• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Moje pile.

DSC00220Kopiraj-1.jpg


DSC01124Kopiraj-1.jpg
 

BIBI

Novi član
Tu od
12 Lis 2009
Poruka
28
Pozdrav
Ako sam dobro skužio ti imaš sada 539 stari i novi tip - 2002 god
Budući da sam ja svojevremeno prodao stari tip ( 1989 ) i kupio novi ( 2001 ) molim te samo tvoj komentar zapažanja budući da istovremeno koristiš oba pa možeš najbolje reći
Interesira me dali ti primjećuješ razlike između njih po pitanju brzine, snage, odnosno u kojim brzinama radiš teške stvari - oranje.
Ja sam za svoje potrebe bio zadovoljan sa oba
Moje je zapažanje bilo da je ovaj novi sa roto pumpom brži od starog
Sa novim oranje radim u 3. sporoj a sa starim sam orao u 1. brzoj.
Kroz forume sam došao do informacija da je ta razlika posljedica toga što sada
u diferencijal stavljaju konusno tanjurasti zubčanik sa 34 a stari su imali 37 zubaca.
Evo samo me zanima toje iskustvo i mišljenje po tom pitanju
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Kakvu ti zemlju obrađuješ pa 560 vuče 3 brazde. Kod mene taj isti radi s 2x12" i to mu je taman u većini slučajeva.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Pozdrav
Ako sam dobro skužio ti imaš sada 539 stari i novi tip - 2002 god
Budući da sam ja svojevremeno prodao stari tip ( 1989 ) i kupio novi ( 2001 ) molim te samo tvoj komentar zapažanja budući da istovremeno koristiš oba pa možeš najbolje reći
Interesira me dali ti primjećuješ razlike između njih po pitanju brzine, snage, odnosno u kojim brzinama radiš teške stvari - oranje.
Ja sam za svoje potrebe bio zadovoljan sa oba
Moje je zapažanje bilo da je ovaj novi sa roto pumpom brži od starog
Sa novim oranje radim u 3. sporoj a sa starim sam orao u 1. brzoj.
Kroz forume sam došao do informacija da je ta razlika posljedica toga što sada
u diferencijal stavljaju konusno tanjurasti zubčanik sa 34 a stari su imali 37 zubaca.
Evo samo me zanima toje iskustvo i mišljenje po tom pitanju

ako su maknuli zupčanik sa 37 zubaca i ugradili ovaj sa 34, opet se napravio odmak od MF 35, 35X, a to u pravilu nije dobro, ići radit odmak od originala...
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
pozdrav imt ljubci,,,, evo imam tomicu vinkovića i posto svake godine povecavamo povrsinu zemlje pod obradivu ja sam u planu uzimati od jednog prijatelja imt 533 al stvarno stroj radi ko zvono!! zanima me vase misljenje o tome modelu cijena 3000e zivjeli :partyman:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Odličan traktor, nema tu puno cile mile, ali brutalno je skup taj tvoj šta misliš uzet.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
znam ekipa on bi meni vjerojatno spustio na 2500 ili 2000e sta on od prikljucaka sve moze?? jer se bavim povrtlarstvom :scratch
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
susjed 3000 je puno za njega
a možeš staviti plug frezu sijačice i sl. te naravno prikolicu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sve ovisi kakvi su ti apetiti i kaj si sposoban sam popraviti .
Znam slučaj gdje je na 533 utučeno 15 iljada kuna ali je od toga gazda samo bio kod traktora kad ga je preuzimao od pojedinih majstora .
Isto tak prati temu od bornakutina i njegovim u mahovini koji bude 70% toga utuko( jer kao radi sam) samo malo po malo . Samo ako bude iskren sebi i nama koliko ga sve to košta .
Uzgubljeno zdravlje i živce ovih hladnih večeri nečemo računati .
Cijena je tu mač ali cijene idu gore .
Ako je volan , prednji kraj , hidraulika , gume , instalacija , akumulator u top stanju vrijedi te pare .
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
decki,, covjek je uzeo taj traktor preuredio promjeni te sitnice nadogradio ofarbo radi ko zvono sad razmislicu,,, kad se tomek jos jednom sam sebe isplati onda mozda uzemem nesto drugo,,, heheh hvala vam ekipa
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
decki,, covjek je uzeo taj traktor preuredio promjeni te sitnice nadogradio ofarbo radi ko zvono sad razmislicu,,, kad se tomek jos jednom sam sebe isplati onda mozda uzemem nesto drugo,,, heheh hvala vam ekipa
dakle nikad , igraš loto?-onda možda
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
hahahahah znas kako je kod nas traktor 30 godina taman se razradije :rolfer: al nije meni samo radi rada tomice nego treba stizati sve :|


i radilica na 3 specijali :rolfer:

533 je dobar, samo je pitanje koliko je očuvan i održavan......ako sve budeš morao raditi, previše je to para......jer svaki ima 30-35 godina i da svake godine napravi 300 sati......pa si računaj......moj je dosta dobar, al neke stvari su jednostavno za mjenjanje......i treba ih raditi......jer sam prošle godine samo malo "osvježio" al to je kratkog vjeka......
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
drukčije je stanje traktora u unutrašnjosti nego ovdje u dalmaciji ovdje su traktori više služili za pokazivanje i falenje nego za rad kad bi utukli 2000 sati to bi kod nas bilo kao kod vas 10000 sati ,iako se dogodi da se kod nas nekad nestručnim radom prije unište traktori
 

Najnoviji postovi

Na vrh