• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Bobo kaže:
Autobusi se vrte na 1800 okretaja na max gasu, tako da ono... nisu busevi mjerodavni.

Kao kad mi netko napise da 539 ima 10 000 radnih sati i da je sve na zamlji napravio. To takodjer nije istina, jer u selu imam picajzlu od covijeka koji uvijek ispod 100 radnih sati mijenja super 5 ulje (kad ore, cak i na 80 sati). Radio je s traktorom uvijek preko 20 jutara zemlje par godina 27 jutara, ali ima pol sata voznje do njiva, i pol sata nazad. Traktor u iznimnim situacijama radi na iber gasu, a rijetko preko 2 000 okretaja. Tokom nekih 10 godina taj traktor mu je sluzio kao jedino prijevozno sredstvo, tako da se s njim vozao pozega i nazad (32km) jako dugo... Taj traktor je na 10 000 pisao ulje na odusak vise nego moj 539 koji kad upali pljune dec i pol... Moj jos uvijek nema 10 000, ali sve je to napravio na zemlji i uvijek je na iberu. Uvijek se cudim kad upali, jer samo cekamo dan da "umre". Po ljetu se mora paliti s grijacem...


Mislim da je tvoj koriti ovaj motor. Obrisan neispravan link.

Jeste da isti postize 2200 obrtaja ali to je za njega mnogo,jeste da su prijenosno odnosi kratki pa se mora dati pu gas da razvije tih 25 km/h,to
je trocilindras i jako vibrira,Ratarko spomeni druge motore od busa i ,pa ti imaju 140 milimetara hod i oni bi se razletitli kada bi se vrtili preko 2200 o/min.,stari MB OM 401 i M402 su se vrtjeli i vise,posto su imali mnji hod klipa.


Te male trocilidrase nemojte vrtjeti,to su takvi i sluze za lakse poslove,motore koji imaju mnogo veci hod od precnika netrebaju orgije,po meni je to najveci promblem,isi ima najbolje okretni momenat na 1300 a obicno se ore na 1500 i to je dovoljno.
 
R

Ratarko

Guest
Moj IMT 539 ne ide preko 1800 okretaja , tako ja napravljan u tvornici .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bobo opet ti kažem da ovaj ne troši tako ulje da mora biti boca da ga skupljaš.Opet ponavljam dođi pa vidi, Ako uspijem da prenesem slike preko mob. onda češ ga vidjet.
 
B

Bobo

Guest
Zvona, ajde, neka ti bude, ali tesko mi je u to povjerovati. Razumi me kad doslovce ni jedan 539 koji sam vidio nije okrenuo 0000 a dane trosi ulje vise od goriva.

Ovaj o kom ti pricas je onda zbilja neka posebna serija, cim je toliko izdrzao...


@suljos: Ne postize 2200, nego 2400 od kako je iz trgovine dosao. Sad se rastelao, pa okrene kazaljku koliko god moze ici. Dosta preko 2500o/min.

Moram snimiti neki clip (mozda budem danas isao na selo) da vidis kako se stroj "vrti". Ali, od tog silnog ganjanja je gotov, snage ima, ali ulje curi na sve strane.

Kazes da se 539 ne treba puno opterecivati? Oranje na 1800-2000 1.brzina, tanjuranje: iber gas 2.brzina, brnanje iber 2. nekada i 3.

Ma to je bila nepoderiva masina. Sad mu je "veliki brat" dosao u zamijenu i na 539 ide generalka cim bude moguce. Nadamo se da ce poslije generalke izdrzati bar 10 godina, dok ne kupim Ratarkovog MF-a ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ne ganjam ni ja nijednog svojeg u polju iznad 2000 , samo na cesti!
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
a joj ovo je neka star serija čim ima svjetla u blatobranima
 
B

Bobo

Guest
To je iz godista kad je 540 izasao. Ne znam koje godiste, ali je 540 prvi imao tu liniju s tim gadnim svjetlima naprijed i sa svjetlima u blatobranima...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
koliko sam ja čuo da je taj 560 ta linija toliko nepregledan da je to strašno...upravo zbog tolke visoke i dugačke haube.....
 
B

Bobo

Guest
Cuj, na tom traktoru sjedis da su ti ramena u visini blatobrana, mozda malkice vislje... Pa ti vidi sto je nepregledno...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma glupost živa!ništa oini ne mare za dizajn i preglednost!
 
B

Bobo

Guest
Bitna je funkcionalnost!

Ovi koji su funkcionalnost rijesili davnih dana, su krenuli na komfor, te su i njega premostili, te se sada zamaraju estetikom, dok IM jos uvijek usavrsava funkcionalnost.
 
B

Bobo

Guest
Evo ga i clip koji sam obecao snimiti. Digao sam ga na rapidshare, jer ovo nije materijal za youtube...

Velicina clipa: 24MB
Opis clipa: Paljenje starog 539, te voznja istog da se vidi dokle idu max okretaji... Uzivajte!

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Imaš neispravan sat na traktoru ali i traktor je izgleda malo otvoren .
 
B

Bobo

Guest
Sat je neispravan samo po pitanju brojana sati. Stanje koje je na njemu (5099) je vec tamo dva tijedna...

Kazaljka radi sasvim normalno, samo je ler gas malko vislji zbog toga sto mi je sajla na noznom gasu pukla, pa je malo nategnuta, da dokuci do sarafa (rucni rad).

Traktor jos uvijek ima original plombe na pumpi visokog pritiska, tako da se samo rastelala u 27 godina zlostavljanja.

Traktor je od svih 539 u selu najbrzi, a pricamo o konkurenciji od kojih 20 komada ;)
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
To je tako pred smrt,tesko pali,al kad upali leti,vidim i nozni gas ima,cuvaj to.
 
B

Bobo

Guest
Ma, pred smrt vraga! Ovaj tako ide vec 5-6 godina, a to ga je dokrajcilo. Tesko pali od 10. mjeseca prosle godine sad ce ici na generalku cim kakve pare sjednu.

Nozni gas sam ja napravio sam. 10 minuta posla i eto ga. Rucni je i dalje funkcionalan ;).
 
J

Jadranko

Guest
bobo nesto ti moram reci.

pa gdje se smije hladan traktor odmah poslje starta onako vozit
tj. odmah picit sa punim gasom.
pa zlatno pravilo je bar dvije minute traktor ostavit na leru da se malo
ugrije ,,da dodje k sebi.
a ne odmah fool gas..

to nikako nije dobro za motor,a ja mislim da i ti to znas..
 
B

Bobo

Guest
Znam i ja to, ali ovaj je gotov... Ne radimo vise nista s njim, doslovce nista... Samo ceka sredstva i vozi se na generalku...

Uvijek zagrijavam traktor prije nego krenem bilo gdje raditi bilo sto. Uvijek ga upalim, isteram iz garaze i ostavim da malo radi...

Svaki stroj mora raditi malo da ulje procirkulira, te da se pokretni dijelovi urade i dodju na radnu temperaturu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh