• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

bojance

Guest
Pozdrav iz Srbije za sve clanove foruma a posebno za ljubitelje IMT traktora.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
Mister x kaže:
krki kaže:
a kak če on raditi sa mojim malčerom od 450 kg težine(i nije tolko bitna težina nego teba to moči okretati) kad se i ursus od 60 ks grijao po ljetu kad sam malčirao gustu travu
dobro to sam malo pretjerao jer sam radio u prvoj brzini a trebao sam u sporohodnim ali to bi trajalo duuuugo

Tebi treba ovo:

Obrisan neispravan link.

Ja koristim nešto slično a imaš u raznim dimenzijama mislim na širinu naravno, jer ako ti misliš održavat vočnjak skroz s malčerom tebi treba tri godine da to napraviš.

Ja imam širinu od metra i pol i moj Porshe od 15 konja ga bez brige vrti i vuče, to ti ima oko sto kila i nije skupo, ja sam polovnog platio 3000 kuna
Spustiš ga na 2 cm da tuče i imaš mali parkič a ne vočnjak

To ti je rotaciona kosilica parkovska ustvari
ima neki tip u požegi koji to radi u garaži uzima diferencijal od lade i sam napravi plašt i nož kaže da je nepoderivo

on to radi za tomo vinkovič a može i za traktor
 
B

Bobo

Guest
bojance kaže:
Pozdrav iz Srbije za sve clanove foruma a posebno za ljubitelje IMT traktora.

Dobrodosao na forum, i hvala na pozdravu...

@krki: Koliko ja znam tokare, to je u stanju jedino Pilloon napravit...

Kolegi mom je napravio busilicu za rupe za vocnjak sa diferencijalom od kombija nekog i busilica radi ko blesava...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
ima i tomo vinkovič za prodat dva komada ja imam doma od tamiča diferencijala bušilicu sa svrdlom za rupe za vočke
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
IMT 539 2WD/4WD
Motor: IMR M33/T četverotaktni
Snaga: 29,5 kW
Mjenjač broj stupnjeva prijenosa: 6/2
Kvačilo: dvostepeno
Kočnice: Doboš, mehanička komanda
Upravljač: mehanički ili hidraulični
Pneumatici: prednji 6-16 zadnji 11,2-28
Vanjske mjere: dužina /širina /visina 3220 /1665 / 2200
Masa traktora: 2WD/1780 4WD/1930

539dv.jpg





IMT 542 2WD/4WD
Motor: IMR M33/T četverotaktni
Snaga: 31,0 kW
Mjenjač broj stupnjeva prijenosa: 10/2
Kvačilo: dvostepeno
Kočnice: Doboš, mehanička komanda
Upravljač: mehanički ili hidraulični
Pneumatici:prednji 2WD/6-16, 4WD/7,5-20
zadnji 2WD/4WD 12,4-28 ili 13,6-28
Vanjske mjere: dužina /širina /visina 3260 /1665 / 2285
Masa traktora: 2WD/2005 4WD/2185

Obrisan neispravan link.
 
B

bojance

Guest
Zna li neko koji klipovi i karike su prva ugradnja kod motora koje proizvodi IMR.
Nacuo sam nesto da sada umesto pet imaju po cetiri karike.
 
B

Bobo

Guest
Krivo si cuo...

Ugradjuju se klipovi sa 3 kanala za karike :(, samo po zelji idu sa 5 kanala... Ili ako ti traktor jako jede ulje, pa stavljaju u garantnom roku sa 5 kanala, inace je sa 3...
 
B

bojance

Guest
Ma nemoguce pa to nije automobil pa da ima samo tri karike.
Je li to provereno jer ako je tako stvarno nisu normalni. Pa kolika im je tu usteda da stave 5 karika. Ajde nekao da skinu jednu mazajucu ali ako ima samo tri onda je to katastrofa.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, meni je traktor do prvih 80 radnih sati jeo ulje kao lud, pa sam ga vozio na reklamaciju i rekao mi mehanicar da ce ako bude trosio ulje zamjenit 3-kanalne klipove, sa 5-kanalnim...

Vec su jednom covjeku na 549 tako napravili, i vise traktor ne trosi ulje...

Uglavnom u jedan kanal ne ide samo jedna karika ;) 539 je svojedobno u 5 kanala imao 13 karika...
 
B

bojance

Guest
Verovatno mislis na lisnate karike. To su kako sam cuo ugradjivali ranije englezi. Sada se kod nas mogu kupiti neke indijske kod kojih je druga karika lisnata. Ali i pored toga ako ima samo tri kanala umesto 5 onda je to katastrofa. Pa nece dogurati ni 2000 Rh. Stvarno su mnogo ustedeli satime svaka im cast.
Pitanje je i cije su proizvodnje te karike sto oni sada ugradjuju.
 
B

Bobo

Guest
Nemam pojma, ali sad ugradjuju sa 3 kanala i traktor se ponasa sasvim u redu...

Cuj, to je IMT i tu nema neke ekstra kvalitete. Serviser mi je rekao da je netko u Novoj Gradiskoj kupio isti 549 kao moj i da je njemu jeo ulje kao nenormalan, i da su mu rekli da ga vozi i da toci ulje i da ce sve sjest na svoje mijesto, no traktor je i dalje trosio. Kad su ga otvorili, jedna stublina je bila skroz okolo zahrdjala u visini 1cm... Pitaj boga gdje je taj motor stajao, mozda je na gotovom traktoru palo malo vise kise u auspuh (ja imam rupu u koljenu) ali ipak, vlaga radi svoje...

Dali mu novu stublinu i traktor radi normalno...
 
J

Jadranko

Guest
ej sve nesto mislim cjelo vrijeme se prica o imt 539 novom naravno.
ali nitko nista nije rekao o novom 539 sa prednjom vucom???
zasto ????
dali se taj traktor isplati kupiti,i koliki je riziko zbog kvarova na prednjoj vuci??
posto 539 nikada prije toga nije imao prednju vucu??

zna li itko ista o tome????
 
B

Bobo

Guest
539 sa prednjom vucem je predstavljen 80-ih godina na sajmu u Novom Sadu, ali za njega prednja vuca nije, jer je motor preslab i ovako, a kamo li da ga se optereti i naprijed...

539 nema reduktore u tockovima, pa je teze okretat prednje tockove, a kad je tu prednaj vuca traktor gubi na svojoj okretnosti...

539DV NIKAKO!
 
J

Jadranko

Guest
pa kako preslab??
pa gledaj ove japance ili kineze vec od 15 konja pa do max 30 ima sa izvedbom prednje vuce.
pa zasto bi imt 539 bio slab ne kuzim ??
 
R

Ratarko

Guest
Jadranko kaže:
pa kako preslab??
pa gledaj ove japance ili kineze vec od 15 konja pa do max 30 ima sa izvedbom prednje vuce.
pa zasto bi imt 539 bio slab ne kuzim ??

A čuj ima tu istine kad kaže preslab.
Za pogon prednje vuče je potrebna neka snaga .
Recimo oreš prvom brzinom sa IMT 539 bez PV i na limitu si , traktor ide ali mu je teško . Da imaš prednju vuču ne bi mogao raditi to oranje recimo . Morao bi iči u sporijoj brzini .
Znaš kako kažu da ti za obični alternator treba 3 KS da ga gone .
Iako ako se to sve sa PV dobo složi i napravi dobar paket , prednja vuča je u 90 % slučaja plus traktor.
 
B

Bobo

Guest
Na 539 nije dobra...

Da se mene pita 539 bi imao prednju vucu, ali samo da vuce u rikverc, jer mu prema naprijed ne treba... Lagan mu je jako prednji kraj i prednju vucu ne moze u potpunosti iskoristiti.

Da, Jadranko ovi kinezi nemaju ni tonu, pa tako da njegovih 30KS i IMT-ovih 30 KS ima sasvim drugo znacenje...

539 je zamisljen dobro, ali prednju vucu ne treba, jer ne vidim gdje bi ju uopce ogao iskoristiti

E, bilo bi dobro da uzmes 539, pa kao clan "oljasi" dobijes sa 549 motorom, i na njega je prednja vuce kao kec na 11, ali na obicni motor, nikako ne, jer je on za to preslab...
 
B

Bobo

Guest
Bas bih volio vidjeti prednji utovarivac na 539...

Pukao bi u rekordnom roku... Nije to za njega... nisu trebali mijenjati dizajn koji je MF dokazao za sebe i IMT za sebe kroz dugi niz godina... eventualno hodraulicni volan i nista vese ne dirati...

Sto se tice iskoristenja prednje vuce, jedino bi mu pomogla voda u prednjim gumama i to je to.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Za pileči je gnoj dobar i za čistiti farmu, samo mu treba oko 300 kg utega otraga! U blizini mene postoje dva 539 s prednjim utovarivačima i s korpom, koriste ih za čiščenje farmi piliča!
 
B

Bobo

Guest
Cool...

Koliko ce im trajat prednji most? Dobro je ako ne dize vise od 150Kg (zajedno s utovarivacem) jer prednji most se na 539 rasklima kao babin zub...
 

Najnoviji postovi

Na vrh