• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Imas na youtubeu video kako funkcionira orbitrol pa ti to mozda pomogne u rijesavanju problema
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
11071939_382436261944100_7804289902430223338_n.jpg
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Pozdrav svima, imam par pitanja u vezi IMT 539 :
1. Volan se u mjestu jako teško okreće, još u vožnji nekako. Dignuo sam prednji kraj ( prema postovima na ovom forumu ), podmazao, ali mast nije uspjela probiti na donji kraj rukavaca. Pokušao sam doliti ulje u kućište volana ali jedva da je nešto malo ulja ušlo, koliko sam vidio odmah ispod čepa, unutra je neka mast. Kako da saznam da li te masti ima unutra dovoljno ili kako to isprati da mogu normalno uliti ulje ? Gdje se uopće ispušta ? Na jako je to nezgodnom mjestu..
2. Kompresor zraka radi, kazaljka pokazuje nešto oko 5 bara i kihavac tu normalno proradi ali nema zraka na onom izvodu za pumpanje guma. Na " razvodniku " je jedan otvor usmjeren dole okomito u pod i kroz njega šiklja zrak, a na izvod za pumpanje ništa bez obzira što onaj pipac gurnem unutra. Što bi mogao biti uzrok ?
Novi sam po pitanju IMT-a pa molim pomoć, što jednostavnije..
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Mozda mogu da ti ponognem pod 2. Da li si probao da ispustis zrak na bačvu? Obično dole ima kao mali šaraf, prstom ga gurni levo ili desno ili unutra.. Pri tom nek ti bude prikljuceno crevo da duvas gume (na primer), počeće zrak izlaziti..
A pod 1 bi moždao treba da se piksnuje prednji trap..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
2. Ako diraš taj "šeraf" koji spominje ACca a nije nikad diran postoji šansa da više neće brtviti pa bude zrak stalno išo van ...ispusti zrak negdje na spoju crijeva ili na sistemu kočnica ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Nekad dok se dirne taj saraf vise nece brtviti kako treba, zato ja ispustam zrak na ventilu za kocenje dok ne pocne pumpati na crijevo..
Ili jednostavniji nacin, prvo nasarafiti crijevo na traktor, pa tek onda upaliti traktor, onda pocinje odmah pumpati..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Taj šaraf na dnu bačve je ventil za ispust kondezata kod pumpanja ja ga malo opizdim nogom i odmah počne pumpati a tak radim več dosta godina i još ga nisam rastavljal (jedino njega ) .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ljudi.... koji IMT-jci imaju prvu vuču i koji od njih je najmanji potrošač ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imaju 539,549,577 prvu vuču.
Ako je još koji model budu kolege dopisale.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
542, ali su rijetki ko i 579

Ja mislim da ako pucaš na slabije je 549 najmanji potrošač.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ko za vraga ni jednog 549 starijeg godišta nema u oglasniku, a ovi 577 koji su tam .... hmmmm
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Imaš IMT 560 nisu loši a nisu ni puno skupi. Evo gledam 91 godiste sređen ko nov 15.500 KM u nas u Modriči.
 

Najnoviji postovi

Na vrh