• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,940
Ime neki video lika iz Srbije gdje govori da još nijad nije imao slučaj da je pukla radilica na IMTu, a dva slučaja na TAFEu! :unsure:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Bolje da se fokusiraju na opskrbu dijelova OEM kvalitete...više bi zaradili s manje problema.
Tko će danas više to kupiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Tko će danas više to kupiti
Ti sigurno ne jer ti ne treba kak ni ona dva kaj stoje....
Radi takvog razmišljanja mali poljoprivrednik više ne postoji.

Neki dan sam bil u Ogulinu i u razgovoru sa okolnim majstorom zaključili smo da je takav mali traktor dušu dal za njihove krajeve i male parcele koje posjeduju.
Nije da oni nebi hteli nekaj bolje, udobnije, kvalitetnije.... ali to im je nuhvatljivo financijski i ko zna jel bi doživjeli da im se otpalati takav stoj kad bi ga i nekak skrpali.
Nekaj me stegnulo oko srca kad sam videl kak se tam teško živi i na kaj liče ta sela........
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
@MUHA, to više ne bu jeftino kak je bilo, zato je postavljeno pitanje ;)
Oni koji mogu, kupili budu i bolje, oni koji ne mogu, ne budu kupili novoga.

Nemam ja nikaj protiv, samo sam svjestan situacije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Pa tak treba i biti. U ono zlatno vrijeme se čekalo na njega, a kasnije je isto mnogima bil skup.
Prije kratko vremena si mogel kupiti malog ferca za par ondašnjih kuna, danas to košta istih tih par ali današnjih eura.
U ono vreme je malo jači servis premašil vrijednost traktora, a danas više baš i nije tak.

Žalosno je kaj naših ljudi bude jako malo kaj budu kupili bilo kakvog..... tam u jednoj drugoj temi plačemo o budučnosti, a u ovoj se pomalo ismijavamo iz ljudi koji bi radili sa ovakvim krampom i ode nam mali gospodar u beli svet...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Malom gospodaru su dani odbrojani...kad su vani i velikima, nažalost.
Ne, ne ismijavamo se, samo smo realni.
 
  • Like
Reactions: H&S

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Majstori..na 577 smo promijenuli malu lamelu.druk ležaj i prepakovali korpu..vučna lamela izgledala prao dobro pa nju nismo...uzorem ja hektar i pređem dva kilometra do druge parcele i spustimo plug i nema šanse normalno krenut...cima traktor kad puštam kvačilo da hoće da skine sa sjedala...kad naglo pustim vuče ok..danas rastavili i sve djeluje ok..promijeniti ćemo lamelu.al dal može bit još nešto da obratim pažnju
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Dobro..lako se šalta..ponekad zakrči ...nešto da je u mjenjaču nebo trebalo zezat kad puštam kvačilo..šta misliš

Djeluje ko ABS...uvati pa pusti pa uvati pa pusti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Dobro..lako se šalta..ponekad zakrči ...nešto da je u mjenjaču nebo trebalo zezat kad puštam kvačilo..šta misliš

Djeluje ko ABS...uvati pa pusti pa uvati pa pusti
Ako niste svinuli lamelu kod ugradnje onda ste najvjerojatnije loše poštelali šarafe na capicama.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Za sada od Tafeove kupovine IMTa i te famozne dokumentacije koju je Tafe dobio s time, mislim da ni jedan traktor oni nisu napravili po IMTovoj dokumentaciji...
A mislim da sam negdje pročital da IMT dolazi u HR, a ne Tafe?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Ne, Tafe je Tafe, a Imt je Imt. Naljepnice su Imt. Tvrtka Tafe je Kupila brend Imt i sve radioničke nacrte.
Novi IMT je rebrandirani TAFE.
Dakle, samo naljepnice i možda koja sitnica, do je "drivetrain" Tafeov.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Da, Imt dolazi u Hrtvatsku i Sloveniju,(radi se na homologaciji).

ZJ, Imt 539 ima tri brzine naprijed, a Tafe 42 ima četiri brzine naprijed.
 

Najnoviji postovi

Na vrh