• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
drukčije je stanje traktora u unutrašnjosti nego ovdje u dalmaciji ovdje su traktori više služili za pokazivanje i falenje nego za rad kad bi utukli 2000 sati to bi kod nas bilo kao kod vas 10000 sati ,iako se dogodi da se kod nas nekad nestručnim radom prije unište traktori
moj komšija tako je u pravu si ima takvih da je meni do pokazivanja ja mogu sutra dotjerati fendta 936 hhe meni treba traktor samo za njivu a od ovog sta bi uzimo covjek je stvarno pedantan i odrzava
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako još k tome dodaš, da kada se ferguson pojavio kod nas u slavoniji......odmah poslije konja......onda je bio večinom jedini traktor na imanju, pa se taj dobro naradio.......

ja sam moj 533 kupio od prvog vlasnika.....koji je tada imao ako se dobro sječam 84 godine......
 
B

brajce92

Guest
i radilica na 3 specijali :rolfer:

533 je dobar, samo je pitanje koliko je očuvan i održavan......ako sve budeš morao raditi, previše je to para......jer svaki ima 30-35 godina i da svake godine napravi 300 sati......pa si računaj......moj je dosta dobar, al neke stvari su jednostavno za mjenjanje......i treba ih raditi......jer sam prošle godine samo malo "osvježio" al to je kratkog vjeka......

obradjujem svakavu zemlju prijatelju
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
pozdrav imt ljubci,,,, evo imam tomicu vinkovića i posto svake godine povecavamo povrsinu zemlje pod obradivu ja sam u planu uzimati od jednog prijatelja imt 533 al stvarno stroj radi ko zvono!! zanima me vase misljenje o tome modelu cijena 3000e zivjeli :partyman:

uf brate, za te novce možeš uzeti imz 558 ili 560.
ili dva zekana 2511

drukčije je stanje traktora u unutrašnjosti nego ovdje u dalmaciji ovdje su traktori više služili za pokazivanje i falenje nego za rad kad bi utukli 2000 sati to bi kod nas bilo kao kod vas 10000 sati ,iako se dogodi da se kod nas nekad nestručnim radom prije unište traktori

Ovo je samo djelomično točno.
jer kod nas u Dalmaciji je 70tih bilo jako malo traktora. koliko znam u mom selu 75te su bila 2 traktora-zetor 2511 i ursus 355. taj ursus je još u selu i još radi. vlasnik sada živi samo od usluga s njim. ja mislim da ima preko 15 000sati.
dok ima još nekih traktora u selu koji rade 20sati godišnje (al nekima po izgledu bi rekao da rade 2000 godišnje)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ursus 355 s 15000 radnih sati...pa koliko taj generalki ima iza sebe :rolfer:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Nisam pitao vlasnika kolko sati ima. al recimo ljeti se skoro ne gasi, svaki dan bar 6-7 sati u pogonu sa govnjarom (bavi se pražnjenjem septičkih jama) a u 70tim i 80 tim je radio sve poslove u selu-oranje, branjanje, prijevoz, govnjara, cirkular.
dobro, treba reći da svi priključci koje ima bi se sigurno mogli staviti i na ursus 330 (jedino za plug neznam) tako da nije bio preforsiran
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Ovo je samo djelomično točno.
jer kod nas u Dalmaciji je 70tih bilo jako malo traktora. koliko znam u mom selu 75te su bila 2 traktora-zetor 2511 i ursus 355. taj ursus je još u selu i još radi. vlasnik sada živi samo od usluga s njim. ja mislim da ima preko 15 000sati.
dok ima još nekih traktora u selu koji rade 20sati godišnje (al nekima po izgledu bi rekao da rade 2000 godišnje)

slažem se sa tobom bauštelac a reci mi da to nije traktor od Pere možda što je radio u plodinam tj. u pk zadru
 
B

brajce92

Guest
ima li dovoljno snage za prednju vucu?
iskreno receno nema bas dovoljno,ali je dobar,meni za poljoprivrede taman,gdje nemoze on moze massey ferguson 595
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
iskren odgovor.
imali smo ga prije, nije bio los traktor, samo standardni problemi s njim. kocnice kao da i nema, trosi dosta i taman kada mu fali jos malo da se izvuce iz problema usfali mu snage. ali nije bio dupljak..
 
B

brajce92

Guest
iskren odgovor.
imali smo ga prije, nije bio los traktor, samo standardni problemi s njim. kocnice kao da i nema, trosi dosta i taman kada mu fali jos malo da se izvuce iz problema usfali mu snage. ali nije bio dupljak..
ja sam rijesio problem sa kocnicama,evo vec dvije godine nemam problema dobro koči,a što se tiče potrosnje ja sam zadovoljan koliko radi,a to je tacno malo mu treba da uzadje i pocne ga tusiti
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav brajce 92 :arrow:
Traktori ti izgledaju solido i dosta očuvano, a meni se osobno više sviđa IMT :rolleyess:.
 
B

brajce92

Guest
Pozdrav brajce 92 :arrow:
Traktori ti izgledaju solido i dosta očuvano, a meni se osobno više sviđa IMT :rolleyess:.

hvala prijatelju,i meni se vise svidja imt al MF za teske poslove car u odnosu na imt 560
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
slažem se sa tobom bauštelac a reci mi da to nije traktor od Pere možda što je radio u plodinam tj. u pk zadru

je, to je Perin traktor.Znaš Peru?


BRAJCE92,prvi put vidim 560 sa duplom vučom. iz koje god je traktor? po maski izgleda neka novija serija? a opet predratna.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
je, to je Perin traktor.Znaš Peru?


BRAJCE92,prvi put vidim 560 sa duplom vučom. iz koje god je traktor? po maski izgleda neka novija serija? a opet predratna.

565DV ti je bolji ;)
Jednako neokretan, ali 10ks jači i niže potrošnje goriva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh