• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
hvala
-znaci da odnesem orbitrol hidr. majstoru pa da on to provjeri i prema njemu napravi cilindar

Tako bi bilo najbolje.
Ako je protok prevelik onda bi ti volan mogo biti pre "ostar" i naglo se odazivat na pokret ili pak pre sporo se odazivat ako je obrnuto.
 

muamer55

Novi član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
18
pozzz imam problem kod imt 542 rađena mu je generalka motora prije 20 dana sve je uredu jedino kod paljenja je malo tezi duze ga pali da li je to do bos pumpe ili ...hvala unaprijed na odgovoru
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
Pozz
Eto imam par pitanja
Volan namontiran na 560 i sve pospojeno i lijevo-desno 2.5 krugova
Problem 1 sto kad motam neide ravnomjerno lagano nego kao da zapne na jednom mjestu pa kad dalje motam ide opet lakse takav osjećaj u rukama
2. Dali kad se ne mota volan pumpa vraća ulje u posudu ( meni vraća tj skinem filtercic gdje lijevam u posudu i curi van iz posude)
3 kad smotam do kraja ,klip do kraja još mogu okretat beskonačno al sitnicu teze
-pumpu goni remen, cilindar i sva crijeva nova
- Čitanjem ostalih foruma, postova sve se svodi da neispravna glava volana tj propusta pritisak
može pomoć a slike budu
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja imam original i kad dodje do kraja zacvili pumpa i tesko bi se okretalo volan. Orbitrol ti je novi ili?
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
Orbitrol i pumpa rabljeno

Zaboravio napisat koristio sam ulje atf za automatik mjenjače tj takva slika na posudi a rekli mi da je i za volan, Jel ima razlika atf i hidraol 46?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kakva je pumpa? Mozda nema dovoljno pritiska. Meni kad fali ulja se osjeti neravnomjerno opterecenje kod okretanja.
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
Pumpa je od nekog JD od volana al nema na sebi oznaka, kolika ti je posuda za ulje litara, i Jel ti vraca ulje kad ne diras volan tj mjesta ga u posudi
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Neznam da li mijesa, nisam gledao ali mislim da bi svakako moralo buduci da pumpa uvijek radi
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
I meni kad fali ulja preskače tako da ili je mala posuda ili je do pumpe,dali je posuda i pumpa od istog stroja
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
Danas stavljena veća posuda od auta i ima konstantno ulja 7 dcl vise ali probao sam opteretit volan tj kotači uz zid i okretat volan te ne može pomaknut traktor odnosno kotače a vrtim volan koliko hocu s time da pumpa ne cvili i trakt ne mijenja gas (kako se Čuje u autu) ,probao po cesti i njivi po brazdama i tu ga vrti s tim kad smotam do kraja i tako zadržim volan klip dode do kraja al popusti i malo vrati kotače ko da nije smotan do kraja.
Koje ulje koristit? Ja imam atf
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Niti meni original ne bi pomaknuo traktor da tako uprem u zid, sve i da imasnage mislim da bi prije potrgao centralni zglob. Na njivi se zna desit kad pređem direktno preko kanala da "uzme" kotace ali to je rijetko i nista strasno. Ulje atf a pumpa cvili zato jer je rotaciona a ti vijerojatno imas zupcastu. Kako ti odgovara upravljac u voznji? Osjecaj voznje?
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
Mislio sam da malo pomakne kotače a ne cijeli traktor, solidno u vožnji samo sto zapne kad motam i nakon tog preleti vise pa oštrije skrenem . Koliko se grije pumpa i Jel OK sto mi od pola gasa pa na vise zuji, fucka(Jel moguće ugrijanu držat rukom). Kad prikupim lovu riješit cu orbitrol a za SAD pažljivije ovako.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je onda prilicno nezgodno voziti. Mislim da se ne grije pumpa nista posebno i ne zuji nego samo zacvili kad dođe do kraja.
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
evo slike

i jos slika

a i danas je pocascen sa registracijom
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    27.1 KB · Pregleda: 176
  • 2.jpg
    2.jpg
    23.6 KB · Pregleda: 160
  • 3.jpg
    3.jpg
    21.5 KB · Pregleda: 161
  • 4.jpg
    4.jpg
    27.7 KB · Pregleda: 162
  • 5.jpg
    5.jpg
    30.4 KB · Pregleda: 161
  • 6.jpg
    6.jpg
    21.6 KB · Pregleda: 160
  • 7.jpg
    7.jpg
    19.6 KB · Pregleda: 154
Posljednje uređivanje od moderatora:

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
Eto nema komentara pa cu da opet pitam.
Plan je kupnje nove glave volana 80 ccm 9 litara u trgoagenciji
. Pa me zanima dal da odmah kupim sigurnosni ventil i koji jer mislim da to ove glave nemaju (ako nije problem neka netko izvidi njihovu ponudu na netu).
2 Jel kome poznat protočni ventil u orbitrolu ( nedugo dobio informaciju da me možda on zeza tj steka) 3 sto odreduje granicu skretanja u glavi volana ili se to odreduje putem cilindra?
Pozdrav.
 

Najnoviji postovi

Na vrh