• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
meni je prvi put kad mi je hidroulik zasteko majstor to došo vratit gore, poslje sam sam treba ih napet sa nekim drotom da sjednu gdje treba,
kažem da sam ćuo da se samo odšarafe iza šarafi i da vratilo ide van iako na 53x nisam nigdje to zagledao
Netreba tu nikakvog drota, dovoljno je samo malo poklopac pomaknutu u stranu, povuči prstima kolačič, poklopac na mjesto i fajrunt ;)
Nemoj me plašit da nema,a za šta je onda ona crta šta se vidi na slici na kardanu



Uploaded with ImageShack.us
Taj utor drži ležaj, ali ja pričam o onom utoru sa prednje strane kardanske.
Gle, zvadiš van poklopac semeringa, metneš kardan na kardansku (več je Puknuti objašnjaval nekoliko puta postupak) i probaš ju izvuči sa dva pajsera, ako nejde bočni poklopci dole i provjeriš dali je kod tebe seger. Ako ga nema udari nežali.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kućni ljubimac

img1129wu.jpg
[/IMG]
 
B

Bobo

Guest
UFFFFF, a sta mu je ono s desne strane motora?

"ono za ono" ili nesto s bitnom funkcijom? ;)

U pravim rukama, odlicni traktori.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
539 delux 1990g.

Kod 539 i 533 za skidanje kardanskog vratila nemoras skidati poklopac hidraulika.Nema napred nikakvog zegera.Svi ostali IMT-ovi imaju zeger.

Ako nezelis izlijevati ulje natjeraj traktor na klocne tako da bude sto vise oboren prema naprijed.Za svaki slucaj kod izlaza kardana postavi neku kantu (moguce je ovisno o nagibu da izajde koja litra ulja).Skini trokutasti drzac kucista lezaja.Zatim rucicu za ukljucivanje kardana ubaci u polozaj preko mjenjaca(skroz naprijed).Najdi jednu stranu kardana i stavi na vratilo.Pajserom na vagu izvuci kardansko vratilo.Drugi nacin je da izvuces samo kuciste semeringa (ako mjenjas samo semering).Najdi zastitni poklopac na za vratilo .Zavari na njega neku vecu maticu blize navoju.Uvrni ga u kuciste semeringa i isto na vagu izvadi samo kuciste sa semeringom.Kod 533 i 539 lezaj nebude zajedno semeringom u istom kucistu.



Uploaded with ImageShack.us

Ovako to izgleda iznutra (zupcanik koji ne drzi zeger).



Uploaded with ImageShack.us

Izgled lezaja i kucista semeringa.

ne2b.jpg

By kemolisnik at 2012-01-29

newim2.jpg

By kemolisnik at 2012-01-29


Jedan od nacina skidanja kucista semeringa.(na slici nije skinut tokutasti drzac)


12424939.jpg

By kemolisnik at 2012-01-29
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
UFFFFF, a sta mu je ono s desne strane motora?

"ono za ono" ili nesto s bitnom funkcijom? ;)

U pravim rukama, odlicni traktori.


Neznam na sta mislis, mozda na onu kadu ispod filtera? Idu dva uljna filtera i ispod je nesto kao kada.
U pravim rukama cuda rade i u teskim poslovima ne srame se nikakvog zapadnjaka.
 
B

Bobo

Guest
E, bas ta kada mi upala u oko... to prvi put vidim na Breni.

Sve u svemu, jaaaaako mi se svidja ;)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Lisnik-hvala na detaljnom objašnjenju. Nije to nikomplicirano za napravit,to bi mogao sam sa tatom zamjenit,samo kad nađemo malo vremena i kad malo zatopli.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Neznam na sta mislis, mozda na onu kadu ispod filtera? Idu dva uljna filtera i ispod je nesto kao kada.
U pravim rukama cuda rade i u teskim poslovima ne srame se nikakvog zapadnjaka.
To je uljni hladnjak koji su imali ts-46 motori ,na običnom s-46 ga nema
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
jd4755 za motorno ulje ima jos jedan mali hladnjak ispred ovog od vode

marko93 jel ti ga prijatelj tako opisao?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
jd4755
marko93 jel ti ga prijatelj tako opisao?


