• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
robert kaže:
moderno... :wink:
imam ja ujaka u vojvodini,kaze da ovi novi imt nisu ni za k.... njihova zadruga kupila jednog,pa mi se zali kako im nisu u serijskoj opremi dali tepsiju za skupljanje ulja! :lol:
Kakvo osvjezenje pred spavanje,humor je zdrav,pogotovo ako je istinit,,,
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
tepsiju moras nadoplatit.... :lol:

A mora se nadoplatit 8)
Sigurno je u katalogu pisalo da je tepsija u serijskoj opremi a kada ga je kupio vidio je da mu ju nisu dali , banda jedna :wink: :lol:
 
B

Bobo

Guest
Ovi sto ne zjanu kupiti silikona i pozatezati spojeve, moraju koristiti tepsiju...

Bas su nemastoviti ljudi u zadnje vrijeme pa to je cudo jedno...
 
R

robert

Guest
ha ha.lopovi.to vam je oprema pod sifrom UTT-univerzovana tepsija za sakupljanje tecnosti...
 
B

Bobo

Guest
E, sad bi bilo dosta...

Nemoj da ja krenem sad vaditi mast i pisati o nekim drugim traktorima...
 
S

strojar

Guest
Pozdrav svima :D .
Ovo mi je prvo javljanje. Frisko sam iz grada doselio na selo. Planiram kupnju traktora za skromnih 1.5 ha zemlje :oops:.
IMT mi izgleda kao dobro rjesenje. Gledajuci susjeda koji ima 2 ha, zakljucio sam da mi ne treba neka kvaliteta. Ako se ne varam, od jeseni je napravio max. 50 radnih sati. S obzirom da radim u ZG ja necu napraviti niti toliko.
Dakle sto kazete za hobistu? Da li je to to? 539, eventualno nov? :?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pozdrav!dobrodošao!ne moj se stidit svoje male zemlje.ima nas takih dosta ovdje
definitivno 539!
 
R

Ratarko

Guest
Pozdrav strojar

Super je imati novi traktor ali zašto dati 3000-4000 € više za traktor ako češ se tako malo služiti sa njim ?
Po meni ti je bolje uzeti polovni do 4000 radnih sati , ti ga sahraniti nikada nečeš ako misliš raditi 50 sati godišnje . Dobri su to traktori a i da ti se dogodi neki kvar ( jako rijetko ) popravak je jeftin kao i dijelovi a još imaš ime strojar :D znači majstora nečeš morati platiti .
 
B

Bobo

Guest
Naravno da je IMT 539 dobar izbor, ako ne i najbolji!

Polovni ne drze dobru cijenu bez razloga, a ako ti se ikada ista pokvari komad zice, cekic od 1.5kg, kljucevi 15,17,19,24,27 i nemas nikakvih briga!
 
R

Ratarko

Guest
Kako sada to ?
Gdje su ti ključevi 10 i 13 te šarafciger ? :lol:
 
B

Bobo

Guest
A za koji ce mu klinac 10 i 13?

Sarafciger i pajser sam zaboravio, priznajem, ali ostalo je tu.
 
R

Ratarko

Guest
E Bobo , pa kako ne znaš :wink: ?

Desetka mu treba za izmjenu filtera goriva :D

Obrisan neispravan link.

...a trinaestica za zatezanje remana alternatora :D :D

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
HA HA HA

On je isao traziti gdje se upotrebljavaju kljucevi 10 i 13!!!


Svaka ti cast! Nemam odgovora na ovo...

Pobogu, pa nece mu se u pol njive pokidati filter za gorivo, a remen alternatora je zbilja bitna stvar, ali s onim gorenapisanim klijestima i komadom zice se to napravi dovoljno dobro da se dodje do kuce i da se napravi servis na stroju...
 
R

Ratarko

Guest
Padala je malo kiša pa nisam mogao pronači bolje vijke za slikanje :D
Ta dva vijka su me ubola u oko i reko da ih uslikam a i nisam ja mislio tako zaozbiljno o ovoj temi sa ključevima .

Ima tih vijaka od 6 i 8 mm još dosta na fercu , znam kada sam svoga rastavljao da zamijenim semering na radilici , nisam ispuštao ključ 13 iz ruku :(
 
B

Bobo

Guest
Ma, mi opet pricamo svoje price, no neka i drugi cuju...

Da ponovim gradivo a i da se ujedno i malo pravim pametan kako samo ja to znam ;) 8) :

Za semering na radilici trebas skinuti dva sarafa kljucem 19 koji drze haubu, te ju odmaknes u stranu i kreces skidati hladnjak kojeg takodjer drze dva vijka koji se skidaju kljucem 19 i sarafcigerom se otpuste crijeva za dovod/odvod tekucine. Nakon toga se izvuce osigurac iz sipkice koja drzi hladnjak na mijestu, te i on ide dolje. Samo jos remenicu skines upotrebljavanjem odgovarajuceg kljuca, ili u nedostatku istog se koristis 1.5kg cekicem i pajserom te ga odvrnes, sarafcigerom izvadis semering i zamijenis ga novim. Sastavljanje je kao i svako drugo, obrnuto od rastavljanja ;)

Tu ti kljuc 13 treba za otezanje remena na alternatoru i mozda sam jos nesto previdio, ali to je ugrubo to...

Ne znam sto si imao toliko sarafati kljucem 13, ali ja se ne mogu osim remena sjetiti nicega drugoga...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e kad smo več kod IMT-a ja sam danas bio u jednom od 270 ks!!!bobo,odma sam se sjetio tebe...
 
B

Bobo

Guest
JOOOJ... (slina na usta)

A kako mi to mozes govoriti, a nemas ni jedne slike?!?

Drago mi cuti da sam se ljudima uvukao pod kozu s IMT-om. Cak i JD fanovi idu sjest u IMT, pa da bar jednom u zivotu sjede u pravom traktoru ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hehe,zlato moje...
ma nisam imao digitalca da malo poslikam...al' ono,ogroman je...i ima one duple točkove,ali je naravno,neispravan.... 8) hladnjak mu je vani..
a iz njega je pogled predobar ,stvarno je pregledan.a u kabini mjesta za igrat nogomet!
 

Najnoviji postovi

Na vrh