• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

T

tuaregr10

Guest
ovaj novi imt 560 i 565 na haubi još stoji i oznaka P. Dali to znači da ima možda perkins motor.

Znam da na nekim novijim linijama IMT -a 549 oznaka P oznčava hidro volan, a za 560, 565 neznam :scratch.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
bobo malo sam prelistao temu otpočetka i naišao sa tvoga 549. traktor je odličan nema šta ali mi se ipak čini da bi ti dobro došao neki jači traktor od oko 70 ks manje bi se napatio i ti i traktor. ti radiš mislim 40 kj sa 549 i 539. Moj stric radi 60 i neš sitno jutara sa traktorom 130 konja i jednim od 40 konja i kaže da imaju šta radit po cijele dane. Prije toga od 130 konja je imao ihc od 60 konja i kaže neponovilo se. Nikad sa malim traktorom radit puno zemlje, nema veze što je on max iskorišten.

Neznam možda tebi ovako paše ali samo kažem usporedbe radi.
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
U komentarima piše da je 5360,a 5500 mislim da se nije serijski proizvodio,postoji ih samo par komada.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Imam jedno pitanje za IMT stručnjake.Na koleginom sam 539 našao ovakvu pumpu visokog pritiska.Inače traktor vuče ko mutav,ima tako agresivan gas da nije za povjerovat,ali i dosta veću potrošnju(uspoređeno u oranju na istoj parceli). Zanima me da li je to pumpa od 539 ili bi mogla biti od kojeg drugog da ne kažem jačeg traktora?

Slika0197.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Imam jedno pitanje za IMT stručnjake.Na koleginom sam 539 našao ovakvu pumpu visokog pritiska.Inače traktor vuče ko mutav,ima tako agresivan gas da nije za povjerovat,ali i dosta veću potrošnju(uspoređeno u oranju na istoj parceli). Zanima me da li je to pumpa od 539 ili bi mogla biti od kojeg drugog da ne kažem jačeg traktora?

Slika0197.jpg
Obična roto pumpa od 539.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
To je roto pumpa, većinom su takve na fiatovim motorima. Vidio sam ih na 542 modelima, navodno su ugrađivane i na 539
 
B

Bobo

Guest
NAVODNO... ima ih ko suge na 539 traktorima, a s obzirom da 539 i 542 imaju ISTE motore, eto ti jos jedna potvrda gore navedenog
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
To je roto pumpa, većinom su takve na fiatovim motorima. Vidio sam ih na 542 modelima, navodno su ugrađivane i na 539
Nisu navodno nego su ugrađivane ;)
Mislim da na Fiatu klipne ni nema :scratch
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
svi stariji IMT traktori koji su imali ovu pumpu bili su agresivniji i brži od istih modela sa običnom linijskom pumpom,jedan moj pok.susjed je mogao sa svojim 539 sa tom pumpom u jedan mali al zajeban brijeg bolje izvući istu količinu kukuruza nego susjed sa starim 558 tko nije vidio nebi nikad povjerovao ali to je bio mali aždaja od ferkića,završio je negdje u Podravini i vidio sam kako čovac sa njime furi čezu sa 5 met.drva kao od šale,bivši gazda dok je bio živ nikad ga nije prežalio jer on je uzeo mlađeg ali je izgleda naletio na onu seriju repariranih koje je prodavala neka sada propala firma u Virovci:partyman::rolfer::partyman::rolfer:
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Imam jedno pitanje za IMT stručnjake.Na koleginom sam 539 našao ovakvu pumpu visokog pritiska.Inače traktor vuče ko mutav,ima tako agresivan gas da nije za povjerovat,ali i dosta veću potrošnju(uspoređeno u oranju na istoj parceli). Zanima me da li je to pumpa od 539 ili bi mogla biti od kojeg drugog da ne kažem jačeg traktora?

Slika0197.jpg

niš čudno...

99,9 posto starih massey fergusona 35, 35x, 133, 135, 240 itd, svi su imali rotacionu pumpu...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Roto pumpa je dobra toliko koliko je na njoj dobra hidro glava.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
navodno su te ipm pumpe bolje kvalitete, rotacionke mislim, čak su mi i u delphi-ju to potvredili koji su originalni CAV proizvođač...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pumpe sa oznakom CAV po mom misljenju su naj naj.Vecina engleza na kojima sam radio su se malte ne raspadali,bljuju ulje na sve strane ,al palenje i rad motora im je bez premca.Mislim da imaju kvalitet dijelova odlican.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Pumpe sa oznakom CAV po mom misljenju su naj naj.Vecina engleza na kojima sam radio su se malte ne raspadali,bljuju ulje na sve strane ,al palenje i rad motora im je bez premca.Mislim da imaju kvalitet dijelova odlican.

da, to je točno, samo što je firma CAV sad pod kapom DELPHI-ja...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dečki hvala vam na informacijama.Taj traktor je jednostavno lud,prima gas kao neki auto,za ne povjerovat.Ali kažem i potrošnja je osjetno veća u oranju sa istim plugovima na istoj parceli od ''običnog'' 539.
 

Najnoviji postovi

Na vrh