Slika ipak govori više od tisuću riječi..

Opisao mi ga dosta dobro,ali ipak ne tako kao na slici,jer se tu ipak vidi malo više.
 
T

tuaregr10

Guest
Kućni ljubimac

Pozdrav Kićo :fball:
Dobar vam je ovaj kućni ljubimac, prava "traktorčina" :D. Izgleda lijepo i dosta očuvano, svaka čast :finga:.
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Kolika bi bila realna vrijednost IMT-a 533 iz 70tih godina?

S time da nije sređen, svjetla ne rade, limarija je hrđava, mašina je sva masna (negdje curi ulje), prednje gume su polako za promjenu. Motor radi dobro (može povući srušeno drvo uzbrdo), ne crni se iz auspuha, pali iz prve, tj. palio je prije dvije godine kada je zadnji put upaljen.

Gledam na njuškalu i vidim da se daju naći od 8.500kn do 30.000kn.

Jasno mi je da ovisi u kakvom je stanju, no zanima me kolika je realna cijena s obzirom na ovo što sam gore napisao.

Bi li to mogao mehaničar procijeniti kad bi mu pokazao traktor?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Kolika bi bila realna vrijednost IMT-a 533 iz 70tih godina?

S time da nije sređen, svjetla ne rade, limarija je hrđava, mašina je sva masna (negdje curi ulje), prednje gume su polako za promjenu. Motor radi dobro (može povući srušeno drvo uzbrdo), ne crni se iz auspuha, pali iz prve, tj. palio je prije dvije godine kada je zadnji put upaljen.

Gledam na njuškalu i vidim da se daju naći od 8.500kn do 30.000kn.

Jasno mi je da ovisi u kakvom je stanju, no zanima me kolika je realna cijena s obzirom na ovo što sam gore napisao.

Bi li to mogao mehaničar procijeniti kad bi mu pokazao traktor?



imas sve u temi paljenje traktora nakon dugo vremena ja sam kupio 533 1962. nije valjali skoro pa nista...:D ali danas radi hehehe
 
B

Bobo

Guest
Da je u ne znam kakvom stanju po meni ne vrijedi vise od 2 000€ ne mora biti registriran, ali mora imati papire i za 2000€treba biti spreman za registraciju...

De luxe model s kompresorom, sperom i dvostepenim kvacilom mozda malo vise, ali tako, 2000€za standardan 533 u dobrom, radnom stanju s dobrim gumama i da nema puno dodatnog ulaganja.
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Da je u ne znam kakvom stanju po meni ne vrijedi vise od 2 000€ ne mora biti registriran, ali mora imati papire i za 2000€treba biti spreman za registraciju...

De luxe model s kompresorom, sperom i dvostepenim kvacilom mozda malo vise, ali tako, 2000€za standardan 533 u dobrom, radnom stanju s dobrim gumama i da nema puno dodatnog ulaganja.

To je dobra informacija, hvala. :)

Zaboravio sam spomenuti da ovaj nema kabinu, s time da nije registriran i nema papire (vjerojatno su zagubljeni).

Mogu li se papiri naknadno izraditi za registraciju i može li se prenijeti klasičnim ugovorom o kupoprodaji vozila ako nema papire?
Zapravo, jedini papir koji ima je riješenje o nasljeđivanju.
 
B

Bobo

Guest
Papiri moraju postojati... Ako nema prometnu knjizicu, mora biti barem originalni racun, na ime (pokojnikovo)... Ne znam da li radi sistem s dva svjedoka, mislim da se to vise ne moze... Dobro se raspitaj prije kupovine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh