukla pa da se ne da zavarit a ako je brtva glave to je easy .
 
B

Bobo

Guest
Brtva glave je macji kasalj u usporedbi s puknucem glave...

Na mom 539 je jednom voda smrzla u njemu (antifriz im je bio preskup). Naravno, oni cepovi nisu poispadali iz bloka, nego je pukla glava... Zavarena je i to drzi do dana danasnjeg bez ikakvih problema...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
joao,ipak je pukla glava i to na dva mjesta...
danas idemo po novu... :(
2000 kn
 
K

krx pozega

Guest
Prilikom mjenjanja hladnjaka na IMT540 posliko sam fiatov motor(oko 50KS)

Obrisan neispravan link.

Sa motorom sam izuzetno zadovoljan,mali je potrošač i ne troši ulje..imam ga oko pet godina i nisam imao nikakvih problema makar i nisam sa njim ništa teško radio,znači samo kultivacija špricanje i transport..traktor je 1980 god
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
glava je u kompletu sa ventilima 1800 kn u sl.brodu...
'dobro' smo prošli...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo danas došao 539 sa popravka, ma brzo ko zmaj... :)
tako se to radi, a ne vaši zapadni traktori koji čekaju na remont i par mjeseci... :wink: 8)
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
evo danas došao 539 sa popravka, ma brzo ko zmaj... :)
tako se to radi, a ne vaši zapadni traktori koji čekaju na remont i par mjeseci... :wink: 8)

Kad bi na nekom zapadnom traktoru glava uopče mogla puči , to bi volio vidjeti 8)
 
B

Bobo

Guest
Ma, istocna roba je ZAKON za covjeka koji ima znanje i volju sarafati po stroju!

Evo, jucer mi Lada odjednom ostala bez struje. Prekopas malo, nadjes kvar, poljepis izolir trakom i vozi dalje kao da se nista nije dogodilo.

Dok na nekom tamo mercedesu nemas to zadovoljstvo "samopopravljanja"...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma ništa nije nemoguče,ratarko...
ma ja se malo šalim, pa kad za imt ima dijelova skoro i u mesnici,pa ga nije problem popravit ako imaš lovu za nove dijelove...
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
ma ništa nije nemoguče,ratarko...
ma ja se malo šalim, pa kad za imt ima dijelova skoro i u mesnici,pa ga nije problem popravit ako imaš lovu za nove dijelove...

Znam da si se šalio , vidio sam smajlije na kraju .
I ja sam se zapravo šalio sa svojom izjavom , naravno da je moguče da pukne glava i na zapadnom traktoru ali vidi onda troška za razliku od tvojih 2000 kn za popravak :cry:
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Dodaj još jednu nulu i evo cijene!

Malo je to , malo ...
Ustvari možda i nije jer ja stalno mislim na neki veliki traktor poput mog MF-a a ne na nešto kao IMT 539 o kojem je zapravo riječ.

Na mom MF-u bi zamjena glave koštala sigurno 120.000 kn !
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ako bi glava samo toliko koštala , koliko košta cijeli motor? Koliko bi te koštala generalka za njega?
 
B

Bobo

Guest
Kad dodje do generalke, jednostavno njegov motor bacis, i stavis neki jeftini motor s nekog bagera i prodas traktor...

A kad on dodje do generalke, vec cemo imati lebjece traktore, tako da...

Mislim da MF moze izdrzati bez ikakvih problema, i da ga ne znam kako mucis 50 000 radnih sati. Receno mi je da zapadni traktori (veci modeli) mogu izdrzati do 70 000 sati, sto mi je nekako sumnjivo, jer s tim nikada nisam imao doticaja...

10 000 sati i generalka na IMT-u. 100 000 sati i generalka na JD-u ;)
 
B

Bobo

Guest
Neam pojma, ali mislim da je moguce, posto je to velik motor, velike zapremnine. Ne radi se tu o 4-cilindrasu koji se ugradjuje u 6 modela traktora a "nabrijavaju" ga od 60 do 120 KS...

Ja pak mislim da je moguce 50 000 sati okrenuti bez generalke, naravno uz pravilno odrzavanje...

No, to sam samo ja... 8)
 
B

bojance

Guest
Kod nas su retki slucajevi da IMT ima vise od 5-6 hiljada sati pre generalke.
Verovatno je to zato sto je zemlja losija a i odrzavanje je kod nas bilo ranije veoma lose. Neobrazovan narod, losi servisi itd.. Ne vidim drugi razlog da kod vas ide 10 a kod nas manje sati.
Za zapadni mislim da je nemoguce 50 000 bez generalke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh