• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
tibore88 kad kupim traktor hoću da me služi godinama a ne svako malo da mjenjam stroj zato novi 539 i to stara linija jer mislim da je ipak malko grublje napravljen od 539 novog modela
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
boze, ko enciklopedija si:supz:

Nemoj se naljutit, ko zna sta cu ja spekljat od toga,
ne tribas se uvik gnjavit previse, ja tek promisljam...

uglavnom, gledam moj 533 kad radi na leru kako lagano podrhtava "korigira" gas i mislim to je sve zbog tog gasa na podtlak.
E sad podtlak preko membrane nesto poteze (to ne znam tocno kako izgleda, nisam rastavljao), uglavnom kad bi ja to potezao sam bez membrane onda bi bija pravi gazda svog gasa:mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
tibore88 kad kupim traktor hoću da me služi godinama a ne svako malo da mjenjam stroj zato novi 539 i to stara linija jer mislim da je ipak malko grublje napravljen od 539 novog modela
Moje je mišljenje da onda bolje kupiti starog 20-tak ili više godina starog sačuvanog ili u totalnom rasulu pa ga dovesti u željeno stanje za puno manje love traktor sa puno kvalitetnijim vanjskim dijelovima (ovi unutarnji ni na novima nisu bog zna kaj)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
boze, ko enciklopedija si:supz:

Nemoj se naljutit, ko zna sta cu ja spekljat od toga,
ne tribas se uvik gnjavit previse, ja tek promisljam...

uglavnom, gledam moj 533 kad radi na leru kako lagano podrhtava "korigira" gas i mislim to je sve zbog tog gasa na podtlak.
E sad podtlak preko membrane nesto poteze (to ne znam tocno kako izgleda, nisam rastavljao), uglavnom kad bi ja to potezao sam bez membrane onda bi bija pravi gazda svog gasa:mrgreen:
533 (ako je sve donekle na mjestu) kad na leru radi mora se čuti svaki takt, pa bi ti trebal očito na svom malo poraditi.

Membrana poteže letvu, a letva elemente koji otvaraju količinu goriva ........
Evo ti slika pa možda tu ugradiš kakvu sajlu


upload tif

Ova slika je za jednog drugog člana (da misli malo), a možda i tebi pomogne


bmp upload
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
zvone, nediraj 533, ostavi sve kako je.....samo, pitanje je stanja pumpe ili te membrane, i nekih drugih elemenata.......

533 na 400 okretaja, mu možeš brojat taktove, i potpuno normalno radi.......


533 kod razvoda ima lanac, a 539 zupčanike, kako ćeš to izvesti neznam, al mislim da to sve nije potrebno......meni se osobno više sviđa 533 od 539, po uvjetom da 533 ima dvostepeno kvačilo i šperu......motor ako se dobro napravi je vječan,a djelova ima.......


novi 539 nebi nikada uzeo.......najbolja opcija uzeti da mjenjač dobro radi i hidraulika, te da nije prevrtan.......i za 1000€ pozlatiš motor........i imaš opet dugovječan traktor
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imam problem na imt 560, iskače mi ručica reduktora iz brzih brzina pod velikim opterećenjem, šta da napravim?[/QUOTE

Skidaj poklopac hidraulike.Zatim reduktor i pregledaj zube na osovini gornjeg snopa zupcanika mjenjaca .Ako su vrhovi zuba okrunjeni to ti je uzrok izbacivanja.Znaci il je osovina problem ili zupcasta spojka koja uklapa u osovinu.

page0088.jpg
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
zvone, nediraj 533, ostavi sve kako je.....samo, pitanje je stanja pumpe ili te membrane, i nekih drugih elemenata.......

533 na 400 okretaja, mu možeš brojat taktove, i potpuno normalno radi.......


533 kod razvoda ima lanac, a 539 zupčanike, kako ćeš to izvesti neznam, al mislim da to sve nije potrebno......meni se osobno više sviđa 533 od 539, po uvjetom da 533 ima dvostepeno kvačilo i šperu......motor ako se dobro napravi je vječan,a djelova ima.......


novi 539 nebi nikada uzeo.......najbolja opcija uzeti da mjenjač dobro radi i hidraulika, te da nije prevrtan.......i za 1000€ pozlatiš motor........i imaš opet dugovječan traktor


ne bi ivane mjenjao pumpu...
Radi i moj ok, ali buduci da vrijednost podtlaka nikad nije ista, odna tu malo oscilira gas...vidim to i kod drugih traktora.
Taj sistem nije glup, on definitivno stedi gorivo i ugladjuje rad motora...
Ali dok traktor vergla dok god ne postigne odredjeni podtlak membrana mu prakticki ne daje gas...to me malo smeta...
Mada, moze bit da ne bi bolje ni palio kad bi gas bio direkt!

Meni klipna pumpa 533 i 539 izgledaju jako slicno, jedino taj dio regulacije gasa, a 539 pali puno bolje...
Nije da meni traktor ne valja nista, on pali, radi, sluzi ali ako bi na zimu radio motor, mozda bi igrao nekim stvarima...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
ne bi ivane mjenjao pumpu...
Radi i moj ok, ali buduci da vrijednost podtlaka nikad nije ista, odna tu malo oscilira gas...vidim to i kod drugih traktora.
Taj sistem nije glup, on definitivno stedi gorivo i ugladjuje rad motora...
Ali dok traktor vergla dok god ne postigne odredjeni podtlak membrana mu prakticki ne daje gas...to me malo smeta...
Mada, moze bit da ne bi bolje ni palio kad bi gas bio direkt!

Meni klipna pumpa 533 i 539 izgledaju jako slicno, jedino taj dio regulacije gasa, a 539 pali puno bolje...
Nije da meni traktor ne valja nista, on pali, radi, sluzi ali ako bi na zimu radio motor, mozda bi igrao nekim stvarima...
A nebi baš tak bilo. Kad ugasiš traktor opruga gura membranu i samim time daje pumpi pun gas, znači pri paljenju elementi daju maksimalnu količinu goriva, a kad traktor upali dalje posao odrađuje podtlak.

Ako misliš da bi tvojem trebalo više goriva pri paljenju, postoji mogučnost ugradnje takozvanog čoka (ono kaj imaju Zetori). Stiskanjem toga gumba elementi su maksimalno otvoreni i daju maksimalnu moguču količinu goriva.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
hm, znaci,
kad je gas vracen podtlak je najveci i "pobjedjiva" oprugu, gura letvu tako da zatvara gorivo, a kad je gas dodan podtlak je manji i opruga izvlasci letvu...
Jesan sad dobro?

Mislio sam cijelo vrijeme do sad da je obratno, da opruga zatvara gorivo!

Jesi radio kome takav cok, kako se spaja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
hm, znaci,
kad je gas vracen podtlak je najveci i "pobjedjiva" oprugu, gura letvu tako da zatvara gorivo, a kad je gas dodan podtlak je manji i opruga izvlasci letvu...
Jesan sad dobro?

Mislio sam cijelo vrijeme do sad da je obratno, da opruga zatvara gorivo!

Jesi radio kome takav cok, kako se spaja?
Ne gura nego vuče, ali nije ni bitno.
Ako te zanima kak radi skini na svome onaj poklopac kud naljevaš ulje i probaj ga tak upaliti pa ti bu puno jasnije.

Čok doma nemožeš ugraditi. Ali mogu potražiti sliku da vidiš kak izgleda.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
pomoć oko Masey fergusona 35

Ne gura nego vuče, ali nije ni bitno.
Ako te zanima kak radi skini na svome onaj poklopac kud naljevaš ulje i probaj ga tak upaliti pa ti bu puno jasnije.

Čok doma nemožeš ugraditi. Ali mogu potražiti sliku da vidiš kak izgleda.

Prijatelju treba mi pomoć oko Masey fergusona 35,curimi hidraulično ulje u desni kočioni sistem,interesujeme dali je zadnji dio pogona mjenjač i diferencijal MF 35 isti kao kod IMt 539,ili 533 moj komšija traktorista mi je rekao da je stradao semering na osovini dali je isti taj semering gdje se nalazi i dali je problem to zamijeniti te interesujeme sa koje strane se mijenja jeli moram skidati desnu trubu ili ne dali mi to možeš pojasniti.Molim te ako možda znaš oznaku tog semeringa da ga potražim pošto je MF u pitanju.:prayer:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mislim da ce ti slike pomoci.Trubu neskidas.Odsvrces 12 vijaka iza dobosa za kocenje i vadis polusovinu.Bitno je samo da prije skidanja provjeris da li tocak ima luft na lezaju.

zadnja-poluosovina-sa-ku.jpg


zadnja-poluosovina-sa-ku.jpg
 
Posljednje uređivanje:

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
ovaj novi imt 560 i 565 na haubi još stoji i oznaka P. Dali to znači da ima možda perkins motor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh