• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zbilja nemam pojma sta bi moglo znacit nit sam gdje vidio tu oznaku ali reci cu u sali da nisu mozda poceli ugradjivat powershif??
(ili imaju to u planu za nekih 300godina)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Zbilja nemam pojma sta bi moglo znacit nit sam gdje vidio tu oznaku ali reci cu u sali da nisu mozda poceli ugradjivat powershif??
(ili imaju to u planu za nekih 300godina)

pa da se preimenuje iz Industrije Mašina i Traktora u
Industrija Mileniskih Traktora :lol::lol::lol:
powershif u IMT je moguć samo ako kupe od nekoga gotov mjenjač,
a da ga sam razviju teško...jer su previše u banani kao i sva industrija
koja je cvjetala za vrijem nam bivše države...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
hm, znaci,
kad je gas vracen podtlak je najveci i "pobjedjiva" oprugu, gura letvu tako da zatvara gorivo, a kad je gas dodan podtlak je manji i opruga izvlasci letvu...
Jesan sad dobro?

Mislio sam cijelo vrijeme do sad da je obratno, da opruga zatvara gorivo!

Jesi radio kome takav cok, kako se spaja?



rus kao čok ima klapnu na usisnoj grani.......kao i klapna u karburatoru, neznam jel bi to što pomoglo na 533.......?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
rus kao čok ima klapnu na usisnoj grani.......kao i klapna u karburatoru, neznam jel bi to što pomoglo na 533.......?
Jel ta klapna zatvori usis skroz?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Da i mene zanima koja je svrha te klapne:scratch, kaj napravi potlak u boš pumpi da ova više kapne ili:D
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Rus je to, čovjek može svašta očekivati...
Znam da je zadnji krik mode kod brigsa da ima automatski čok pokretan sistemom poluga i pera na ventilatoru, a onda još ima dodatno bimetal koji blokira polužje čoka da ne bi aktivirao čok i kad je motor topao:?:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znam da je zadnji krik mode kod brigsa da ima automatski čok pokretan sistemom poluga i pera na ventilatoru, a onda još ima dodatno bimetal koji blokira polužje čoka da ne bi aktivirao čok i kad je motor topao:?:
To se zove dupla zaštita i hrpa nepotrebnih djelova koji mogu puniti blagajnu servisa .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Da i mene zanima koja je svrha te klapne:scratch, kaj napravi potlak u boš pumpi da ova više kapne ili:D

Svrha je te klapne da se pri verglanju nakupi u cilindrima dovoljno nafte za paljenje, odnosno poveća startna količina goriva.
Očito je startna količina iz same pumpe premala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
U svrhu klapne koji put dobro posluži ruka .
Kad zatvoriš usis dobiješ efekt dekompresora ..ako motoru ne dozvoliš ulaz zraka u taktu kopresija nema kaj komprimirati pa je tlak na kraju kopresije (ako zanemarimo gubitke) jednak tlaku prije takta usis .
Možda je i bolji efekt leptirom jer ako ne može usisti zrak nema kaj ni izbaciti ..pa ne izbacuje gorivo kao u slučaju dekompresora .
Tu još potpomaže ono kaj veli ZJ ..A i debelo je konstukcijski jedostavnije od dekompresora ...naročito kod vešecilindričnih motora .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
U svrhu klapne koji put dobro posluži ruka .
Kad zatvoriš usis dobiješ efekt dekompresora
..ako motoru ne dozvoliš ulaz zraka u taktu kopresija nema kaj komprimirati pa je tlak na kraju kopresije (ako zanemarimo gubitke) jednak tlaku prije takta usis .
Možda je i bolji efekt leptirom jer ako ne može usisti zrak nema kaj ni izbaciti ..pa ne izbacuje gorivo kao u slučaju dekompresora .
Tu još potpomaže ono kaj veli ZJ ..A i debelo je konstukcijski jedostavnije od dekompresora ...naročito kod vešecilindričnih motora .
O tome sam i mislil samo me zanimalo kak ta klapna na rusu uspije tak jako zadihtati :scratch
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kaj bi pomogla ugradnja takvvr klapne v ispuh za funkciju "motor-bremze". Kak na kamijonu?
Za čok:scratch neznam baš? na dizelu se to i zaokretom kuta paljenja...ili pak kak cijeli normalan svijet grijačima.Al ipak je rus-rus i nebi se čudil ničemu pa ne nekom 2cilindričnom benzincu umesto čoka:finga:
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
aaa, tek mi je sad jasno, to ide u biti kontra smjerom nego kod zetora npr. ili klasičnih benzinaca....ne povećavamo udio goriva, nego smanjujemo udio zraka:p....al definitivno mi mi se više sviđa ova klasična ideja
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Svrha je te klapne da se pri verglanju nakupi u cilindrima dovoljno nafte za paljenje, odnosno poveća startna količina goriva.
Očito je startna količina iz same pumpe premala.


može biti da je predviđen za rad na nižim temperaturama, nego što su kod nas.........pa ima još i tu pomoć kod hladnog paljenja

Kaj bi pomogla ugradnja takvvr klapne v ispuh za funkciju "motor-bremze". Kak na kamijonu?
Za čok:scratch neznam baš? na dizelu se to i zaokretom kuta paljenja...ili pak kak cijeli normalan svijet grijačima.Al ipak je rus-rus i nebi se čudil ničemu pa ne nekom 2cilindričnom dizelu umesto čoka:finga:


ima on i grijač.....

neki modeli MTZa su čak umjesto anlasera imali manji dvotaktni motor, prije 50tak godina......koji je palio traktorski motor........imali su oni zanimljivih rješenja......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh