• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tamiće s tim motorom su dosta imali u građevini , popularni cestar .
kamioničić s tom mašinom je obožavao zimu ,uglavnom je ostalo doma pod strehom
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
a za M?
Dobar M bi na ovih minus niti deset isto moral paliti, možda uz dva grijanja ali moral bi.
Cestari dok su vozili Tamove su imali največi problem zbog smrazavanja goriva
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,538
Imam S 3 cilinda i M 4 cilindra, mali 549 pali kao lud bez grijača, a 560 kako kažeš uz grijanje-dva, bio mu je loš anlaser pa je jako teško palio pa smo mu sad stavili novi i ide lakše.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Imam S 3 cilinda i M 4 cilindra, mali 549 pali kao lud bez grijača, a 560 kako kažeš uz grijanje-dva, bio mu je loš anlaser pa je jako teško palio pa smo mu sad stavili novi i ide lakše.
549 je DM motor, slično S-u i uglavnom svi pale ko metak.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
M34 motoru samo treba klipna PVP i dobar akumulator sa zdravim alnaserom i pali na ovom minusu 10 ko veseljak čak i bez grijača.
Danas kad sam palio 567 bila je slična situacija samo je akumulator umoran pa je lijeno vrtil i s grijanjem je upalio skroz pošteno.
Ja imam situaciju da mi 567 sa malo lošijim motorom čak bolje pali nego 549 sa dosta zdravom makinom...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,156
Ja sam v stari 539 godinama moral natakati kropa (kipucu vodu) da upali na temperaturi oko 0.
A onda kak mu je pravi majstor poštelal pumpu, a drugi ju del gore i naštelal kut paljenja, taj sad kreše ko mina.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,804
Ja sam v stari 539 godinama moral natakati kropa (kipucu vodu) da upali na temperaturi oko 0.
A onda kak mu je pravi majstor poštelal pumpu, a drugi ju del gore i naštelal kut paljenja, taj sad kreše ko mina.
Ovo je poštena i prava konstatacija koja važi za sve: (ja navodim uz dobru kompresiju) dobro podešen motor - kreše kao mina. Time je rečeno sve.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,287
Ja sam dns vuzgal svojega 539 bez nekih vecih problema..a bilo je -9 u jutro, tj. nekih -7 kad sam vuzigal....jesam malo verglal al sam zato jer sumnjam u grijac...stavil sam poteznu bravu i sad moram provjeriti dal to sljaka...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Ja sam v stari 539 godinama moral natakati kropa (kipucu vodu) da upali na temperaturi oko 0.
A onda kak mu je pravi majstor poštelal pumpu, a drugi ju del gore i naštelal kut paljenja, taj sad kreše ko mina.
Tebi se sve poklopilo, uparil si dva dobra meštra i sad si zadovoljna mušterija (y)
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
134
Da li ima neko priručnik za IMT 549? Zanimaju me mjere mesingovanih podloški koje budu na kardanskom vretenu?
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Moram ponovo polovit svog 577.. jesenas promijeno malu lameli.druk ležaj i prepakovali korpu...vučna na izgled ko nova pa nismo mijenjali...danas u oranju kad krećeš i polako puštaš kvačilo poskakuje ko konj..hoće da skine sa sjedala..a kad pustoš kvačilo naglo vuče normalno....šta mislite...lamela ili korpa
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Možda su se raštelali šerafi na pipcima.
Skini donji poklopac na zvonu i vidi šta kaže.
 

Najnoviji postovi

Na vrh