• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

bojance

Guest
Onda je to verovatno nesto kao ovaj nas D2 i sigurno je losiji od normalnog dizela.
A sta rade ljudi sa novim zapadnim traktorima. Njima bi sigurno trebao eurodizel ili tako nesto.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
u minusu si da u njih sipaš i obični dizel a kamoli eurodizel, sipa se sve gore navedeno nema razlike. zaboravih da je loža ,, zabranjena ,, za motorna vozila ali... Ja sam imao golfa I i jedno vrijeme ( dok nisu provjeravali gorivo ) vozio na ložu i mogu ti reči da je išao bolje nego na obični dizel.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Zvona kako može plavi diesel biti bolji od lož ulja kada je zakonom dozvoljen plavi diesel za poljoprivrednike a zna se kako su najnoviji motori osjetljivi na vrstu goriva pa onda nije država toliko luda da odobri najgore neprovjereno smeče....Samo naprijed sa vožnjom na ložu ali stalno vozi na ložu pa češ vidjeti za koliko vremena češ nositi pumpu na popravak.Loža ima u sebi dosta vode i nije dobra za pumpu....
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
--------------------------------------------------------------------------------

Zvona kako može plavi diesel biti GORI(moram se isparaviti) od lož ulja kada je zakonom dozvoljen plavi diesel za poljoprivrednike a zna se kako su najnoviji motori osjetljivi na vrstu goriva pa onda nije država toliko luda da odobri najgore neprovjereno smeče....Samo naprijed sa vožnjom na ložu ali stalno vozi na ložu pa češ vidjeti za koliko vremena češ nositi pumpu na popravak.Loža ima u sebi dosta vode i nije dobra za pumpu....
 
R

Ratarko

Guest
Ja koristim plavi dizel za sve poljoprivredne strojeve .
Ovo za gorivo u srbiji mislim da ti je najbolji D2 ako je to još uvijek onaj D2 kojeg se ja sječam sa benzinskih pumpi . Svi auti dizelaši su vozili na D2 do pojave ovih novi common-rail motora ili po zimi kada se išlo na D1.
 
B

bojance

Guest
Tako je. Ranije je bio samo D2 a zimi D1 koji je bolji.
A danas imamo D2 i ove nove eurodizele sa smanjenim sadrzajem sumpora.
Problem je u tome sto oni nama ne preporucuju ove druge nego samo D2 koji ima dosta sumpora a svi kazu da je sumpor stetan i da unistava ulje.
Navodno eurodizel je posan i ostecuje pumpu pa ne valja.
Ja se pitam sta Nemac sipa u svoj stari traktor posto kod njega nema odavno da se kupi D2.
 
B

bojance

Guest
Zanimljivo je to kako kod vas kontroslisu koji dizel koristis. Kako sam shavatio zaustave te na sred ulice i uzmu uzorak. Pa to je smesno.
Kod nas se ne radi tako nego ti predas racune za kupljeno gorivo a oni ti vrate deo sredstava oko 16 dinara po litru je bilo 2006.
 
R

Ratarko

Guest
Pazi šta su napravili jednom čovjeku kojeg poznam , došli su mu u dvorište i izvadili gorivo iz kamiona da provjere da li ide na dizel ili lož ulje .Toliko su daleko iši da su mu izvadili probu goriva iz mini-wash aparata , naravno da to nije prošlo ali tu su samo pokazali svoje neznanje i tvrdoglavost. Inače sasvim je normalno da naprave "punkt" negdje pokraj ceste i zaustavljaju sve vozače za koje misle da su ilegalni po pitanju goriva . Zaustavljaju sve vrste vozila , kamione , kombije , osobna vozila , traktore ... Tu ti budu inspektori i prometna policija zajedno . Znam jel mi je susjed policajac i upravo mu je to posao .
 
B

bojance

Guest
Ratarko gotovo sam siguran da ti moras kupiti uskoro i pravi eurodizel.
Nije valjda da ces u novu masinu da sipas taj plavi dizel.
Kako sam razumeo to je comon reil motor a on trazi samo euro dizel.
 
R

robert

Guest
njemci imaju vise vrsta dizela,imaju cak i zimski dizel,koji god da uspes u auto,ide bolje nego kod nas,znam jer sam probao,i na nas eurodizel max brzina je (198)a kod njih (210),kvalitetnije gorivo,manje stetnih tvari i energetski jace...znaci par malih postotaka je bolje...ono sto je bio d2 to je sad kod nas euro dizel,a nas taj eurodizel nije ni e od euro.....
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ja im se samo nsmijem kada me zaustave kada sam sa kamionom.Ne točim plavi ni ložu jer ne vidim tu uštedu u usporedbi sa količinom rizika....Ušteda je kuna po litri jer se meni prebija pdv od goriva a ako bi točio ložu ili plavi u kamion morao bi skupljati račune na benziskim postajama i onda onaj traži na benziskoj traži 5% od iznosa računa i onda je to nula bodova a ne ušteda.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
tomislave a vode nema u eurodizelu, običnom dizelu i ostalim ininim gorivima.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Robert naše rafinerije su zaostale u modernizaciji i zato nam je gorivo shit.Glavno da nam mulci postave europske cijene a imamo Albansku kvalitetu.....
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ima Zvona ima,samo toga je malo više u loži.....u pitanju je i udjel sumpora u loži.To ti je nafta najnižeg standarda kvalitete.....
 
R

Ratarko

Guest
@bojance
Ratarko gotovo sam siguran da ti moras kupiti uskoro i pravi eurodizel.
Nije valjda da ces u novu masinu da sipas taj plavi dizel.
Kako sam razumeo to je comon reil motor a on trazi samo euro dizel.

Da koristiti ču naš plavi poljoprivredni dizel i dalje .
Motor je common rail dobro si rekao ima turbopunjač sa intercoolerom i hladnjakom za gorivo te četiri ventila po cilindru . Motor je sličan nekom modernom osobnom automobilu na dizel gorivo.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Zvona još mi nisi odgovorio što ti je značilo ono da se ne isplati ni običan diesel točiti u IMT.....
 
B

bojance

Guest
Dao si toliko para za traktor i sad ces sipati taj plavi dizel. Mislim da to ne bi trebao da radis. Taj plavi dizel kako sam gledao na ininom sajtu je isti kao i obican d2 dizel a on je stetan za tako nov motor.
Nadam se da ces se predomisliti dok je vreme.
 
R

Ratarko

Guest
Ne , neču se predomisliti.
To je sasvim dobro gorivo , vjeruj mi , nemam ja prvi u HR takav tip motora , stvar je provjerena i u pravu si to je ustvari obojano D2 gorivo.
 
B

bojance

Guest
Siguran sam da je proizvodjac za taj tip motora predvideo eurodizel sa max 50 ppm sumpora(verovatno to u upustvu i pise). D2 ima 10000 jedinica sumpora i siguran sam da nije dobro sipati ga u bilo koji common reil motor pa ni u tvoj traktor.
Ali on je tvoj i mozes raditi sta zelis..
 

Najnoviji postovi

Na vrh