• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Poydrav svima iz Srbije, nisam ni znao da se u Hrvatskoj ovoliko furaju IMT :D
Je istna da se kod nas u Hrvatskoj dosta voze , u stvari ih kao traktora ima najviše , neko hvali neko kudi al da nisu dobri odavna ih nebi bilo ,,,,,,,,,,,,,,;););)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Koliko okretaja motora treba IMT 539 da na vratilu ima 400 okr&min.
Pitam zato sto puno radim sa prilkucniom strojem na mjestu (cjepac, bansek), potrebni broj okr je 400 na vratili, sa fendtom na brzom prijenosu radim sa 900 ok&min, potrebna sanga je nekih
5 KW konstantno i povrmeno 10KW, dali bih manje nafte trosio sa IMT 539 iako bih morao na vecim okretajima motora raditi da postignem 400 na vratili.
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Koliko okretaja motora treba IMT 539 da na vratilu ima 400 okr&min.
Pitam zato sto puno radim sa prilkucniom strojem na mjestu (cjepac, bansek), potrebni broj okr je 400 na vratili, sa fendtom na brzom prijenosu radim sa 900 ok&min, potrebna sanga je nekih
5 KW konstantno i povrmeno 10KW, dali bih manje nafte trosio sa IMT 539 iako bih morao na vecim okretajima motora raditi da postignem 400 na vratili.

1500/540=2.777x400=1111okr /min:weedman:matematičar
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ovaj podatak nisam znao da na 1500 okretaja motora ima 540 na vratilu,
Mislim da bi on ipak manje trosio na 1100 okretaj u minuti nego drugi traktori snage 65 KS na 900.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ovaj podatak nisam znao da na 1500 okretaja motora ima 540 na vratilu,
Mislim da bi on ipak manje trosio na 1100 okretaj u minuti nego drugi traktori snage 65 KS na 900.

piše na satu
samo nitko ne čita, sam misle na pi.ku
 
M

Miško 007

Guest
Trebo bi manje trošiti sigurno a za malo bolji cjepač i na 1400 okretaja motora može jer ja tako cjepam nema potrebe brzina je ista...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jedan zgodan 577:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Cm67lG_F9Us&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]

ako se ne varam, to je u grckoj..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
vidi ti Grka ima polje kao da je u Slavoniji ravnoj ,sve mi malo zavist radi od te ljepe ravnice:partyman:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ljudi jel moze kratak kometar

radne osobine 579 vs Zetor 7745
Jasno mi je da je Zetor nemjerljivo ugodniji traktor za rad,
ali njihovi gabariti i snaga su jako slicni...
Dimenzije kotaca su nesto drugacije...
Sta je sa Radijusom okretanja (anjslag), kocnicama, prenosom snage...
579 mislim da ima 3 brzine, to je sigurno nedostatak naspram Zetora...

nemam nikakve korisnicke ideje, samo me zanima sta je taj 579 sposoban, osim satrat vozaca...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene čovijek ima zetora 6X45, neznam koji je točno model, ima turbinu......pazi ga i mazi, ali........traktor kupljen novi, i nitko ga nevozi osim njega.......sve se redovno radi na njemu.......ima oko 5500 sati.......i pije je rađen jedan klip, jer je valjda pukao, ili neznam što se dogodilu, da bi prije par dana bio kod njega, gdje je mjenjao sve klipove i čahure, te leteće ležajeve na radilici, pumpa odrađena prošle godine, dizne pregledane ove godine, a prošle su rađene, novi ventili i vodilice, brtve nove.....a koliko ga pazi, čak ga je polirao s polir pastim, nakon sastavljanja, a čovijek je stariji......oko 65god


i sada, jel nije to malo sati za takav traktor, da se to sve moralo raditi????

čak bi prije dao prednost IMTu ili ruskoj mašineriji......al imt 549 ili 577, od tih malo većih.....
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
hehe :)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3h7UGs-3rhA&feature=related[/YT]

prasenje strnista sa 4br..

samo me zanima kolko to duboke ide plug
10-15 cm :lol:
jel ne vidim da mu je traktor nagnut
 
M

Miško 007

Guest
ljudi jel moze kratak kometar

radne osobine 579 vs Zetor 7745
Jasno mi je da je Zetor nemjerljivo ugodniji traktor za rad,
ali njihovi gabariti i snaga su jako slicni...
Dimenzije kotaca su nesto drugacije...
Sta je sa Radijusom okretanja (anjslag), kocnicama, prenosom snage...
579 mislim da ima 3 brzine, to je sigurno nedostatak naspram Zetora...

nemam nikakve korisnicke ideje, samo me zanima sta je taj 579 sposoban, osim satrat vozaca...

Mislim da tu nema usporedbe Zetor ga šiša samo u cijeni...
Inače 579 je dobar traktor ako je održavan i pažen a ne izrabljivan.
Traktor je jak ali po meni je bolje uzet 577 ili 578 noviji tip...
5 brzina i brži je od zetora sigurno oni su jako spori
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
samo me zanima kolko to duboke ide plug
10-15 cm :lol:
jel ne vidim da mu je traktor nagnut

napisao sam ispod snimke da prase strniste. nema potrebe kod toga ici dublje
 

Najnoviji postovi

Na vrh