• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Gdje stoji taj traktor?!?

Sve mi se cini da ces i mene vodit ne ekskurzije. I to uskoro ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hehe...
ma nisam išo na ekskurziju nego na sprovod... :cry:
al' dobro..u donjoj vrbi(kraj slavonskog broda).
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.


Bobo evo malo slika pa slini po njima :lol: :lol: :lol:
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ratarko kaže:
Pozdrav strojar

Super je imati novi traktor ali zašto dati 3000-4000 € više za traktor ako češ se tako malo služiti sa njim ?
Po meni ti je bolje uzeti polovni do 4000 radnih sati , ti ga sahraniti nikada nečeš ako misliš raditi 50 sati godišnje . Dobri su to traktori a i da ti se dogodi neki kvar ( jako rijetko ) popravak je jeftin kao i dijelovi a još imaš ime strojar :D znači majstora nečeš morati platiti .

Daj reci,tj,daj svoj sud,tvoj RX i IMT 5170,kako bi ih ocjenio,ne koji je bolji,nego ergonomija i sl.
 
B

Bobo

Guest
Pa to ti je kabina za izvoz na kojoj je sve na svojem mijestu. Da dobijes takav traktor, moras imat jebacku vezu u IMT-u i onda dobijes takav traktor...

Ta kabina uopce nema dodira s mjenjacem, ima izolaciju po cijelom podu i do motora da se smanji buka. Grijanje hladjenje je takodjer bolje rijeseno. Ma cijela je bar 50 puta bolja.

Lik u blizini Pozege je imao takvu stelu i rijesio si je 565 na kojem su u tvornici "izmislili" kvar na kocnicama, te se takav traktor nije tovario u kontejnere. I sto je najtuznije, traktor "s greskom" ga je izasao jeftinije nego obicni bez "greske". Dan danas taj 565 radi oko 60 jutara zemlje i na njemu nema ni kapljice ulja. Motor je suh i ne trosi ulje. Kocnice takodjer u tip top stanju...

Ma MILINA...


555 je jedna od brojnih IMT medjuserija. Kao sto je 569 560 sa 5 brzina, tako bi, na primjer, 555 mogao biti 549 sa 60Ks motorom...

Ovo sto sam napisao se odnosi SAMO na sliku iz unutrasnjosti...


Ona slika izvana je obicni 560 samo nova linija koja je 1 000€ skuplja. Moj 549 ima takvu kabinu i haubu...
 
B

Bobo

Guest
Pa ista stvar... Ovo gore sam ti napisao kao primjer. Otkud da ja znam sto je 555 i sto je 579...

Recimo da prvi 577 nije imao hidraulicne kocnice, i kad su ih ugradili preimanovali su taj 577 u 578 ili u 579...

Pricam o primjerima, jer nemam pojma sto su radili sa svim medjuserijama. Imas mali milijun IMT traktora...

Isto tako imas i 558 i 559. Takodjer nemam pojma koja je razlika medju njima. Covjek u susjednom selu ima 578 i nemam pojma ni o cemu se tu radi. Samo znam da se vecinom radi o mizernim promijenama...

Jos jedan dobar primjer:

IMT 5136 je traktor sa 130KS koji ima rakovica motor i nesinhronizirani mijenjac, dok IMT 5135 ima PERKINS motor, drugaciji prednji most, sinhronizirani mjenjac, pod opcijom ima reverzer i EHR. Ne moram niti napominjati da je u 5135 mijenjac s desne strane. Na 5135 je takodjer i siva boja zamijenjena crnom...
 
R

Ratarko

Guest
suljos kaže:
Ratarko kaže:
Pozdrav strojar

Super je imati novi traktor ali zašto dati 3000-4000 € više za traktor ako češ se tako malo služiti sa njim ?
Po meni ti je bolje uzeti polovni do 4000 radnih sati , ti ga sahraniti nikada nečeš ako misliš raditi 50 sati godišnje . Dobri su to traktori a i da ti se dogodi neki kvar ( jako rijetko ) popravak je jeftin kao i dijelovi a još imaš ime strojar :D znači majstora nečeš morati platiti .

Daj reci,tj,daj svoj sud,tvoj RX i IMT 5170,kako bi ih ocjenio,ne koji je bolji,nego ergonomija i sl.

Ne mogu suditi o tome kada imam 2 RX-a , ne bi bilo pošteno .
Nepunih jedan kilometar od moje kuče ima jedan jedini IMT 170 KS traktor kojega sam vidio u životu . Ne poznam taj IMT traktor , skoro pa nikako .
 
B

Bobo

Guest
Ako se tu radi o IMT 5173, onda RX nema sto tu traziti, posto to nije IMT traktor. Mercedes V6 motor i mijenjac je neki drugi s polubrzinama (mislim da ga IMT ne pravi) tako da je u svakom slucaju bolji traktor. Ovo ne pricam zato sto sam IMT fan, nego je to tako. 5173 nema dodirnih tocaka s IMT-om, osim sto mu tamo prave haubu, kabinu i felge...

Koliko sam upoznat s RX 170, on ima ZF mijenjac, ali je motor i dalje torpedo, sto je naspram mercedesa svakako minus... Ali mislim da torpedo ima bolji mijenjac.
 
B

Bobo

Guest
Eto, Ratarko... Mijenjaj jednog RX-a za onaj IMT i jos malo sarafanja i da vidis stroja. Mercedes motor i ZF mijenjac. E, to bi bio traktor... ;) 8)
 
K

krx pozega

Guest
Daj poslikaj tog IMT 170 da ga vidim ludo me zanima kako izgleda...Ratarko tako da se mogu šprdati tvome RX-u :wink: :wink:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
baš fora što ima dva auspuha... :D
zar ih nisu mogli stavit u jedan ili su htjeli da bude fensi traktor?
 
R

robert

Guest
ako ima dva auspuha znaci da trosi duplo! :lol:
eh..kad bi taj imt bio samo bolji od torpeda.jedino sto je na njemu mozda bolje je motor.mozda jest izdrzljiviji,al po pitanju potrosnje je losiji,isto tako mana svih vecih imt-ova su konusno tanjurasti zupcanici.kao da su od sira.....tako fda stalno mozes sarafat,a kad ostane bez zraka ni brzine ne mos mjenjat.bas je dobar traktor :lol:
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
ako ima dva auspuha znaci da trosi duplo! :lol:
eh..kad bi taj imt bio samo bolji od torpeda.jedino sto je na njemu mozda bolje je motor.mozda jest izdrzljiviji,al po pitanju potrosnje je losiji,isto tako mana svih vecih imt-ova su konusno tanjurasti zupcanici.kao da su od sira.....tako fda stalno mozes sarafat,a kad ostane bez zraka ni brzine ne mos mjenjat.bas je dobar traktor :lol:

Pa ako je suditi po ovome IMT-u iz susjednog sela motor je dosta loša komponenta na tome traktoru . Ima previše KS za ostatak traktora . Motor kada se upali ima zvuk nekog trkačeg automobila , imam osječaj da se vrti puno više nego li je to potrebno , valjda zbog toga što je " V " motor .
Sve u svemu potpisujem tvoj tekst ...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pa ako je MB motor onda gore mjenjač i kabina od RX ipak je udobnija i preglednija od ove njegove
 

Najnoviji postovi

Na vrh