• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

M

Miško 007

Guest
da, zetor je spor.....sporiji od 539

Za transport pogubno ali nekad zna biti dobro prenese snagu..
Iako po meni za te cijene Zetora uzmeš ipak bolji traktora zapadnih..
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
to pitam jer mi orjemo sa 2x12 visoki....jer se ponekad traktor jako muci....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da bi 533 šamaral s 2x 12 plug mora biti u izvrsnom stanju ...dobro podešen i zemlja optimalno vlažna .
Bolje da na jesen digneš jedno pero , 2 brza i gas :lol:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Na 560 curi zadnji semering radilice, oni polumjeseci, ima li kakvog kvalitetnog rijesenja? Cujem da su na trzistu raspolozivi semerinzi obicni drek koji ubrzo opet propusti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Na 560 curi zadnji semering radilice, oni polumjeseci, ima li kakvog kvalitetnog rijesenja? Cujem da su na trzistu raspolozivi semerinzi obicni drek koji ubrzo opet propusti.
Gumeni semering nebi nikako preporučil jer iz mojeg iskustva nije baš nešto. Neki dan sam ga skidal sa jednog kojem sam prije 2 ili 3 godine radil generaljku (dosta dugo je i zdržal) i metnul nazad špagu.
Ako je motor zdrav na špagi more tu i tam koja kap kapnuti ali uzmi Cobest.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Imam problem na imt 560, iskače mi ručica reduktora iz brzih brzina pod velikim opterećenjem, šta da napravim?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
muhanicar,

533 daje gas na nacin da kad na usisu stvori odredjeni podtlak membrana u pumpi poteze tamo nesto sta regulira gorivo...
539 daje gas direkt na pumpi tako da regulira gorivo
i 539, bolje pali, zivlji je...a 533 je ugladjeni...
Bi li se moglo, sa 533 cili taj sistem izbacit i spojit na direkt (ko u 539), sa svrhom da lakse pali i zivlje prima gas...?
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Bobo pomagaj
na rubu sam da odlučim ali mi malo fali. Dvoumim se između imt 539 dli stara tipa ali novi i sonalika di 750. traktor bi najviše radio u voćnjaku malčirao bi sa rotacionim malčerom. radio bi oko 1,5 ha kukuruza i jednom godišnje bi dovezao 20 metara drva. teren kod mene je brdovit ali ne pretjerano. ako bi se odlučio za sonaliku opet me muči za 5- 10-15 godina kad nešto ode gdje ću dio naći, neće jurval vječno postojati a opet me nekako vuče mali 539 nekako me privlači njegova jednostavnost i lakoća nabavke dijelova i radio bi sa prikolicom tehnostroj 3 tone. eto pošto si ti majstor za traktore pogotovo za imt zato tebe to pitam
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ima para pa nek troši ...više će poreza u kasu pa možda opet pojeftini benzin .
Majku mu ,ne odgovarajte ljude od kupovine novih strojeva :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
muhanicar,

533 daje gas na nacin da kad na usisu stvori odredjeni podtlak membrana u pumpi poteze tamo nesto sta regulira gorivo...
539 daje gas direkt na pumpi tako da regulira gorivo
i 539, bolje pali, zivlji je...a 533 je ugladjeni...
Bi li se moglo, sa 533 cili taj sistem izbacit i spojit na direkt (ko u 539), sa svrhom da lakse pali i zivlje prima gas...?
Evo ti par slika pa ti pripasivaj. Jedino ako hočeš da ti još potražim slike od spojki sa pogona, ali mislim da ti to nebu trebalo :scratch


533


upload bmp

539 (klipna pumpa)


image host

539 (roto pumpa)


jpg upload
 

Najnoviji postovi

Na vrh