• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sa rusom vučem 2x14, a kao trebao bi 3x12......al zato vuče brzinom od 8 do 8,5km/h.....i dobro slaže brazdu, te je traktor manje opterečen......dok sa 3 brazde JD od 90ks novi se muči.......i čemu onda ubijati traktor, ko da ti sutra neće trebati.......a neću orati na 15cm, orem na 30cm, kako se to zapravo i radi......a kod mene sa 60ks traktorom vuku 2x12, i to je dobra kombinacija......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina je Bobo što se tiće plugova, ljudi su takvi kakvi jesu, situacija je takva kakva je, nažalost ja s traktorom od 95 ks vučem 2x14", ide ko od šale, a orem sve na 30 cm i koji više u 1. transportnoj brzini...hehe, a sve bi to mogao isto tako i s 3x14" samo jednu brzinu manje, odnosno 4. radnoj u kojoj bi se po knjizi trebalo i orati, a s 3x12" ide i u 1. transportnoj :)
A traktor 65 ks i 2x12", oš na 30, oš na 25 cm, dosta mu je.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
65ks, 2x14 minimum, zeko 7211 je oko 65ks pa ide super s 2x14, lakše nego s 2x12. Em si prije gotov, em po jutru ispane manje litara plavog. Kod mene ima svakave zemlje osim pjeskulje i ravnog terena.
 
B

Bobo

Guest
Ivane, ne citas sto pisem... Ovisi o zemlji kakvu imas i gdje se nalazis. Ako imas tesku ilovacu na brdovitom terenu, orat ces s rujkanom i s 2x12" i na mjestima ces morati poplicivati...

Sanana je u relativno ravnom terenu s dobro obradivom zemljom i nema se tu sta pricati o 2x14" plugu, pogotovo ako uzme 577 DV. Traktor tko god je probao voziti zna da jednostavno PUCA od snage i da u 1. direktnoj mozes orati sto god zelis, s adekvatnim plugom. U tezim zemljistima 2x14" u laksim 3x12".

S kakvim traktorom Dino vuce 2x16" i na kakvoj dubini i na kakvoj zemlji? ne pricajte pizdarije...

Da ne pricam koliko je laksa naknadna obrada zemlje iza pluga s manjim brazdama, nego iza ovog s vecim...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Da ne pricam koliko je laksa naknadna obrada zemlje iza pluga s manjim brazdama, nego iza ovog s vecim...
Ova priča ne drži vodu.

Prije smo orali s plugom 16cola,sad imamo plug malo manje od 20cola,razlike u oranju skoro da i nema.Sve zavisi od plužne daske kojeg je oblike i kolika je brzina kod oranja.
Mnogi tako govore manja colaža-manje brazde ali ne vjerujem u tu priču.


Vratimo se sedmici:
Nije problem orat u 1brzini,ali čemu ganjat traktor pun gas,i ide oko 7km/h,kad se to može postič u 2brzini s pol gasa,nema tolike buke u kabini ni vibracije.
Pratim poljoinfo i svakak ljudi orau,ali nije oranje kad moraš s 577 orat u 5 reduktor s 3×14(valjda znaš o čem pričam),to je gubljenje vremena.
577 morao orat 1brzom svugdje i svakak,ako tako nemože onda manji plug stavit na njega,po mome nikad nebi stavljao više od 2brazde.
 
B

Bobo

Guest
Marko, tvoja zemlja je specificna... Koju god sliku imas s oranja, izgleda kao podrljano, nigdje nema buse vece od sake...

A kad vec pricamo o 5. reduktor i 3x14" kakvi su to uvjeti rada bili i kakav plug? IMT koji se tesko vuce i blatna jesen...

Ekstremne uvjete necemo spominjati a oranje na iber gasu nitko spomenuo nije. susjed ti mora raditi na iberu, jer ima nize tockove iza, pa gubi na brzini, ali dobiva na snazi. oranje u 2. na pol gasa s takvom kombinacijom je OK za vas tip zemlje. Pogotovo sto znam kakve dasle kolega ima na plugu i da bi to kod mene pravilo nevidjen otpor u radu...

Sve u svemu i kod mene je jednog dana 577 DV ili obican, meni nije bitno, i 3x12" vogel, kao sto imam dvobrazni za 549, ili cu napraviti trobraznjaka 10" od dva IMT 755 pluga. Ali o tom po tom.


Znas i sam koliko sedmica ima snage i da joj je 2x14" plug malen, da bi mogla i vise...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
A eto takva je zemlja kakva ja,nemam puno teške zemlje,i to kaj je teško ako se ore na vrijeme nema nikavih problema.

Kako god 577 bio močan,ali ipak on se navodi pod 70ks traktor,tako da ne treba opet pretjerivat s tim.
Za neka srednja tla on ide s 3×12" samo tako,ako govorimo o 577DV,s običnim 577 se ipak ne vrijedi mučit s 3br.

Evo slike dotične sedmice u kombinaciji s CLAAS jaguarom:twisted:


Uploaded with ImageShack.us
 
M

Miško 007

Guest
577 u 1 direkt ore s kakvim oćeš plugom i neće se mučit ne mora biti pun gas...
A jedino može proklizavat ako je tvrda zemlja motor ugušit se neće..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A more biti, kaj ja znam, imam tu sliku doma u original katalogu iz 80 i neke, moral bi najti i pogledati :)
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
imo sam nekih slika u kompu pa evo

18377617041119607421176.jpg

18909117041122807501176.jpg

18943717041129607671176.jpg

19046117041116007331176.jpg


Pazi ubuduče kako postavljaš slike, prouči upute!!! ŠANANA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Ta sve slike su vec bila postavljene u ovu temu, i jos mnogo mnogo drugih tvornickih slika... Sve u svemu, lijepo se prisjetiti.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Šta je sad s tim traktorima sa slika? Kolko su ti zglobni imali konja? Čiji su to motori gore, IMT ili su uzeli nečije? Rađeno po licenci ili?
 
T

tuaregr10

Guest
Šta je sad s tim traktorima sa slika? Kolko su ti zglobni imali konja? Čiji su to motori gore, IMT ili su uzeli nečije? Rađeno po licenci ili?

Čini mi se da se takvi traktori više ne proizvode :roll:. Konje označavaju zadnja tri broja koji pišu na njima :D. Na nekima su motori od Mercedesa, 6 cilindara, sad neznam da li su na svima :finga:.
 

Najnoviji postovi

Na vrh